خبر
مواد معدنی   زمین شناسی  
غریب پور خبر داد:

شناسایی پنج محدوده فسفات و بوکسیت در کهگیلویه و بویراحمد/ عملیات اکتشاف در بیش از 9 هزار کیلومتر مربع از استان، هدفگذاری شده است

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: پنج محدوده فسفات و بوکسیت در استان کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده است. وی همچنین از عملیات اکتشاف بیش از 9 هزار کیلومتر مربع در این استان خبر داد.

به گزارش می متالز، خداداد غریب پور که با هدف بررسی اقدامات صورت گرفته در حوزه های اکتشاف و احیای معادن کوچک به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده بود، افزود: تاکنون در حدود سه هزار کیلومتر از مساحت این استان عملیات اکتشاف انجام شده است.

وی افزود: یک هزار کیلومتر مربع آن فاقد معدن بوده و ۲ هزار کیلومتر مربع که دارای معادن بوکسیت و فسفات بوده نیز برای اکتشاف در دست اقدام است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو از معدن فسفات "چرام" به عنوان یکی از ظرفیت‌های معدنی در این استان نام برد و گفت: 100 میلیون یورو سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی در این معدن انجام شده است.

 

حمایت از طرح ملی احیای معادن کوچک

با بیان اینکه امسال برنامه اکتشاف 300 هزار کیلومتر مربعی در دستور کار ایمیدرو و یک کنسرسیوم متشکل از شرکت های بزرگ معدنی است گفت: در بخش معادن کوچک مقیاس هر تعداد پروژه که به ایمیدرو معرفی شود، آمادگی داریم حمایت های لازم در بخش تولید، فروش و زیرساخت را داشته باشیم.

وی یکی از محورهای توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد را سرمایه گذاری بر روی بخش معدن دانست و تاکید کرد: زمینه تحقق این مهم نیز ایجاد زیرساخت ها و شناسایی عرصه های معدنی در گام نخست است.

غریب پور افزود: تاکنون ۷۵ فقره پروانه بهره برداری معدنی با حجم سرمایه گذاری افزون بر سه هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در کهگیلویه و بویراحمد صادر شده است.

 

یک میلیارد و 500 میلیون ذخیره معدنی در استان

وی گفت: این تعداد معدن با اشتغال ۷۵۴ نفر و دارای بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تن ذخیره معدنی هستند.

 

رعایت مسایل زیست محیطی

غریب پور در بخش دیگری با بیان اینکه توسعه پایدار و حفظ محیط زیست از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است عنوان کرد: در این زمینه تفاهم نامه ای با سازمان محیط زیست به امضا رسید و ایمیدرو خود را موظف به رعایت مسائل زیست محیطی می داند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 فولادگر مطرح کرد:

سهم معادن از تولید ناخالص داخلی ۱.۲درصد/ استفاده نامناسب از ظرفیت معادن

می متالز - رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی می‌گوید اگرچه در سال گذشته سهم معادن از تولید ناخالص داخلی بیش از یک درصد و حدود ۱.۲ شد، اما فعالیت این بخش کمتر از ۳۷ درصد ظرفیت آنها است.
 مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد:

کارگاه آماده‌سازی نمونه‌های اکتشافی در جنوب شرق کشور

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: با هدف سرعت بخشی به فعالیت‌ها و مطالعات اکتشافی، دومین کارگاه لاگینگ و آماده سازی نمونه‌های اکتشافی در منطقه کرمان آغاز به کار کرد.
 استاندار خراسان جنوبی

ورود بخش خصوصی به اکتشاف و اقتصاد معادن تسهیل شود

می‌متالز - استاندار خراسان جنوبی در دیدار علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس این سازمان خواستار اقدام عملی در راستای زمینه‌سازی و تسهیل ورود بخش خصوصی استان به اکتشاف و اقتصاد معادن شد.
 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بیرجند:

سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به دنبال اکتشاف در عمق

می‌متالز - معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت و رئیس این سازمان در آیین گشایش هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران گفت: این سازمان نگاه خود را نسبت به گذشته تغییر داده و دیگر به دنبال اکتشاف در سطح نیستیم بلکه به دنبال اکتشاف در عمق و ذخایر پنهان در کشور هستیم.
 نعیمی اعلام کرد:

اختصاص بودجه 160 میلیارد ریالی با هدف توسعه منطقه ویژه اقتصادی کاشان/ جذب سرمایه گذار در منطقه کاشان، عملیاتی شود

می متالز - قائم مقام سازمان ایمیدرو از اختصاص بودجه 160 میلیارد ریالی با هدف توسعه برنامه های منطقه ویژه اقتصادی کاشان برای سال 99 خبر داد.
 

جدول توزیعی کنسانتره و گندله برای سال ۹۹

می متالز - مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو با اشاره به برگزاری جلسه کلان سیاستگذاری زنجیره فولاد در نهاد ریاست جمهوری، گفت: جدول توزیعی کنسانتره و گندله شرکت ها برای سال ۹۹ به زودی آماده می شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما