خبر
اقتصاد   نفت  
نشانه‌ها از کاهش افراطی‌گری در کابینه ترامپ رقم زد

واکنش آنی بازارها به استعفای بولتن

می متالز - دونالد ترامپ در توئیتی خبر داد که شب گذشته از بولتون خواسته استعفا دهد و وی صبح امروز متن استعفای خود را به ترامپ داده است. خروج جان بولتن، به عنوان یک مشاور جنگ‌طلب، از مجموعه کاخ سفید قیمت کامودیتی‌ها را دستخوش نوسانات آنی و جدی کرد.

به گزارش می متالز، ترامپ در توئیتی نوشت که وی و همچنین افراد زیادی در دولت وی با بسیاری از پیشنهادات بولتون مخالف بوده‌اند. او نوشته شب گذشته از بولتون خواسته تا استعفا کند و این اقدام صبح امروز صورت گرفته است. بولتون روایت دیگری از اتفاق ارائه می‌دهد: او می‌گوید شب گذشته به دونالد ترامپ گفته که استعفا خواهد کرد و رئیس‌جمهور از او خواسته تا صبح امروز برای گفت‌وگوی بیشتر به او مراجعه کند.

به هر صورت آخرین اخبار حاکی از آن است که محور اصلی تقابل این دو نفر بحث بر سر مذاکرات صلح با طالبان بوده است. اگر چه نیویورک‌تایمز در گزارش خود بر اختلاف این دو مقام امریکایی بر سر مسائل ایران، کره شمالی و افغانستان تاکید می‌کند.

کنار رفتن مشاور امنیت ملی جنگ‌طلب آمریکا سبب شد تا در فاصله‌ای کمتر از چند دقیقه نفت خام با ریزش یک دلاری قیمت در هر بشکه مواجه شود. نفت خام تگزاس که در محدوده نزدیک به 58.76 دلار در هر بشکه معامله می‌شد با کاهش نزدیک به 2 درصد به 57.64 دلار رسید.

در سوی مقابل مس از 5785 دلار در تن با رشد 0.7 درصدی تا سطح 5825 دلاری صعود کرد و قیمت روی نیز از 2310 دلار با صعود 1.5 درصدی همراه شد و  به 2346 دلار در تن رسید.

واکنش فعالان نفت به خبر استفعای بولتون:

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 آماده‌باش سهام برای ابرکانال سوم

دیده‌بان بورس شنبه (16 شهریور)

می متالز - دومین هفته چهار درصدی بورس در شهریور ماه در حالی به پایان رسید که به نظر می‌رسد سوخت‌های تازه‌ای برای رکوردشکنی سهام پیدا شده‌اند. از بهبود وضعیت بازار جهانی گرفته تا برخی امیدواری‌های سیاسی و موضوع همیشه‌داغ افزایش سرمایه‌ها. بر این اساس بر تعداد کسانی که از ورود نماگر بورس به ابرکانال 300 هزار واحدی سخن می‌گویند افزوده شده است.
 

طلا در سقف 6 ساله/ادامه فشار بر قیمت کامودیتی‌ها

می متالز - بازارهای جهانی که روز گذشته را با امید به کاهش تنش‌ها بین چین و امریکا آغاز کرده بودند امروز شاهد نشانه‌هایی هستند که نشان می‌دهد عقب‌نشینی دو طرف از حالت‌های تهاجمی چندان در بازه فعلی قابل اطمینان نیست. اعزام یک ناو هواپیمابر به دریای جنوب چین و تضعیف نرخ یوآن نسبت به روز گذشته سبب شده تا سرمایه‌گذاران کاهش تنش‌ها در مقطع فعلی را چندان محتمل ندانند و به سمت دارایی‌های امن همچون طلا و اوراق بدهی امریکا هجوم ببرند.
 ادامه فشار بر کالاهای پایه

دیده‌بان بورس (چهارشنبه 16 مرداد)

می متالز -بازارهای جهانی همچنان تحت فشار از جانب نااطمینانی‌های سیاسی و تجاری است. قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی سطح 1500 دلاری را لمس کرده و این مساله نشان از هجوم سرمایه‌گذاران به سمت دارایی‌های امن دارد. این مساله می‌تواند فشار بر سهام کامودیتی‌محور بورس تهران را افزایش دهد.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد

خیز شاخص کل برای ورود به کانال 250 هزار واحدی تا تیرماه/ بازدهی مناسب در فلزات اساسی، پتروپالایشی‌ها و دارویی‌ها

می متالز - کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به افزایش قیمت دلار در سامانه نیما و همچنین افزایش قیمت کامودیتی‌ها شاهد بازدهی مناسب در فلزات اساسی، پتروپالایشی‌ها و دارویی‌ها در آینده نزدیک خواهیم بود.
 

چشم بازار جهانی به بازگشت چینی‌ها

می متالز - تعطیلات سال نو در چین از امروز آغاز شد. به دلیل محاسبه تقویم چین بر اساس سال قمری، تاریخ شروع عید سال نو هرساله در حال تغییر است. تعطیلی واحدهای صنعتی امسال از 5 فوریه آغاز شده و تا 19 فوریه ادامه دارد. بورس شانگهای (SSE) نیز تا پایان هفته جاری تعطیل است. با در نظر گرفتن سهم قابل توجه چین از اقتصاد بین‌المللی، تعطیلات دو هفته‌ای روند اقتصاد جهانی را با ژستی محافظه‌کارانه مواجه می‌کند.
 ریزش دسته‌جمعی قیمت سهام

نقشه نیمروز بورس شنبه (10 آذر)

می متالز - شاخص کل بورس، روند این هفته خود را با ریزش بیش از 4 هزار واحدی دیگر آغاز کرد و به این ترتیب در جلسه معاملاتی امروز بازدهی شاخص در فصل پاییز وارد محدوده منفی شد. در بین صنایع بورسی، تنها شاخص گروه منسوجات و نمادهای رادیویی تغییرات صعودی را تجربه می‌کند و روند ریزش سهام در مابقی گروه‌های صنعت فراگیر است. سوالی که باید به آن پاسخ داد آن است که آیا تداوم ریزش قیمت‌ها از ساختاری منطقی پیروی می‌کند یا خیر؟
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما