خبر
زیرساخت ها   حمل و نقل   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  
‌استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد:

‌ضرورت تسریع در اجرای پروژه توسعه سواحل مکران

می متالز -‌ استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تاخیر در اجرای پروژه های بزرگ از جمله‌ توسعه بنادر و زیرساخت‌های حمل و نقل، بزرگراه‌ها، راه‌آهن و فرودگاه بین المللی چابهار که در ایجاد تحول اقتصادی و توسعه پایدار ملی، مهم و موثر هستند، نوعی فرصت سوزی برای کشور و استان است.

به گزارش می متالز، احمدعلی موهبتی در جلسه کمیسیون زیربنایی مجمع تشخیص مصلحت نظام که در تهران برگزار شد با تاکید بر ضرورت تسریع در اجرای کلان پروژه های توسعه سواحل مکران، پیش‌بینی اختیارات بیشتر برای استانداران استان‌های مرتبط را لازمه پیشبرد و تحقق اهداف این طرح دانست.

وی پروژه های توسعه بنادر و ایجاد زیرساخت های حمل و نقل و ترانزیت را مقدمه تحقق سیاست های توسعه ای کلان کشور با رویکرد توسعه دریا محور برشمرد و نبود زیرساخت های اصلی را  باعث کندی جذب سرمایه گذار در منطقه جنوب استان عنوان کرد.

گفتنی است؛ کمیسیون زیربنایی مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور برخی اعضای مجمع از جمله مهندس باهنر، دکتر مصباحی مقدم، دکتر میرسلیم، دکتر قالیباف، جمعی از مسوولان دستگاه های لشکری و کشوری، استانداران استان های دارای ساحل و مرز دریایی با هدف هم اندیشی و اخذ نظرات دستگاه ها برای تدوین سیاست های کلان طرح جامع توسعه سواحل مکران و ابلاغ آن از سوی مقام معظم رهبری برگزار شد.

همچنین مقرر است سیاست های کلان این ابرپروژه کشور توسط مجمع تدوین و از سوی رهبری معظم انقلاب به عنوان منشور اجرایی به کلیه ارکان کشور ابلاغ شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدرس خیابانی، قائم مقام وزیر صمت:

تمرکز بیشتر بر صادرات و واردات کالا از بندر چابهار/ حمل و نقل کالا از بندر چابهار به صرفه و آسان تر است

می متالز - مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت در دیدار با استاندار و رییس سازمان صمت استان سیستانو بلوچستان گفت: با توجه به ارزیابی های انجام شده، با تاکید بر رویکرد این وزارتخانه به تمرکز بیش تر بر صادرات و واردات کالاها از بندر چابهار و حمل و نقل کالا از این بندر به داخل کشور را به صرفه و آسان تر عنوان کرد.
 ارائه گزارش استانداران در آیین بهره‌برداری از طرح‌های زیربنایی روستایی

گازرسانی در دولت تدبیر و امید، انقلابی در استان‌های کشور است

می متالز - رئیس‌جمهوری به مناسبت هفته دولت در ارتباط ویدئوکنفرانسی، طرح‌های زیربنایی روستایی را در استان‌های سیستان و بلوچستان، فارس، آذربایجان غربی، کرمان و لرستان افتتاح کرد.
 در دیدار مدیرعامل سازمان بنادر با سفیر اسپانیا مطرح شد؛

پیشنهاد تشکیل کمیته مشترک دریایی و بندری ایران و اسپانیا/ مذاکره برای گسترش همکاری‌های دریایی و بندری دو کشور

می متالز - راستاد گفت: به منظور توسعه همکاری‌های دریایی و بندری ایران و اسپانیا، می‌توان کمیته مشترکی تشکیل داد.
 

۲۰۰ میلیارد تومان برای فعالیت‌های اکتشافی در سیستان و بلوچستان هزینه شده است

می متالز - رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، طی سفر سه روزه به سیستان و بلوچستان با هدف بررسی طرح‌های اکتشافی، نقشه‌های زمین‌شناسی در مقیاس یکصد هزارم و یک‌بیست‎وپنج هزارم در استانداری این استان حضور یافت.
 مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی مطرح کرد؛

توسعه بنادر کوچک؛ اولویت سازمان بنادر در سال ۹۸/ رونق اقتصادی و اشتغالزایی در سواحل از طریق بنادر کوچک

می متالز - راستاد گفت: بخش قابل توجهی از اشتغال زایی در سواحل و رونق اقتصادی این مناطق از طریق بنادر کوچک محقق می‌شود.
 

گازرسانی به زابل آغاز شد

می متالز - مطابق دستور رئیس‌جمهوری، گازرسانی به شهر زابل در استان سیستان و بلوچستان با روش گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) آغاز شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما