خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی  
واعظی خبر داد

دستور رئیس جمهور برای معرفی فوری مدیر عامل هپکو

می متالز - رئیس دفتر رئیس جمهوری درباره برنامه‌ های دولت در خصوص اعتراضات کارگران اراک اظهار کرد: خواسته کارگران این است که هر چه زودتر مدیرشان انتخاب شوند و آقای رئیس جمهور نیز دستور داده‌اند که این انتخاب هر چه سریعتر انجام شود.

به گزارش می متالز، محمود واعظی درباره اعتراضات اخیر کارگران شرکت هپکو اراک، اظهار کرد: یکی از خواسته‌ های کارگران این است که هر چه زودتر مدیر کارخانه هپکو انتخاب شود؛ در همین زمینه بر اساس گزارشی که به رئیس جمهوری دادم ایشان دستور دادند که انتخاب مدیرعامل شرکت هپکو هر چه سریعتر انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: در جلسه روز چهارشنبه هیات وزیران آقای دژپسند و یکی دو نفر از وزرای ذی‌ ربط قول دادند که تا هفته آینده مدیرعامل این کارخانه را معرفی کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری درباره مطالبات کارگران در خصوص عدم پرداخت حقوق و معوقاتشان نیز گفت: تا زمانی که مدیر برای این شرکت معرفی نشود، امکان پرداخت حقوق و معوقات وجود ندارد؛ باید مدیر جدید معرفی شود تا منابع مربوطه تخصیص داده شده و معوقات و مطالبات کارگران پرداخت شود.

واعظی در پایان اظهار کرد: در جلسه روز چهارشنبه هیات وزیران تاکید شد که آقای دژپسند و دستگاه‌های ذی‌ ربط با جدیت موضوع را دنبال کنند تا مشکلات ایجاد شده هر چه سریع‌تر برطرف شود.

تعدادی از کارگران هپکو طی روزهای اخیر در اعتراض به شرایط تولید در شرکت و حقوق عقب افتاده خود در مرکز شهر اراک و سپس در مقابل دفتر نمایندگان اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. ابوالفضل رنجبر یکی از اعضای شورای کارگری شرکت هپکو اراک در خصوص اعتراضات اخیر کارگران این شرکت گفته بود که کارگران هپکو ۶۸۰ میلیون تومان بابت حقوق معوق تیر ماه، حدود ۴ میلیارد تومان بابت حقوق معوق مردادماه و حدود ۱.۵ میلیارد تومان به عنوان باقیمانده حقوق فروردین ماه و اردیبهشت‌ ماه از شرکت طلبکار هستند.

وی با بیان اینکه «مشکل ما کارگران حقوق نیست»، تاکید کرد: پرسنل هپکو به دنبال کار هستند و مدیر عاملی می‌خواهند که برای شرکت به دنبال کار باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

برگزاری جلسه رفع مشکلات شرکت های هپکو، آذرآب و واگن‌پارس

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته و با توجه به نشست اخیر کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید در استان مرکزی، بعدازظهر امروز (دوشنبه) جلسه‌ای برای رفع مشکلات شرکتهای هپکو، آذراب و واگن‌پارس با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار خواهد شد.
 داستان خصوصی سازی های سال های گذشته پیچیده شده است

«اهلیت» حلقه مفقوده در خصوصی سازی

می متالز - در حالی موضوع «اهلیت داشتن» افرادی که شرکت های دولتی به آن ها تحت قانون خصوصی سازی واگذار می شود، مورد تاکید قرار می گیرد که هم اکنون کارخانه هایی مانند هپکو و آذرآب اراک با مشکلات جدی به دلیل خصوصی سازی های گذشته رو به رو شده اند.
 گزارش شورای اسلامی کار هپکو از جلسه دیروز استانداری:

خواستار تعیین وضعیت سریع مالکیت هپکو هستیم

می متالز - روز گذشته شورای اسلامی کار هپکو طی جلسه‌ای در استانداری خواستار بازگشت هپکو به دولت شد.
 وزیر خبر داد:

مهلت یک هفته ای سهامداران هپکو و آذرآب برای انتصاب مدیران شرکت ها/ کاهش صادرات مواد خام معدنی در سال جاری

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در بدترین حالت صادرات مواد خام معدنی به ۱۰ درصد هم نرسیده که امسال کاهش بیشتری خواهد داشت.
 

اظهارات رحمانی در مورد هپکو، واگن پارس و آذرآب

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اعلام موافقت خود با واگذاری شرکتهای آذرآب و واگن پارس به شرکت مپنا از لزوم انتخاب هرچه سریعتر مدیرعامل شرکتهای آذرآب و هپکو خبر داد.
 

وزارت صنعت از واگذاری آذرآب و واگن پارس اراک به مپنا استقبال می کند

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این وزارتخانه از واگذاری واحدهای مادر تخصصی آذرآب و واگن پارس اراک به شرکت مپنا استقبال می کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما