خبر
گمرک  

آمار تجارت خارجی محرمانه و بصورت کلی ارائه شد + علت

می متالز - گمرک اعلام کرد: پس از تحریم‌های آمریکا و اعمال محدودیت بیشتر، کلیات آمار تجارت خارجی بدون جزییات کشورهای طرف تجارت و میزان تبادل با آنها و گمرکات عامل در اختیار عموم قرار می گیرد.

به گزارش می متالز، گمرک در پی انتشار برخی خبرها درباره چگونگی اعلام آمارهای تجارت خارجی اعلام کرد: انتشار آمار تجارت خارجی ازجمله وظایف گمرک است که طی سال‌های اخیر به ویژه پس از راه‌اندازی سیستم‌های الکترونیکی تلاش شده تا به نحو مطلوب‌تر و بطور منظم انجام شود.

به‌روزرسانی اطلاعات و دسترسی آنلاین کاربران به آمارهای گمرکی، گویای این واقعیت است که گمرک بیش از دیگران از شفاف‌سازی در مورد اقدامات و فعالیت این سازمان استقبال می‌کند و در پی تحقق آن است.

اما نکته مهم آن است که پس از تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران و افزایش تلاش‌ها برای ایجاد فشار و اعمال محدودیت بیشتر در حوزه تجارت خارجی به خصوص صادرات کالاهای غیرنفتی، چالش‌هایی در این حوزه پدید آمده که مقابله با آنها نیازمند همکاری مردم، حسن تدبیر مسئولان و همگامی رسانه‌ها است و انتظار می رود صاحب نظران، کارشناسان و اصحاب رسانه‌ با درک موقعیت و شرایط حساس کنونی توجه لازم را به این موضوع مبذول کنند.

در حال حاضر طبق روال قبلی آمارهای تجارت خارجی تهیه و در مهلت مقرر بصورت منظم آماده سازی می‌شود و کلیات آمار تجارت خارجی بدون جزییاتی مانند کشورهای طرف تجارت و میزان تبادل با آنها و گمرکات عامل در اختیار عموم قرار می گیرد.

کد خبر: 55178
تاریخ: 1398/06/17 - 15:32
منبع: بورس پرس

آمارهای گمرکی  گمرکات عامل 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بی اعتنایی چین به تحریم‌های آمریکا با واردات ۵۳۹ هزار تن نفت ایران

می متالز - آمارهای گمرکی چین نشان می دهد که‌ این کشور به رغم تحریم های آمریکا همچنان از ایران نفت وارد کرده و خرید نفت شرکت های چینی از ایران در ماه سپتامبر به حدود ۵۳۹ هزار تن رسیده است.
 عقب‌ماندگی ۱۶ درصدی در برنامه‌ صادراتی

صادرات تکان خورد

می متالز - آمارهای گمرکی گویای آن است که اگرچه تراز تجاری در بخش صادرات غیرنفتی (با احتساب میعانات گازی) در ۱۰ ماهه امسال پنج میلیارد و ۷۱۸ میلیون دلار منفی است اما این رقم نسبت به ماه‌ قبل با رشد نسبی همراه بوده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما