خبر
بورس و سهام  
مدیرعامل فرابورس:

SME‌ها ستون فقرات اقتصاد هستند

می متالز - مدیرعامل فرابورس ایران گفت: SME‌ها ستون فقرات اقتصاد هستند و این کسب‌ و کار‌ها تقریبا در تمام دنیا از اهمیت کلیدی برخوردارند.

 

به گزارش می متالز، امیر هامونی اظهار کرد: در زمینه اصلاح مقررات بازار شرکت‌های کوچک و متوسط در نظر داریم تا مواردی متعددی مانند فرآیند پذیرش این شرکت‌ها در بازار SME، سقف و کف‌های سرمایه‌ای شرکت‌ها برای ورود به بازار، نحوه ورود سرمایه‌ گذاران را اصلاح کنیم.

وی افزود: آینده بازار و اقتصاد از آن شرکت‌های کوچک و متوسط بوده به ویژه آن‌ دسته از بنگاه‌هایی که در حوزه صنایع دارای مزیت‌های نسبی کشور به فعالیت مشغول هستند. به اعتقاد من بخش خصوصی واقعی پیشران بازار SME در فرابورس خواهد بود و با اصلاح رویه‌های پذیرش شرکت‌ها در این بازار به طور قطع تامین مالی SME‌ها نیز با سهولت بیشتری ممکن خواهد بود. زیرا علاوه بر روش‌های معمول تامین مالی در بازار سهام، ابزار‌های مالی اسلامی نیز به تجهیز منابع برای شرکت‌های کوچک و متوسط کمک ویژه‌ای خواهند کرد.

مدیرعامل فرابورس ادامه داد: بنگاه‌های SME شرکت‌های مستقلی هستند که کمتر از میزان معینی در آن‌ها مشغول به‌ کار باشند؛ رقمی که در کشور‌های مختلف متفاوت است و بر اساس تعریف سازمان همکاری‌های توسعه اقتصادی (OECD) شرکت‌هایی با کمتر از ۵۰ نفر پرسنل تحت عنوان بنگاه‌های کوچک و بین ۵۰ تا ۲۵۰ نفر نیز در زمره شرکت‌های متوسط تعریف شده است.

وی خاطرنشان کرد: طبق آخرین گزارش‌های این سازمان شرکت‌های کوچک ۴۳ درصد و شرکت‌های متوسط نیز ۱۶ درصد از کل اشتغال را تشکیل می‌دهند و این درحالی است که مقایسه این گزارش با اتحادیه اروپا نشان از ضعف این منطقه و لزوم تلاش کشور‌ها در تقویت این بخش دارد.

هامونی گفت: در اتحادیه اروپا بنگاه‌های کوچک و متوسط ۹۹ درصد از مشاغل کل این اتحادیه را تشکیل می‌دهند و دو سوم کل اشتغال بخش خصوصی را نیز در اختیار گرفته‌اند. در واقع SME‌ها ستون فقرات اقتصاد هستند و این کسب‌ و کار‌ها تقریبا در تمام دنیا از اهمیت کلیدی برخوردارند؛ موضوعی که در کشور ما نیز صادق بوده و با توجه به آمار بیکاری و فشار‌های اقتصادی حاصل از تحریم‌های یک جانبه، اهمیتی مضاعف دارد.

کد خبر: 55155
تاریخ: 1398/06/18 - 12:00
منبع: بورس نیوز

امیر هامونی  فرابورس  بازار SME 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 پیش گشایش:

روند صعودی بانکی ها

می متالز - به نظر می‌رسد با توجه به گزارش‌های ماهیانه گروه بانکی و برنامه‌های اکثر شرکت‌های این گروه در خصوص واگذاری دارایی ها، شاهد ادامه روند صعودی در این گروه باشیم.
 گزارش روزانه بازار سرمایه:

رشد چشمگیر ارتش بورس بازان

می متالز - شاخص کل متاثر از افزایش قیمت‌ها در نمادهایی، چون فارس، فولاد، کگل، تاپیکو و کچاد و وبملت، با رشد حدود ۱۴۷۷۸ واحدی روبرو شد.
 پیش گشایش:

رشد قیمت جامانده‌های بازار

می متالز - به نظر می‌رسد که در این مرحله بازار شاهد رشد قیمت‌ها در گروه‌هایی باشد که در روز‌های اخیر افزایش قیمت چندانی را تجربه نکرده اند و در واقع از بازار جامانده اند.
 

اقبال به خرید اوراق مسکن افزایش یافت

می متالز - مدیر ابزارهای نوین مالی فرابورس از افزایش اقبال به خرید اوراق مسکن به دنبال اعلام سقف‌های جدید تسهیلات از محل این اوراق خبر داد.
 از امروز و به مدت ۱۰ روز کاری؛

اولین صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی بازار سرمایه در فرابورس پذیره‌نویسی می‌شود

می متالز - بازار فرابورس ایران از امروز سه‌شنبه ششم اسفندماه به مدت ۱۰ روز کاری میزبان پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی «اعتبار سرمایه نوآفرین» به عنوان نخستین صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی بازار سرمایه ایران است تا به مدد راه‌اندازی این ابزار جدید مالی، پازل تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی و چرخه عرضه اولیه سهام شرکت‌های خارج از بورس بیش از گذشته تکمیل شود.
 تثبیت شاخص بالای مرز نیم میلیون

تحلیل بورس امروز / نقشه نیمروز دوشنبه ۵ اسفند ۹۸

می متالز - نماگر اصلی بازار سهام در همان دقایق نخستین معاملات امروز مرز ۵۰۰ هزار واحدی را پشت سر گذاشت. سطحی که کمتر کسی در ابتدای سال تصور می‌کرد بورس تهران در سال جاری از آن عبور کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما