خبر
اقتصاد   نفت  
نشانه‌ها از کاهش افراطی‌گری در کابینه ترامپ رقم زد

واکنش آنی بازارها به استعفای بولتن

می متالز - دونالد ترامپ در توئیتی خبر داد که شب گذشته از بولتون خواسته استعفا دهد و وی صبح امروز متن استعفای خود را به ترامپ داده است. خروج جان بولتن، به عنوان یک مشاور جنگ‌طلب، از مجموعه کاخ سفید قیمت کامودیتی‌ها را دستخوش نوسانات آنی و جدی کرد.

به گزارش می متالز، ترامپ در توئیتی نوشت که وی و همچنین افراد زیادی در دولت وی با بسیاری از پیشنهادات بولتون مخالف بوده‌اند. او نوشته شب گذشته از بولتون خواسته تا استعفا کند و این اقدام صبح امروز صورت گرفته است. بولتون روایت دیگری از اتفاق ارائه می‌دهد: او می‌گوید شب گذشته به دونالد ترامپ گفته که استعفا خواهد کرد و رئیس‌جمهور از او خواسته تا صبح امروز برای گفت‌وگوی بیشتر به او مراجعه کند.

به هر صورت آخرین اخبار حاکی از آن است که محور اصلی تقابل این دو نفر بحث بر سر مذاکرات صلح با طالبان بوده است. اگر چه نیویورک‌تایمز در گزارش خود بر اختلاف این دو مقام امریکایی بر سر مسائل ایران، کره شمالی و افغانستان تاکید می‌کند.

کنار رفتن مشاور امنیت ملی جنگ‌طلب آمریکا سبب شد تا در فاصله‌ای کمتر از چند دقیقه نفت خام با ریزش یک دلاری قیمت در هر بشکه مواجه شود. نفت خام تگزاس که در محدوده نزدیک به 58.76 دلار در هر بشکه معامله می‌شد با کاهش نزدیک به 2 درصد به 57.64 دلار رسید.

در سوی مقابل مس از 5785 دلار در تن با رشد 0.7 درصدی تا سطح 5825 دلاری صعود کرد و قیمت روی نیز از 2310 دلار با صعود 1.5 درصدی همراه شد و  به 2346 دلار در تن رسید.

واکنش فعالان نفت به خبر استفعای بولتون:

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افت قیمت نفت در پی اظهار مقامات روسیه

می متالز - قیمت نفت در پی اظهار مقامات روسیه مبنی بر کاهش بیشتر تولید نفت در زمان طولانی، بیش از یک درصد سقوط کرد.
 در گزارشی تحلیلی _ آماری بررسی شد؛

تغییرات قیمتی کامودیتی‌های مهم در بازارهای جهانی

می متالز - قیمت فولاد ایران در ماه نوامبر روندی تقریبا افزایشی داشته و به حدود ۳۶۵ دلار در تن رسیده است.
 صعود فلزات رنگی در آستانه مرز 300 هزار واحدی بورس تهران

پالس مثبت غول‌های اقتصادی به بازار کالاهای پایه

می متالز - هر 4 فلز رنگی مرتبط با بورس تهران، آخرین روز معاملاتی بازارهای جهانی را با صعود ملموس قیمت‌ها سپری می‌کنند. سیگنال‌های مثبت از سمت دو اقتصاد بزرگ جهانی پیش از برگزاری دور بعدی مذاکرات تجاری انگیزه تقاضا را به صورت ملموسی تقویت کرده است. بازگشت قیمت‌ها به سقف 45 روزه در مقطعی که بورس تهران برای ورود به ابرکانال 300 هزار واحدی در تقلاست می‌تواند محرک مطلوب و قدرتمندی باشد.
 نشانه‌ها از کاهش افراطی‌گری در کابینه ترامپ رقم زد

واکنش آنی بازارها به استعفای بولتن

می متالز - دونالد ترامپ در توئیتی خبر داد که شب گذشته از بولتون خواسته استعفا دهد و وی صبح امروز متن استعفای خود را به ترامپ داده است. خروج جان بولتن، به عنوان یک مشاور جنگ‌طلب، از مجموعه کاخ سفید قیمت کامودیتی‌ها را دستخوش نوسانات آنی و جدی کرد.
 آماده‌باش سهام برای ابرکانال سوم

دیده‌بان بورس شنبه (16 شهریور)

می متالز - دومین هفته چهار درصدی بورس در شهریور ماه در حالی به پایان رسید که به نظر می‌رسد سوخت‌های تازه‌ای برای رکوردشکنی سهام پیدا شده‌اند. از بهبود وضعیت بازار جهانی گرفته تا برخی امیدواری‌های سیاسی و موضوع همیشه‌داغ افزایش سرمایه‌ها. بر این اساس بر تعداد کسانی که از ورود نماگر بورس به ابرکانال 300 هزار واحدی سخن می‌گویند افزوده شده است.
 

طلا در سقف 6 ساله/ادامه فشار بر قیمت کامودیتی‌ها

می متالز - بازارهای جهانی که روز گذشته را با امید به کاهش تنش‌ها بین چین و امریکا آغاز کرده بودند امروز شاهد نشانه‌هایی هستند که نشان می‌دهد عقب‌نشینی دو طرف از حالت‌های تهاجمی چندان در بازه فعلی قابل اطمینان نیست. اعزام یک ناو هواپیمابر به دریای جنوب چین و تضعیف نرخ یوآن نسبت به روز گذشته سبب شده تا سرمایه‌گذاران کاهش تنش‌ها در مقطع فعلی را چندان محتمل ندانند و به سمت دارایی‌های امن همچون طلا و اوراق بدهی امریکا هجوم ببرند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما