خبر
سنگ آهن  
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت اعلام کرد:

وضع عوارض ۲۰ تا ۲۵ درصدی برای صادرات مواد معدنی خام از اول مهرماه

می متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت گفت: از اول مهرماه امسال، صادرات مواد معدنی خام مشمول عوارض ۲۰ تا ۲۵ درصدی می شود.

به گزارش می متالز، جعفر سرقینی با بیان این مطلب، افزود: این دستور با تصویب کارگروه موضوع بند ۱ دستورالعمل مدیریت صادرات و در راستای حمایت از تولید داخل صادر شده است.

او همچنین تصریح کرد: صادرات کنسانتره و گندله سنگ آهن نیز مشمول عوارض ۲۵ درصدی خواهد بود.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در ادامه گفت: این تصمیم به منظور جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی و ایجاد ارزش افزوده بیشتر اجرایی می شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 موانع پیش‌روی اجرای دستورالعمل عوارض صادراتی ۲۵ درصدی کنسانتره و گندله

پای لنگ زنجیره ارزش بخش معدنی

می متالز - بحث اخذ عوارض ۲۰ تا ۲۵ درصدی برای صادرات دو محصول کنسانتره و گندله همچنان از سوی فعالان بخش‌خصوصی درحال مطالبه، رفع و بازنگری است.
 نظر فعالان بخش خصوصی درباره افزایش عوارض صادرات سنگ‌آهن:

با عوارض صادراتی به سمت ایجاد ارزش افزوده نمی‌رویم

می متالز - با وجود اینکه وضع عوارض بر سنگ‌آهن، کنسانتره و گندله در ماه‌های اخیر ماجراساز شده بود، تولیدکنندگان سنگ‌آهن خبر دادند تولید در معادن سنگ‌آهن خصوصی کاهش یافته است.
 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبرداد:

امسال، ۱۵ میلیون تن به زنجیره فولاد کشور اضافه می شود

می متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره ایجاد محدودیت برای صادرات مواد معدنی گفت: ما برای صادرات نه محدودیت ایجاد کردیم نه ممنوعیت. بلکه شفافیت به وجود آوردیم.
 

نامه دوم خانه معدن ایران به معاون رئیس‌جمهوری + سند

می متالز - خانه معدن ایران در ارتباط با موضوع اخذ عوارض ۲۵ درصدی تولیدکنندگان مواد معدنی با محوریت صادرات به معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری نامه ارسال کرد. قبل از اجرایی شدن این نامه یعنی یک مهر، جلسه بازبینی مجدد برای این ابلاغیه برگزار شود.
 دکتر سرقینی، معاون معدنی وزارت صمت پیشنهاد داد:

پیشنهاد ۳۰ درصدی برای عوارض صادراتی سنگ آهن + سند

می متالز - دکتر سرقینی، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، طی نامه ای به رحمانی سکاندار این وزارتخانه، با اشاره به دشواری های چندماهه اخیر برای تامین سنگ آهن فولادسازان، وضع فوری عوارض 30 درصدی برای سنگ آهن را پیشنهاد داد.
 فعالان معدنی به اجرای عوارض ۲۵ درصدی صادرات هشدار دادند؛

تعطیلی معادن تا دو ماه آینده/ چه کسی پاسخگوی این همه زیان به بخش محصولات معدنی است!

می متالز - رئیس کمیسیون معدن خانه اقتصاد ایران نسبت به تعطیلی معادن، کارخانه ها و کوچکی بازارهای صادراتی به دلیل موانع پیش روی صادرات به دنبال دستورالعمل دریافت عوارض ۲۵ درصدی صادرات محصولات معدنی تا دو سه ماه آینده هشدار داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما