خبر
سیمان و بتن  

ارزیابی نماینده مجلس از شرایط فعلی صنعت سیمان و لزوم اتخاذ تدابیر ویژه‌

می متالز - نماینده مجلس با اعلام شرایط نامناسب صنعت سیمان، خواهان اتخاذ تدابیر ویژه‌ برای افزایش فروش این محصول و حل موانع و مشکلات شرکت های این گروه شد.

به گزارش می متالز، حمیدرضا فولادگر درباره وضعیت سیمان، گفت: رکود اقتصادی بر میزان استفاده از سیمان اثرگذار بوده و مقدار زیادی از این محصول روی دست تولیدکنندگان باقی مانده است. چون پروژه‌های عمرانی دولت و ساخت و ساز مسکن و تولید در رکود به سر می‌برد.

وی افزود: سیمان تنها در ساخت و ساز مسکن و ساختمان‌های صنعتی به کار می‌رود و کارخانه ها نیز نمی‌توانند محصولات را در داخل به فروش رسانند. بنابراین باید زمینه صادرات بیشتر این محصول فراهم و موانع ناشی از مسائل بانکی و بازگشت ارز حاصل از صادرات حل شود.

فولادگر با بیان اینکه باید تدابیر ویژه‌ای برای افزایش فروش سیمان در نظر گرفته شود، ادامه داد: اگرچه بازگشت ارز حاصل از صادرات الزامی است اما باید به این نکته نیز توجه شود که تولیدکنندگان بخشی از این ارز را صرف خرید مواد اولیه، پرداخت بدهی و تهاتر و.... می‌کنند. بنابراین باید تدابیر ویژه‌ای اتخاذ شود تا بازارهای هدف سیمان از دست نرود.

کد خبر: 55183
تاریخ: 1398/06/18 - 15:55
منبع: بورس پرس

صنعت سیمان  حمیدرضا فولادگر  صادرات سیمان 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کاهش صادرات سیمان قزاقستان به ازبکستان

می متالز - بر اساس آمار کمیته درآمدهای دولتی وزارت داریی قزاقستان، کارخانجات سیمان این کشور در یک سال گذشته صادرات سیمان به ازبکستان را ۱۰.۴ درصد کاهش دادند.
 فولادگر مطرح کرد:

سهم معادن از تولید ناخالص داخلی ۱.۲درصد/ استفاده نامناسب از ظرفیت معادن

می متالز - رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی می‌گوید اگرچه در سال گذشته سهم معادن از تولید ناخالص داخلی بیش از یک درصد و حدود ۱.۲ شد، اما فعالیت این بخش کمتر از ۳۷ درصد ظرفیت آنها است.
 دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان تاکیدکرد:

سیمانی ها نگران بسته شدن مرز عراق نباشند

می متالز - افزایش نرخ ارز در سامانه نیما هم اثر مثبتی بر سودآوری شرکت های سیمانی داشته و درآمدهای صادرات را افزایش خواهد داد.
 فولادگر با تاکید بر لزوم اصلاح نحوه پیش فروش خودرو مطرح کرد؛

قرعه کشی؛ بهترین راهکار برای پیش فروش خودرو

می متالز - رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس ضمن تاکید بر اینکه مردم از نحوه پیش فروش خودرو ناراضی هستند، می‌گوید خودروسازان باید نحوه پیش فروش خودرو را اصلاح کنند.
 فولادگر:

نمی‌توان واردات خودرو را برای همیشه ممنوع کرد

می متالز - رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی می‌گوید نمی‌توان واردات خودرو را برای همیشه ممنوع کرد بلکه باید با توجه به نیاز کشور، واردات خودرو آزاد شود.
 فولادگر:

نمی‌توان واردات خودرو را برای همیشه ممنوع کرد

می متالز - رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی می‌گوید نمی‌توان واردات خودرو را برای همیشه ممنوع کرد بلکه باید با توجه به نیاز کشور، واردات خودرو آزاد شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما