خبر
شهرسازی   بازار مسکن  
عضو کمیسیون عمران مجلس:

مهم‌ترین مساله در طرح ملی مسکن، نحوه اجرای طرح است

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: به طور قعط مهم‌ترین مساله در طرح ملی مسکن، نحوه اجرای طرح است، در شرایطی که به سر می‌بریم وزارت راه و شهرسازی به دنبال آن است که تولید انبوه مسکن را به شیوه مشارکتی عملیاتی کند.

به گزارش می متالز، مجید کیانپور درخصوص برنامه وزارت راه و شهرسازی برای اجرای طرح ملی مسکن در کشور اظهار کرد: در وضعیت فعلی دولت و وزارت راه و شهرسازی در پی ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید و مناطق بافت فرسوده است که این مساله اگر به درستی اجرا شود می‌تواند بخشی از کمبود‌های بازار مسکن را رفع کند.

وی افزود: به طور قعط مهم‌ترین مساله در طرح ملی مسکن، نحوه اجرای طرح است، در شرایطی که به سر می‌بریم وزارت راه و شهرسازی به دنبال آن است که تولید انبوه مسکن را به شیوه مشارکتی عملیاتی کند.

نماینده مردم درود و ازنا در خانه ملت ادامه داد: این اقدام به صورتی است که دولت و سازندگان به صورت مشترک سرمایه‌ گذاری کرده، یعنی آنکه دولت زمین را تهیه کرده و سازندگان پروژه را اجرایی می‌کنند و در نهایت هر کدام بر اساس توافق سهمی از واحد‌های تولیدی را بر می‌دارند.

کیانپور گفت: هدف اصلی از اجرای طرح ملی مسکن، تولید ارزان مسکن و ارائه آن به متقاضیان با قیمت قابل قبول و منصفانه بود، حال به نظر می‌رسد که با اجرای شیوه مشارکتی تولید مسکن، این هدف منحرف می‌شود، زیرا سازندگان پس از تکمیل پروژه، واحد‌های خود را بر اساس نرخ بازار به فروش می‌رسانند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 یارمحمدی:

تداوم روند کاهشی قیمت مسکن؛ دلایل ثبات کنونی بازار مسکن چیست؟

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: علت اصلی ثبات بازار مسکن را می توان اشباع شدن قیمت ها در بازار و عدم تمایل خریداران برای خرید مسکن جدید دانست.
 کیانپور:

دولت هر چه سریعتر لایحه مالیات بر عایدی سرمایه مسکن را تعیین تکلیف کند

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه به علت عدم تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسکن، دلالان به هر میزانی که می خواهند اقدام به خرید و فروش ملک می کنند، این مسئله موجب کاهش عرضه و افزایش تقاضا شده است.
 

مالکان خانه‌های خالی تا پایان سال شناسایی می‌شوند

می متالز - مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با وعده آغاز به کار سامانه ملی املاک و اسکان در شش ماه دوم سال گفت: با راه‌اندازی این سامانه مالکان خانه‌های خالی تا قبل از پایان سال شناسایی می‌شوند.
 کیانپور مطرح کرد:

اشتغال‌زایی ۲ میلیون نفری با افزایش صادرات خدمات فنی و مهندسی

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: به طور حتم افزایش صادرات خدمات فنی و مهندسی موجب افزایش اشتغال زایی در داخل کشور می شود، به طوری که این حوزه می تواند برای کشور بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تا دو میلیون شغل ایجاد کند.
 کیانپور:

مکانیزم جدید دولت برای حذف یارانه‌بگیران بازی با کلمات است

می متالز - نماینده مجلس دهم گفت: مکانیزم دولت برای شناسایی ثروتمندان و حذف یارانه آن ها دقیق نیست، از این رو به نظر من این گونه اقدامات دولت تنها بازی با کلمات است.
 خسته بند:

گرانی بلیط هواپیما در ایام تعطیلات؛ وزارت راه فعالیت چارتری‌ ها را مدیریت کند

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از دلایل گرانی بلیط هواپیما، فعالیت شرکت های چارتری است، این شرکت ها با ایجاد انحصار در پروازهای هوایی عملا بلیط را با قیمت دلخواه خود به فروش می رسانند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما