خبر
سیمان و بتن   ریلی و راه آهن  

صادرات ۱۲۵ هزار تن سیمان از پایانه ریلی تربت حیدریه به کشورهای آسیای میانه

می متالز - ظرف پنج ماه گذشته امسال ۱۲۵ هزار تن محموله سیمان از پایانه ریلی تربت حیدریه به منظور صادرات به کشورهای آسیای میانه بارگیری و ارسال شد که این مقدار نسبت به مدت مشابه پارسال از رشد ۲۴۰ درصدی برخوردار بوده است.

به گزارش می متالز، محمدرضا چنگانی، مدیرکل راه آهن شرق گفت: ظرف پنج ماه گذشته امسال دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن سنگ آهن، زغالسنگ، گندله و سیمان از مبادی تولید آنها در این حوزه راه آهن بارگیری و به مقصدشان در کارخانه های فولادسازی اصفهان، خوزستان و هرمزگان حمل شده است.

وی افزود: همچنین در مدت زمان یاد شده، ۱۲۵ هزار تن محموله سیمان از پایانه ریلی تربت حیدریه به منظور صادرات به کشورهای آسیای میانه بارگیری و ارسال شد که این مقدار نسبت به مدت مشابه پارسال از رشد ۲۴۰ درصدی برخوردار بوده است.

وی با بیان اینکه در پنج ماه امسال، ۳۲۰ هزار تن زغال سنگ از معادن پروده طبس با افزایش ۲۵ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال بارگیری و به مقصد ذوب آهن اصفهان حمل شد ادامه داد: همچنین در همین مدت، مقدار ۱۲۹ هزار تن محموله کنسانتره و دیگر اقلام نیز در این اداره کل تخلیه شده است.

از مجموع ۱۲۰۰ کیلومتر طول راه آهن شرق ۴۰ ایستگاه به طول حدود ۵۰۰ کیلومتر و از همه مهمتر اتصال ریلی به افغانستان و معادن سنگان، اختصاص به حوزه مدیریتی تربت حیدریه دارد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در فاصله ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

کد خبر: 55186
تاریخ: 1398/06/17 - 16:14
منبع: سیمان خبر

صادرات سیمان  محمدرضا چنگانی  راه آهن شرق 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

صادرات سیمان کرمان به کشور چین

می متالز - پس از حضور موفق در بازارهای بین‌المللی خصوصا کشورهای همجوار همچون پاکستان، عراق وکشورهای حوزه خلیج فارس و CIS این بار سیمان کرمان توانسته با تکیه بر مرغوبیت وکیفیت محصولاتش، اولین محموله سیمان تولیدی خود را به شرق دور وکشور چین صادر نماید.
 

صادرات سیمان سفید مشروط شد

می متالز - به ماه پایانی سال در حالی نزدیک می‌شویم که این بار و برای کنترل بازار ستاد کارگروه تنظیم بازار صادرات سیمان سفید را مشروط کرد و براساس تصمیم این کارگروه صادرات سیمان سفید از مسیر رینگ صادراتی بورس مجاز خواهد بود. در ابلاغیه کارگروه تنظیم بازار به منظور ساماندهی صادرات سیمان این نکته قید شده که از ۱۵ اسفند سال جاری صرفا با ارائه گواهی خرید از رینگ صادراتی بورس کالای ایران امکان پذیر خواهد بود.
 

ارسال درخواست افزایش قیمت سیمان به وزارت صمت

می متالز - دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: درخواست افزایش نرخ سیمان به وزیر صنعت، معدن و تجارت داده شده و امیدواریم ظرف چند روز آینده، افزایش نرخ سیمان تعیین تکلیف و عملیاتی شود.
 با تصمیم وزارت صنعت و کارگروه تنظیم بازار:

صادرات سیمان سفید فقط مختص بورس کالا شد/ زمان اجرا

می متالز - وزارت صنعت در راستای تصمیمات کارگروه تنظیم بازار اعلام کرد: صادرات سیمان سفید صرفا با ارائه گواهی خرید از رینگ صادراتی بورس کالا امکانپذیر است.
 با تصمیم کارگروه تنظیم بازار و از ۱۵ اسفند ماه اجرایی می شود؛

صادرات سیمان سفید فقط از طریق رینگ صادراتی بورس کالا

می متالز - در راستای تصمیمات کارگروه تنظیم بازار در خصوص ساماندهی صادرات سیمان، صادرات سیمان سفید از ۱۵ اسفند ماه امسال صرفا با ارائه گواهی خرید از رینگ صادراتی بورس کالای ایران امکانپذیر است.
 تقدیر معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس از مدیرکل راه آهن شرق:

کسب دو قهرمانی و سه نایب قهرمانی توسط ورزشکاران راه آهن شرق در ماه جاری

می متالز - معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس از مدیرکل راه آهن شرق به دلیل حمایت و پشتیبانی از فعالیت های ورزشی تقدیر کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما