خبر
انرژی   نفت  

الفالح برکنار و عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی عربستان شد

می متالز - عربستان سعودی یک شاهزاده را به عنوان وزیر جدید انرژی این کشور منصوب کرد.

به گزارش می متالز، رسانه رسمی دولت عربستان امروز (یکشنبه، ۱۷ شهریورماه) اعلام کرد این کشور شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، فرزند پادشاه این کشور را به جای خالد الفالح به عنوان وزیر انرژی منصوب کرده است.

این نخستین بار است که یکی از اعضای خاندان سعودی به عنوان وزیر انرژی عربستان منصوب می‌شود. انتظار نمی‌رود عبدالعزیز که مدت‌هاست عضو هیات نمایندگی عربستان در سازمان کشوررهای صادرکننده نفت (اوپک) است، تغییری در سیاست‌های نفتی این کشور ایجاد کند، زیرا او نیز در مذاکرات مربوط به توافق جهانی کاهش تولید نفت، حضور داشت.

به گفته منابع عربستانی و دیپلمات‌ها، در تفکر سنتی عربستان این باور وجود داشت که اعطای مناصب نفتی به یک شاهزاده ممکن است توازن قدرت در خاندان سعودی را به هم بزند و سیاست‌های نفتی را در معرض بازی‌های سیاسی داخلی قرار دهد.

پیش از برکناری الفالح، در ماه گذشته میلادی بخش‌هایی از وزارت انرژی عربستان از آن جدا شده بود و چند روز پیش نیز وی از ریاست هیات مدیره شرکت آرامکو برکنار شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کاهش تولید اوپک بسیار ناچیز خواهد بود

می متالز - مؤسسه اعتبارسنجی مودیز با توجه به پیامدهای گسترش ویروس کرونا، پیش‌بینی کرد کاهش تولید نفت اوپک ناچیز باشد.
 

عربستان صادر کننده گاز می‌شود

می متالز - وزیر نفت عربستان سعودی اعلام کرد این کشور قصد دارد گاز و محصولات پتروشیمی را به صادرات خود اضافه کند.
 

عربستان به‌زودی صادرکننده گاز می‌شود

می متالز - وزیر انرژی عربستان اعلام کرد که هدف عربستان سعودی آغاز صادرات گاز و حجم بیشتری از محصولات پتروشیمی در آینده نزدیک است.
 

چرخش به سوی شرق آسیا

می متالز - هفته گذشته در نشست اضطراری کمیته فنی مشترک اوپک پلاس، روسیه از پذیرش پیشنهاد اوپک برای کاهش ۶۰۰ هزار بشکه‌ای عرضه نفت اجتناب کرد.
 

سردرگمی اوپک

می متالز - در چند هفته اخیر قیمت نفت به میزان قابل‌ملاحظه‌ای کاهش یافته و زیان‌های هنگفتی به صادرکنندگان این ماده خام وارد شده است.
 

زمزمه های انصراف اوپک از کاهش اضطراری قیمت نفت

می متالز - در حالی که، تلاش عربستان برای برگزاری نشست اضطراری همچنان ادامه دارد، گروه اوپک پلاس نیز تصمیم گرفته است تا طبق برنامه قبلی در ماه مارچ موافقت روسیه را برای کاهش بیشتر تولید نفت جلب کند. .
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما