خبر
سیمان و بتن  

ارزیابی نماینده مجلس از شرایط فعلی صنعت سیمان و لزوم اتخاذ تدابیر ویژه‌

می متالز - نماینده مجلس با اعلام شرایط نامناسب صنعت سیمان، خواهان اتخاذ تدابیر ویژه‌ برای افزایش فروش این محصول و حل موانع و مشکلات شرکت های این گروه شد.

به گزارش می متالز، حمیدرضا فولادگر درباره وضعیت سیمان، گفت: رکود اقتصادی بر میزان استفاده از سیمان اثرگذار بوده و مقدار زیادی از این محصول روی دست تولیدکنندگان باقی مانده است. چون پروژه‌های عمرانی دولت و ساخت و ساز مسکن و تولید در رکود به سر می‌برد.

وی افزود: سیمان تنها در ساخت و ساز مسکن و ساختمان‌های صنعتی به کار می‌رود و کارخانه ها نیز نمی‌توانند محصولات را در داخل به فروش رسانند. بنابراین باید زمینه صادرات بیشتر این محصول فراهم و موانع ناشی از مسائل بانکی و بازگشت ارز حاصل از صادرات حل شود.

فولادگر با بیان اینکه باید تدابیر ویژه‌ای برای افزایش فروش سیمان در نظر گرفته شود، ادامه داد: اگرچه بازگشت ارز حاصل از صادرات الزامی است اما باید به این نکته نیز توجه شود که تولیدکنندگان بخشی از این ارز را صرف خرید مواد اولیه، پرداخت بدهی و تهاتر و.... می‌کنند. بنابراین باید تدابیر ویژه‌ای اتخاذ شود تا بازارهای هدف سیمان از دست نرود.

کد خبر: 55183
تاریخ: 1398/06/18 - 15:55
منبع: بورس پرس

صنعت سیمان  حمیدرضا فولادگر  صادرات سیمان 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان مطرح کرد؛

افزایش ۴.۸ درصدی تولید سیمان در ۵ ماه امسال

می متالز - شیخان گفت: تولید سیمان در ۵ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴.۸ درصد افزایش داشته است.
 

افزایش ۴.۸ درصدی تولید سیمان در ۵ ماه امسال

می متالز - شیخان گفت: تولید سیمان در ۵ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴.۸ درصد افزایش داشته است.
 

صادرات سیمان به چین و بنگلادش افزایش یافت/ مشکلی برای بازگرداندن ارز نداریم

می متالز - یک کارشناس صنعت سیمان از افزایش صادرات سیمان به چین و بنگلادش طی ۵ ماهه اول امسال خبر داد و گفت: در حال حاضر یکی دو کارخانه سیمان، محصولشان را زیر قیمت مصوب عرضه می‌کنند.
 گزارش دبیر انجمن از:

آمار ۵ ماهه سیمان با افزایش و کاهش ۴.۸ و ۱۷ درصدی تولید و صادرات

می متالز - دبیر انجمن سیمان با اعلام آمار کلی ۵ ماهه سال جاری از افزایش و کاهش ۴.۸ و ۱۷ درصدی تولید و صادرات این محصول خبر داد.
 رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی:

بررسی لایحه آزادسازی سهام عدالت بزودی در مجلس آغاز می‌شود

می متالز - رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و اصل ۴۴ گفت: لایحه آزادسازی سهام عدالت که در کمیسیون اصلی تصویب شده، به زودی در جلسه علنی مجلس بررسی می‌شود.
 

بررسی وضعیت صنعت سیمان در نشست هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان

می متالز - جلسه هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ایران با حضور مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین از ساعت ۹ صبح امروز دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ در انجمن صنفی کارفرمایان سیمان برگزار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما