خبر
آهن و فولاد   مواد معدنی   ریلی و راه آهن  

۲.۴ میلیون تن مواد اولیه فولادسازی از حوزه راه آهن شرق کشور حمل شد

می متالز - مدیرکل راه آهن شرق گفت: ظرف پنج ماه گذشته امسال دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن سنگ آهن، زغال سنگ، گندله و سیمان از مبادی تولید آنها در این حوزه راه آهن بارگیری و به مقصدشان در کارخانه های فولادسازی اصفهان، خوزستان و هرمزگان حمل شده است.

به گزارش می متالز، محمدرضا چنگانی افزود: همچنین در مدت زمان یاد شده، ۱۲۵ هزار تن محموله سیمان از پایانه ریلی تربت حیدریه به منظور صادرات به کشورهای آسیای میانه بارگیری و ارسال شد که این مقدار نسبت به مدت مشابه پارسال از رشد ۲۴۰ درصدی برخوردار بوده است.

وی با بیان اینکه در پنج ماه امسال، ۳۲۰ هزار تن زغال سنگ از معادن پروده طبس با افزایش ۲۵ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال بارگیری و به مقصد ذوب آهن اصفهان حمل شد ادامه داد: همچنین در همین مدت،  مقدار ۱۲۹ هزار تن محموله کنسانتره و دیگر اقلام نیز در این اداره کل تخلیه شده است.
از مجموع ۱۲۰۰ کیلومتر طول راه آهن شرق ۴۰ ایستگاه به طول حدود ۵۰۰ کیلومتر و از همه مهمتر اتصال ریلی به افغانستان و معادن سنگان، اختصاص به حوزه مدیریتی تربت حیدریه دارد.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در فاصله ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ساخت بخش عمده تجهیزات ذوب آهن توسط شرکت های ایرانی

می متالز - با ارتقا دانش داخلی و توانمندی شرکت های ایرانی امروز بخش عمده ای از تجهیزات شرکت ذوب آهن اصفهان به صورت داخلی تامین می شود.
 

صادرات سیمان به چین و بنگلادش افزایش یافت/ مشکلی برای بازگرداندن ارز نداریم

می متالز - یک کارشناس صنعت سیمان از افزایش صادرات سیمان به چین و بنگلادش طی ۵ ماهه اول امسال خبر داد و گفت: در حال حاضر یکی دو کارخانه سیمان، محصولشان را زیر قیمت مصوب عرضه می‌کنند.
 گزارش دبیر انجمن از:

آمار ۵ ماهه سیمان با افزایش و کاهش ۴.۸ و ۱۷ درصدی تولید و صادرات

می متالز - دبیر انجمن سیمان با اعلام آمار کلی ۵ ماهه سال جاری از افزایش و کاهش ۴.۸ و ۱۷ درصدی تولید و صادرات این محصول خبر داد.
 

بین دو شرکت رقم خورد؛

می متالز - شرکت تامین ماسه ریخته گری با ذوب آهن اصفهان قرارداد منعقد کرد.
 گزارش فولادی مرداد ۹۸ منتشر شد:

صادرات فولاد به مدار رشد بازگشت

می متالز - صادرات فولاد به مدار رشد بازگشت. میزان صادرات فولاد شرکت های بزرگ طی مرداد امسال، ۳۷ درصد افزایش یافت. این در حالی است که صدور این محصول در ماه های گذشته با کاهش همراه شده بود.
 گزارش فولادی مرداد 98 منتشر شد:

صادرات فولاد به مدار رشد بازگشت/ افزایش 37 درصدی صادرات فولاد شرکت های بزرگ

می متالز - صادرات فولاد به مدار رشد بازگشت. میزان صادرات فولاد شرکت های بزرگ طی مرداد امسال، 37 درصد افزایش یافت. این در حالی است که صدور این محصول در ماه های گذشته با کاهش همراه شده بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما