خبر
بورس و سهام  
مدیرعامل فرابورس:

SME‌ها ستون فقرات اقتصاد هستند

می متالز - مدیرعامل فرابورس ایران گفت: SME‌ها ستون فقرات اقتصاد هستند و این کسب‌ و کار‌ها تقریبا در تمام دنیا از اهمیت کلیدی برخوردارند.

 

به گزارش می متالز، امیر هامونی اظهار کرد: در زمینه اصلاح مقررات بازار شرکت‌های کوچک و متوسط در نظر داریم تا مواردی متعددی مانند فرآیند پذیرش این شرکت‌ها در بازار SME، سقف و کف‌های سرمایه‌ای شرکت‌ها برای ورود به بازار، نحوه ورود سرمایه‌ گذاران را اصلاح کنیم.

وی افزود: آینده بازار و اقتصاد از آن شرکت‌های کوچک و متوسط بوده به ویژه آن‌ دسته از بنگاه‌هایی که در حوزه صنایع دارای مزیت‌های نسبی کشور به فعالیت مشغول هستند. به اعتقاد من بخش خصوصی واقعی پیشران بازار SME در فرابورس خواهد بود و با اصلاح رویه‌های پذیرش شرکت‌ها در این بازار به طور قطع تامین مالی SME‌ها نیز با سهولت بیشتری ممکن خواهد بود. زیرا علاوه بر روش‌های معمول تامین مالی در بازار سهام، ابزار‌های مالی اسلامی نیز به تجهیز منابع برای شرکت‌های کوچک و متوسط کمک ویژه‌ای خواهند کرد.

مدیرعامل فرابورس ادامه داد: بنگاه‌های SME شرکت‌های مستقلی هستند که کمتر از میزان معینی در آن‌ها مشغول به‌ کار باشند؛ رقمی که در کشور‌های مختلف متفاوت است و بر اساس تعریف سازمان همکاری‌های توسعه اقتصادی (OECD) شرکت‌هایی با کمتر از ۵۰ نفر پرسنل تحت عنوان بنگاه‌های کوچک و بین ۵۰ تا ۲۵۰ نفر نیز در زمره شرکت‌های متوسط تعریف شده است.

وی خاطرنشان کرد: طبق آخرین گزارش‌های این سازمان شرکت‌های کوچک ۴۳ درصد و شرکت‌های متوسط نیز ۱۶ درصد از کل اشتغال را تشکیل می‌دهند و این درحالی است که مقایسه این گزارش با اتحادیه اروپا نشان از ضعف این منطقه و لزوم تلاش کشور‌ها در تقویت این بخش دارد.

هامونی گفت: در اتحادیه اروپا بنگاه‌های کوچک و متوسط ۹۹ درصد از مشاغل کل این اتحادیه را تشکیل می‌دهند و دو سوم کل اشتغال بخش خصوصی را نیز در اختیار گرفته‌اند. در واقع SME‌ها ستون فقرات اقتصاد هستند و این کسب‌ و کار‌ها تقریبا در تمام دنیا از اهمیت کلیدی برخوردارند؛ موضوعی که در کشور ما نیز صادق بوده و با توجه به آمار بیکاری و فشار‌های اقتصادی حاصل از تحریم‌های یک جانبه، اهمیتی مضاعف دارد.

کد خبر: 55155
تاریخ: 1398/06/18 - 12:00
منبع: بورس نیوز

امیر هامونی  فرابورس  بازار SME 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

دهمین سهم جدید بعد از رشد ۵۰ درصدی متوقف و ملزم به توضیح شد

می متالز - دهمین سهم جدید به علت نوسان ۵۰ درصدی و مثبت قیمت سهام با توقف نماد روبرو و ملزم به افشای اطلاعات حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی شد.
 

شگفتی سازیِ نگین معدنی ایران در فرابورس/ گهرزمین در جایگاه دوم شرکت های بزرگ‌ فرابورس

می متالز - شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) برای نخستین بار اسامی ۲۰ شرکت بزرگ بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران را اعلام کرد.
 

شرکت فولاد مبارکه یکی از ۴۰ شرکت برتر بورس تهران و فرابورس ایران

می متالز - از میان شرکت‌های پذیرفته شده نزد بورس تهران و فرابورس ایران شرکت فولاد مبارکه به علت بهبود قابل ملاحظه در عملکرد مالی نسبت به سال گذشته و از میان شرکت‌های پذیرفته شده نزد بورس تهران و فرابورس ایران در فهرست ۴۰ شرکت برتر سال ۱۳۹۷ قرار گرفت.
 مرکز مالی ایران برگزار می کند:

آموزش قوانین و مقررات بازار پایه

می متالز - به دلیل حساسیت سهامداران فعال بازار سرمایه نسبت به تغییرات مقررات در این بازار، دوره آموزش قوانین و مقررات بازار پایه در مرکز مالی ایران برگزار خواهد شد.
 

رکورددار افزایش سرمایه برای خروج از بازار پایه زرد درخواست ارتقا داد

می متالز - رکورد دار افزایش سرمایه و حاضر در بازار پایه زرد از درخواست ارتقا به بازار دوم فرابورس خبر داد و در روز ریزش شدید شاخص، شاهد صف فروش سنگین شد.
 

بررسی قوانین جدید بازارپایه

می متالز - در‎حالیکه بازار پایه فرابورس سومین روز معاملاتی خود با قوانین جدید را پشت سر گذاشت، شکل‎گیری صف‎های خرید اندک و صف‎های فروش پر تعداد در نمادهای این بازار، می‎تواند بیانگر ترس سرمایه‎گذاران و عدم اطمینان به آینده‎ سهام بازار پایه باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما