خبر
سیمان و بتن   ریلی و راه آهن  

صادرات ۱۲۵ هزار تن سیمان از پایانه ریلی تربت حیدریه به کشورهای آسیای میانه

می متالز - ظرف پنج ماه گذشته امسال ۱۲۵ هزار تن محموله سیمان از پایانه ریلی تربت حیدریه به منظور صادرات به کشورهای آسیای میانه بارگیری و ارسال شد که این مقدار نسبت به مدت مشابه پارسال از رشد ۲۴۰ درصدی برخوردار بوده است.

به گزارش می متالز، محمدرضا چنگانی، مدیرکل راه آهن شرق گفت: ظرف پنج ماه گذشته امسال دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن سنگ آهن، زغالسنگ، گندله و سیمان از مبادی تولید آنها در این حوزه راه آهن بارگیری و به مقصدشان در کارخانه های فولادسازی اصفهان، خوزستان و هرمزگان حمل شده است.

وی افزود: همچنین در مدت زمان یاد شده، ۱۲۵ هزار تن محموله سیمان از پایانه ریلی تربت حیدریه به منظور صادرات به کشورهای آسیای میانه بارگیری و ارسال شد که این مقدار نسبت به مدت مشابه پارسال از رشد ۲۴۰ درصدی برخوردار بوده است.

وی با بیان اینکه در پنج ماه امسال، ۳۲۰ هزار تن زغال سنگ از معادن پروده طبس با افزایش ۲۵ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال بارگیری و به مقصد ذوب آهن اصفهان حمل شد ادامه داد: همچنین در همین مدت، مقدار ۱۲۹ هزار تن محموله کنسانتره و دیگر اقلام نیز در این اداره کل تخلیه شده است.

از مجموع ۱۲۰۰ کیلومتر طول راه آهن شرق ۴۰ ایستگاه به طول حدود ۵۰۰ کیلومتر و از همه مهمتر اتصال ریلی به افغانستان و معادن سنگان، اختصاص به حوزه مدیریتی تربت حیدریه دارد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در فاصله ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

کد خبر: 55186
تاریخ: 1398/06/17 - 16:14
منبع: سیمان خبر

صادرات سیمان  محمدرضا چنگانی  راه آهن شرق 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

صادرات سیمان به چین و بنگلادش افزایش یافت/ مشکلی برای بازگرداندن ارز نداریم

می متالز - یک کارشناس صنعت سیمان از افزایش صادرات سیمان به چین و بنگلادش طی ۵ ماهه اول امسال خبر داد و گفت: در حال حاضر یکی دو کارخانه سیمان، محصولشان را زیر قیمت مصوب عرضه می‌کنند.
 گزارش دبیر انجمن از:

آمار ۵ ماهه سیمان با افزایش و کاهش ۴.۸ و ۱۷ درصدی تولید و صادرات

می متالز - دبیر انجمن سیمان با اعلام آمار کلی ۵ ماهه سال جاری از افزایش و کاهش ۴.۸ و ۱۷ درصدی تولید و صادرات این محصول خبر داد.
 

۲.۴ میلیون تن مواد اولیه فولادسازی از حوزه راه آهن شرق کشور حمل شد

می متالز - مدیرکل راه آهن شرق گفت: ظرف پنج ماه گذشته امسال دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن سنگ آهن، زغال سنگ، گندله و سیمان از مبادی تولید آنها در این حوزه راه آهن بارگیری و به مقصدشان در کارخانه های فولادسازی اصفهان، خوزستان و هرمزگان حمل شده است.
 

۷۰۰ هزار تن بار جدید از معادن سنگان بر روی ریل

می متالز - مدیر کل راه آهن شرق از جذب بیش از ۷۰۰ هزار تن بار جدید از معادن سنگ آهن سنگان با راه اندازی قطار باری برنامه ای دوم سنگان – قم خبر داد.
 

ارزیابی نماینده مجلس از شرایط فعلی صنعت سیمان و لزوم اتخاذ تدابیر ویژه‌

می متالز - نماینده مجلس با اعلام شرایط نامناسب صنعت سیمان، خواهان اتخاذ تدابیر ویژه‌ برای افزایش فروش این محصول و حل موانع و مشکلات شرکت های این گروه شد.
 

وعده ریلی استاندار خراسان جنوبی از ایستگاه مناقصه هم گذشت

می متالز - دوشنبه هفته گذشته بود که استاندار از تصویب آغاز عملیات اجرایی راه آهن شرق کشور در هیئت دولت خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما