خبر
زیرساخت ها   حمل و نقل   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  
‌استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد:

‌ضرورت تسریع در اجرای پروژه توسعه سواحل مکران

می متالز -‌ استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تاخیر در اجرای پروژه های بزرگ از جمله‌ توسعه بنادر و زیرساخت‌های حمل و نقل، بزرگراه‌ها، راه‌آهن و فرودگاه بین المللی چابهار که در ایجاد تحول اقتصادی و توسعه پایدار ملی، مهم و موثر هستند، نوعی فرصت سوزی برای کشور و استان است.

به گزارش می متالز، احمدعلی موهبتی در جلسه کمیسیون زیربنایی مجمع تشخیص مصلحت نظام که در تهران برگزار شد با تاکید بر ضرورت تسریع در اجرای کلان پروژه های توسعه سواحل مکران، پیش‌بینی اختیارات بیشتر برای استانداران استان‌های مرتبط را لازمه پیشبرد و تحقق اهداف این طرح دانست.

وی پروژه های توسعه بنادر و ایجاد زیرساخت های حمل و نقل و ترانزیت را مقدمه تحقق سیاست های توسعه ای کلان کشور با رویکرد توسعه دریا محور برشمرد و نبود زیرساخت های اصلی را  باعث کندی جذب سرمایه گذار در منطقه جنوب استان عنوان کرد.

گفتنی است؛ کمیسیون زیربنایی مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور برخی اعضای مجمع از جمله مهندس باهنر، دکتر مصباحی مقدم، دکتر میرسلیم، دکتر قالیباف، جمعی از مسوولان دستگاه های لشکری و کشوری، استانداران استان های دارای ساحل و مرز دریایی با هدف هم اندیشی و اخذ نظرات دستگاه ها برای تدوین سیاست های کلان طرح جامع توسعه سواحل مکران و ابلاغ آن از سوی مقام معظم رهبری برگزار شد.

همچنین مقرر است سیاست های کلان این ابرپروژه کشور توسط مجمع تدوین و از سوی رهبری معظم انقلاب به عنوان منشور اجرایی به کلیه ارکان کشور ابلاغ شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

دو گام مشخص برای تعامل شهر و بندر

می متالز - وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در راستای تعامل هرچه بیشتر شهر و بندر دو اقدام در دستور کار قرار گرفته است، گفت: لحاظ پیوستگی و تاثیرات متقابل شهر و بندر در طرح‌های جامع و تسریع فعالیت‌های بندری فراتر از حدود اولیه تعریف شده در حوزه زیرساخت دو گام مورد نظر برای تعامل شهر و بندر است.
 استاندار سیستان و بلوچستان:

گازرسانی متوقف‌شده سیستان و بلوچستان با آغاز فعالیت دولت یازدهم از سرگرفته شد

می متالز - استاندار سیستان و بلوچستان گفت: گازرسانی به شهرها و روستاهای سیستان و بلوچستان پس از احداث خط هفتم سراسری در دولت نهم و دهم متوقف شد، اما با روی کار آمدن دولت یازدهم از سر گرفته شد و وزارت نفت نیز تاکنون به همه وعده‌های خود عمل کرده است.
 

اخبار امید بخش استان ها از انتقال آب دریای عمان تا افزایش سهم بنزین صیادان

می متالز - داستان پخش کیک های آلوده به قرص که امنیتی بودن آن به مرز بررسی حمله بیوتروریسم رسیده است، نتوانسته اهمیت انبوه خبرهای امید بخش استان‌ها را مانند امضا تفاهم نامه انتقال آب دریا عمان به مناطق خشک، صادرات نخستین محموله آهن اسفنجی به حاشیه خلیج فارس و افزایش سهمیه بنزین قایق های صیادی جنوب کشور را تحت شعاع قرار دهد.
 

بازدید استانداران سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی از پایانه، بازارچه و گمرک مرزی میرجاوه

می متالز - استاندار سیستان و بلوچستان در این بازدید گفت: پایانه مرزی میرجاوه قدمت صدساله دارد و از همان ابتدا دارای راه‌آهن بوده و نیز شهرستان مرزی میرجاوه دارای بازارچه و پایانه و گمرک فعال می باشد که با توسعه زیرساخت ها افزایش صادارات را از این مرز شاهد خواهیم بود.
 استاندار سیستان و بلوچستان در نشست با مدیران گروه کشتیرانی گفت:

منفعت صاحبان کالا برای تردد به چابهار باید فراهم شود/ اختصاص ۳۰۰ میلیون یورو برای توسعۀ راه آهن چابهار از صندوق توسعۀ ملی

می متالز - اگر بهترین بندر، راه آهن و بزرگراه را هم دارا باشیم، ولی باور و منفعت صاحب کالا برای تردد در مسیر چابهار نباشد، فایده ندارد بنابراین باید این باور را فراهم کنیم.
 

جزئیاتی جدید از انتقال آب عمان به شرق؛ خصوصی‌های خراسان‌های جنوبی و رضوی پروژه را اجرا می‌کنند

می متالز - استاندار سیستان و بلوچستان می‌گوید که بخش‌های خصوصی خراسان‌های جنوبی و رضوی به‌ویژه صنایع فولاد و سنگ‌آهن در پروژه انتقال آب عمان به سه‌ استان سرمایه‌گذاری می‌کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما