خبر
فلزات غیرآهنی   آلومینیوم   تحقیق و توسعه  

اپل کارت از ۹۰ درصد تیتانیوم و ۱۰ درصد آلومینیوم ساخته شده است

می متالز - بررسی‌ ها روی اپل‌کارت نشان می‌دهد کارت اعتباری تازه معرفی‌ شده‌ی اپل از ۹۰ درصد تیتانیوم و ۱۰ درصد آلومینیوم ساخته شده است.

به گزارش می متالز، مرداد امسال، اپل کارت معرفی شد و توانست توجه بسیاری را به‌ خود جلب کند. بررسی‌های اولیه‌ ی هانس رودولف ونک، استاد دانشگاه برکلی و پروفسور مرکز کانی‌شناسی کالیفرنیا، نشان می‌دهد اپل‌کارت از ۹۰ درصد تیتانیوم و ۱۰ درصد آلومینیوم ساخته شده است.

ظاهرا یکی از خبرنگاران بلومبرگ، کارت اعتباری خود را برای استاد دانشگاه برکلی ارسال کرده و از وی خواسته است جنس مواد تشکیل‌ دهنده‌ی اپل‌کارت را بررسی و نتیجه را اعلام کند. پروفسور ونک از میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM) برای بررسی ساختار اپل‌کارت کمک گرفته است.

نتیجه‌ی بررسی‌ اولیه نشان می‌دهد کوپرتینونشین‌ها در تولید اپل‌کارت ۹۰ درصد تیتانیوم و ۱۰ درصد آلومینیوم به‌کار برده‌اند. اپل پیش‌تر اعلام کرده بود پوشش سفید رنگ کارت اعتباری اپل ازطریق فرایند پوشش چند لایه‌ای تولید شده است که ماده‌ی اولیه‌ ی آن از جنس تیتانیوم است.

در آخرین گزارش اپل، به این موضوع اشاره شده است که اگر اپل‌کارت با سطوح سخت تماس داشته باشد، احتمال دارد پوشش کارت اعتباری آسیب ببیند. همچنین کوپرتینونشین‌ها اعلام کرده‌ بودند برخی مواد ازجمله چرم و جین ممکن می‌تواند باعث تغییر رنگ دائمی پوشش روی کارت شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کارشناسان در گفتگو با بلومبرگ مطرح کردند؛

هشدار درباره تاثیر ویروس کرونا برصنعت فولاد

می متالز - کارشناسان امور اقتصادی درباره تاثیر منفی ادامه دار شدن شیوع ویروس مرگبار کرونا بر صنعت فولاد جهان هشدار دادند.
 بلومبرگ ارائه کرد:

ضرر ۱.۵ میلیارد دلاری «کرونا» به بازارهای جهان

می متالز - به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان، بازار کالاها بیشترین ضرر را دیدند و ارزش دارایی‌های امنی مانند ین ژاپن و فرانک سوئیس افزایش یافت.
 

زغال سنگ خیال رفتن ندارد

می متالز - آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش سالانه خود پیش بینی کرد که با افزایش تقاضا در آسیا که تقاضای ضعیف‌تر در اروپا و آمریکا را جبران می‌کند، تقاضای جهانی برای زغال سنگ تا سال ۲۰۲۴ ثابت می‌ماند.
 

روایت بلومبرگ از لایحه بودجه ۹۹ / جبران درآمدهای نفتی افسانه‌ای بیش نیست!

می متالز - بلومبرگ در گزارشی با تشریح وضعیت اقتصادی ایران نوشته است: لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ با واقعیت‌های اقتصادی این کشور مطابقت ندارد.
 

تلاش شرکت‌های معدنی برای جلب توجه صنایع فولادی چین/ خرید و فروش موبایلی سنگ آهن!

می متالز - در شرایطی که سرعت رشد اقتصادی در سراسر جهان و به خصوص در چین با کندی قابل ملاحظه‌ای روبرو شده است، شرکت‌های معدنی از این شرایط تاثیر مستقیم پذیرفته‌اند. صنایع فولادی چین که بزرگترین مشتریان سنگ آهن در جهان بوده‌اند با کاهش یافتن سرعت رشد اقتصادی، میزان تقاضای سنگ آهن را کاهش داده‌اند.
 در مطالعه دانشگاه برکلی کالیفرنیا بررسی شد

آیا هژمونی دلار باقی می‌ماند؟/ ارزهای جدید می‌آیند

می متالز - با مطالعه دانشگاه برکلی کالیفرنیا در خصوص بازخوانی مسیر به قدرت رسیدن دلار، سناریوهای احتمالی روند سلطه دلار در سال‌‌های آینده با حضور ارزیها جدید بررسی شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما