خبر
مواد معدنی   محیط زیست  
مدیرکل منابع طبیعی کرمانشاه خبر داد:

احیا و بازسازی معادن متروکه در کرمانشاه

می متالز - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه با بیان اینکه فعالیت های معدنی آثار تخریبی بسیاری بر عرصه‌های منابع طبیعی داشته است، گفت: معادن متروکه در استان احیا می‌شوند.

به گزارش می متالز، انشاالله کولانی اظهار داشت: فعالیت‌های معدنی آثار تخریبی بسیاری بر عرصه‌های منابع طبیعی کشور داشته و در بسیاری از موارد جبران خسارت‌های حادث شده ناشی از عملیات اکتشاف و بهره برداری غیر ممکن است.

وی افزود: این معادن پس از بهره برداری و پایان ذخیره معدنی و یا عدم کیفیت مناسب رها شده و آثار مخرب بسیاری بر پیکره حساس و شکننده زیست بوم‌های کشور بر جای می‌گذارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه بیان داشت: با توجه به تصویب قانون اصلاح قانون معادن وظیفه بازسازی و احیا معادن به عهده سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور قرار گرفته است.

این مسوول عنوان کرد: در همین راستا این اداره کل پس از احیا و بازسازی معدن متروکه هرسین با مشارکت مردم عملیات احیا و بازسازی دومین معدن متروکه را در دولت آباد شهرستان اسلام آباد غرب آغاز خواهد کرد.

کولانی ادامه داد: عرصه تخریبی این معدن ۳۲ هکتار است که با اختصاص اعتبار از محل طرح‌های ملی عملیات مکانیکی در ۱۰ هکتار آن شامل تسطیح خاک‌های دپو شده و دفن زباله‌های ساختمانی توأم با بذرپاشی و در ۲۲ هکتار آن هم عملیات کپه کاری با بذور مرتعی صورت خواهد گرفت.

وی گفت: همکاری دو جانبه صنایع با منابع طبیعی می‌تواند نقش بسیار مهمی در این گونه فعالیت‌ها داشته باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

دستگیری برداشت‌کنندگان غیرمجاز از معدن آلومینیوم در رستم

می متالز - سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری رستم از دستگیری متخلفانی که اقدام به برداشت غیرقانونی از معدن آلومینیوم این شهرستان کرده بودند خبر داد.
 

معادن البرز با چالش جدی مواجه است

می متالز - امروزه معادن یکی از ارکان مهم اقتصادی هر کشور محسوب می شوند و نقش کلیدی در پیشرفت و توسعه جهان برعهده دارند که البته از اثرات مخرب آنها نباید چشم پوشی نمود.
 رئیس اداره منابع طبیعی چالوس:

محدوده معادن چالوس بنچ مارک نصب می شود

می متالز - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری چالوس از نصب بنچ مارک در محدوده معادن این شهرستان خبر داد.
 

معدن بوکسیت تاش؛ منتظر اعلام نظر محیط‌زیست

می متالز - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، فعالیت معدن بوکسیت تاش در شهرستان شاهرود را منتظر اعلام نظر محیط‌زیست دانست.
 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری:

معدنکاران 972 میلیارد تومان به منابع طبیعی یزد زیان وارد کردند

می متالز - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری یزد گفت: در دوره‌های گذشته بهره برداران و فعالان بخش معدن خسارت‌های زیادی به عرصه های طبیعی استان وارد کرده اند، که برای جبران خسارت ها، باید حداقل 972 میلیارد تومان بودجه صرف شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما