خبر
فن آوری های نوین   نرم افزار و فن آوری اطلاعات  
پژوهشگر حوزه رسانه و تکنولوژی های نوین تاکیدکرد:

آینده اپلیکیشن های موبایلی در گرو ادغام

می متالز - بهتر است به جای ایده پردازی مداوم و طراحی اپلیکیشن های متعدد، از مجموع افکار و ایده ها استفاده شود.

به گزارش می متالز، سینا تفنگچی پژوهشگر حوزه رسانه و تکنولوژی های نوین در خصوص نقش رسانه در تولید و اطلاع رسانی در زمینه فعالیت های اقتصادی بیان کرد: اطلاع رسانی کامل و جامع بدون سوگیری، مهمترین وظیفه رسانه ها است که البته این مهم در حال انجام است.

وی افزود: تقویت اپلیکیشن ها هم باید مورد توجه قرار گیرد. یکی از اقدامات قابل انجام، افزایش فعالیت های ویدیو محور است؛ چرا که آینده رسانه در بستر ویدیو بوده و از این طریق می توان به آموزش هم پرداخت. همچنین ضروری است فعالیت رسانه ها در حوزه مسوولیت اجتماعی تقویت شود. مسوولیت اجتماعی می‌تواند شامل آموزش مردم عادی در حوزه تکنولوژی باشد. مردم زمان و پول کافی برای حضور در بسیاری از کلاس آموزشی را ندارند و یا ضرورتی برای این کار احساس نمی کنند و از این رو، از تکنولوژی ها در حد انتظار بهره مند نمی شوند. رسانه ها می توانند با آموزش های رایگان و ویدیو محور هم به رشد خود و هم پر کردن خلا آموزش در مردم کمک کنند و تا همه مردم بتوانند از آموزش رایگان استفاده کنند.

تفنگچی اضافه کرد: آینده اپلیکیشن های موبایلی در ادغام و ارایه یک تفکر بزرگتر است. در حوزه اپلیکیشن ها، بهتر است به جای ایده پردازی مداوم و طراحی اپلیکیشن های متعدد، از مجموع افکار و ایده ها استفاده شود. کما اینکه در حال حاضر هم برخی اپلیکیشن ها در هم ادغام شده اند و یا مانند «اسنپ» که چند اپلیکیشن را در خود جا داده، اپلیکیشن های مختلف با کاربرد متفاوت در یک اپلیکیشن جای گیرند تا فضای کمتری در تلفن همراه مخاطب اشغال شود و با نصب یک اپلیکیشن، مخاطبان به چند اپلیکیشن دسترسی داشته باشند.

وی اضافه کرد: همچنین بانک ها می توانند بستر خوبی برای اپلیکیشن های مالی باشند. به این صورت که اپلیکیشن های مالی، API خود را در اپلیکشن بانک ها قرار دهند و محصولاتی همچون بیمه و سوپرمارکت و... را عرضه کنند؛ اقدامی که در حال حاضر توسط بعضی بانک ها در حال انجام است.

کد خبر: 55156
تاریخ: 1398/06/18 - 12:07
منبع: بورس نیوز

سینا تفنگچی  رسانه و تکنولوژی های نوین  اسنپ 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نکاتی که قبل از آغاز کار در اسنپ باید بدانید

می متالز - امروز اسنپ برای بسیاری از ما به یک گزینه شغلی امن تبدیل شده و در اطرافیان‌مان، چند نفری در این سامانه کار می‌کنند. بررسی چرایی این موضوع دلایل زیادی دارد؛ مثلا این‌که اسنپ ساعت کاری ثابتی ندارد، افراد می‌توانند در کنار شغل ثابت برای کمک‌هزینه در اسنپ کار کنند، راننده اسنپ همیشه مسافر دارد و بنابراین درآمدش تضمین‌شده است و... اما این همه ماجرا نیست.
 در نامه‌ای به مرکز مطالعات خلیج‌فارس مطرح شد؛

توضیح اسنپ در خصوص استفاده از نام مجعول «خلیج‌عربی»

می متالز - مدیر شرکت اسنپ در نامه‌ای به مرکز مطالعات خلیج فارس، توضیحاتی را در خصوص استفاده این شرکت از نقشه‌ای با نام مجعول «خلیج‌عربی» ارئه کرد.
 

نقشه بومی جايگزين نقشه گوگل در تاکسی اینترنتی می‌شود/ درج نام خليج فارس به زودی

می متالز - درج عنوان جعلی در کنار عنوان خلیج فارس در نقشه تاکسی‌های اینترنتی ناشی از استفاده از نقشه گوگل و غیرقابل تغيير است و به زودی نقشه بومی توسعه داده شده توسط یکی از شرکت‌ها جايگزين نقشه گوگل می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما