خبر
مواد معدنی   محیط زیست  
مدیرکل منابع طبیعی کرمانشاه خبر داد:

احیا و بازسازی معادن متروکه در کرمانشاه

می متالز - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه با بیان اینکه فعالیت های معدنی آثار تخریبی بسیاری بر عرصه‌های منابع طبیعی داشته است، گفت: معادن متروکه در استان احیا می‌شوند.

به گزارش می متالز، انشاالله کولانی اظهار داشت: فعالیت‌های معدنی آثار تخریبی بسیاری بر عرصه‌های منابع طبیعی کشور داشته و در بسیاری از موارد جبران خسارت‌های حادث شده ناشی از عملیات اکتشاف و بهره برداری غیر ممکن است.

وی افزود: این معادن پس از بهره برداری و پایان ذخیره معدنی و یا عدم کیفیت مناسب رها شده و آثار مخرب بسیاری بر پیکره حساس و شکننده زیست بوم‌های کشور بر جای می‌گذارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه بیان داشت: با توجه به تصویب قانون اصلاح قانون معادن وظیفه بازسازی و احیا معادن به عهده سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور قرار گرفته است.

این مسوول عنوان کرد: در همین راستا این اداره کل پس از احیا و بازسازی معدن متروکه هرسین با مشارکت مردم عملیات احیا و بازسازی دومین معدن متروکه را در دولت آباد شهرستان اسلام آباد غرب آغاز خواهد کرد.

کولانی ادامه داد: عرصه تخریبی این معدن ۳۲ هکتار است که با اختصاص اعتبار از محل طرح‌های ملی عملیات مکانیکی در ۱۰ هکتار آن شامل تسطیح خاک‌های دپو شده و دفن زباله‌های ساختمانی توأم با بذرپاشی و در ۲۲ هکتار آن هم عملیات کپه کاری با بذور مرتعی صورت خواهد گرفت.

وی گفت: همکاری دو جانبه صنایع با منابع طبیعی می‌تواند نقش بسیار مهمی در این گونه فعالیت‌ها داشته باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

۹۰ درصد معادن گچ خاکی اصفهان تعطیل شد

می متالز - رئیس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با بیان اینکه معادن گچ خاکی بیشترین نقش را در تشکیل ریزگردهای شهر اصفهان دارد، گفت: افزون بر ۹۰ درصد معادن گچ و خاک رس در شهرستان اصفهان تعطیل شده است.
 

معدن متروکه دزلی احیا و بازسازی می‌شود

می متالز - سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد از احیا و بازسازی معدن متروکه سنگ واقع در روستای دزلی این شهرستان خبر داد و گفت: این معدن از چند سال گذشته بدون مجوز فعالیت می کرد که منابع طبیعی با حکم قضایی آن را پلمب کرد.
 اسلام بهرامی خبر داد:

پیشگیری از برداشت غیر مجاز معدن در منطقه کوه مبارک شهرستان جاسک

می متالز - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جاسک از پیشگیری از برداشت غیر مجاز معدن در منطقه کوه مبارک این شهرستان خبر داد.
 

بازگشت بیش از ۱۲۰ هکتار از معادن به انفال

می متالز - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران - ساری گفت: بیش از ۱۲۰ هکتار از معادن به انفال بازگشت که این موضوع در طول تاریخ منابع طبیعی بی‌سابقه بوده است.
 غفاری:

جنگل‌خواری توسط سیمان کیاسر نداشتیم/ برداشت‌ها با مجوز قانونی باشد

می متالز - معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ منطقه ساری با بیان اینکه هیچ جنگل‌خواری توسط شرکت سیمان کیاسر نداشتیم، گفت: باید تمامی برداشت با مجوز باشد که مراحل قانونی آن بایستی طی شود.
 

ممنوعیت سفر در عرصه‌های بیابانی بافق تکذیب شد

می متالز - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق با اشاره به شایعه ممنوعیت سفر در عرصه‌های بیابانی و کویری، تل ماسه‌ها و شن‌های روان منطقه صادق آباد و مبارکه در فضای مجازی گفت: این موضوع صحت ندارد و تکذیب می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما