خبر
بانک ها  

بانک گردشگری رتبه سوم بانکداری اسلامی را کسب کرد

می متالز - بر اساس گزارش موسسه بین المللی بنکر، بانک های زراعت ترکیه و السلام الجزایر در رده‌های نخست و دوم جهان جای گرفتند.در جمع ۱۰ بانک و موسسه برتر کاملا اسلامی جهان از نظر بیشترین رشد دارایی ها، سه بانک از ایران حضور دارند، از کشورهای ترکیه، کویت، بنگلادش، سودان، عمان و سوریه نیز هر کدام یک بانک در شمار برترین قرار گرفته‌اند.

به گزارش می متالز، نشریه بین‌المللی بنکر، رشد دارایی‌های موسسه های کاملا اسلامی و موسسات با باجه های اسلامی در سال ۲۰۱۸ را مورد بررسی قرار داده است که بر اساس آن بانک گردشگری از ایران از نظر رشد دارایی منطبق با شریعت اسلام در بین ۱۰ بانک و موسسه مالی برتر جهان قرار گرفت. 

بر اساس گزارش موسسه بین المللی بنکر، بانک های زراعت ترکیه و السلام الجزایر در رده‌های نخست و دوم جهان جای گرفتند.در جمع ۱۰ بانک و موسسه برتر کاملا اسلامی جهان از نظر بیشترین رشد دارایی ها، سه بانک از ایران حضور دارند، از کشورهای ترکیه، کویت، بنگلادش، سودان، عمان و سوریه نیز هر کدام یک بانک در شمار برترین قرار گرفته‌اند.

لازم به ذکر است بانک گردشگری به عنوان تنها بانک ایرانی عضو سازمان جهانی جهانگردی (unwto) نیز شناخته شده است. 

گفتنی است: بانک قرض الحسنه مهرایران به عنوان بانک کاملا اسلامی با ۶۱.۱ درصد رشد و ۳ هزار و ۸۷۸ میلیون دلار دارایی منطبق بر شریعت، در رتبه نخست بانک های ایران و رتبه برتر موسسات کاملا اسلامی دنیا قرار گرفت.بانک توسعه صادرات نیز با ۶۰.۰۵ درصد رشد و دارایی ۶ هزار و ۸۵۵ میلیون دلار در رده دوم بانک‌های ایرانی منطبق با شریعت و رتبه چهارم جهان قرار گرفته است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نگاهی به آخرین وضعیت و عملکرد صندوق درآمد ثابت بانک گردشگری:

خروج ۱.۴۰۰ میلیارد ریال از منابع صندوق در هفته گذشته

می متالز - ترکیب دارایی‌های سهام این صندوق نیز عمدتا شامل سرمایه گذاری‌های صورت گرفته در صنایع فلزات اساسی به میزان ۶.۹ درصد از کل دارایی‌های صندوق، ۳.۱ درصد در گروه پالایشگاهی و ۳ درصد در گروه پتروشیمی بوده است.
 

اجرای به موقع وموثر بازرسی ها در واحد بازرسی و نظارت بانک گردشگری

می متالز - مهم ترین هدف واحد بازرسی و نظارت بانک گردشگری، اجرای به موقع و موثر بازرسی ها به منظور کنترل ریسک های مترتب، کاهش خطاهای انسانی و ایجاد اطمینان معقول از صحت عملکرد در عملیات بانک است.
 بانک گردشگری اعلام کرد

پرداخت 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا

می متالز - عضو هیات مدیره بانک گردشگری اعلام کرد: بانک گردشگری در اجرای سیاست های اخیر بانک مرکزی، در مجموع 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات به صاحبان مشاغل آسیب دیده از کرونا پرداخت می کند.
 

زیرساخت خدمات فروش سهام عدالت در بانک گردشگری فراهم شد

می متالز - با فراهم شدن زیرساخت ها در بانک گردشگری، خدمات فروش سهام عدالت برای عموم مردم عملیاتی شد.
 

احراز هویت و دریافت کد بورسی در شعب بانک گردشگری امکانپذیر شد

می‌متالز - سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) بانک گردشگری به عنوان سومین بانک در شبکه بانکی کشور عملیاتی شد و متقاضیان از این پس می‌توانند ثبت نام و کد بورسی دریافت کنند.
 

نماد ۱۶ بانک و موسسه اعتباری در تالار شیشه‌ای سبزپوش شد

می متالز - در چهارمین روز هفته شاهد رشد اندک شاخص سهام بانک‌ها و موسسات اعتباری در بازار بورس و فرابورس تهران بودیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما