خبر
فلزات گرانبها  
تحلیلگر ارشد اقتصادی:

ناز طلا همچنان خریدار دارد

می متالز - در شرایطی که قیمت طلا در بازارهای جهانی در آستانه نشست بانک مرکزی اروپا به پایین ترین سطح خود در یک ماه اخیر رسیده و هر اونس طلا زیر ۱۵۰۰ دلار است، یک تحلیلگر ارشد اقتصادی پیش بینی می کند که کاهش نرخ بهره بانک های مرکزی بزرگ جهان موجب خواهد شد تا طلا همچنان در بازارهای بین المللی بدرخشد و تقاضا برای خرید آن افزایش یابد.

به گزارش می متالز، مارک موبیوس پایه گذار و مالک موسسه سرمایه گذاری موبیوس کاپیتال پارتنرز تاکید کرد: کاهش نرخ بهره در کشورهای مختلف جهان در نهایت موجب افزایش بیشتر تقاضا و قیمت طلا خواهد شد.

وی در ادامه افزود: افزایش عرضه پول قطعا موجب رشد تقاضای فیزیکی طلا خواهد شد. بانک های مرکزی جهان سعی می کنند تا نرخ بهره را کاهش دهند. آن ها در حال تزریق بیشتر نقدینگی هستند که این نقدینگی موجب افزایش تقاضا برای طلا خواهد شد.

با افزایش گمانه زنی ها نسبت به کاهش رشد اقتصادی جهان، بانک های مرکزی کاهش نرخ بهره را در اولویت قرار داده اند.

موبیوس به سرمایه گذاران بین المللی توصیه می کنند که ۱۰ درصد سبد سرمایه گذاری خود را به طلا اختصاص دهند. در شرایطی که دولت ترامپ سعی می کند ارزش دلار را کاهش دهد، سرمایه گذاران توجه بیشتری به بازار طلا خواهند داشت.

براساس این گزارش، قیمت طلا در آغاز مبادلات امروز چهارشنبه با افزایش اندکی روبرو شده ولی همچنان نزدیک به پایین ترین سطح در ۴ هفته اخیر قرار دارد. این در شرایطی است که نشست بانک مرکزی اروپا قرار است پنجشنبه برگزار شود و سرمایه گذاران بین المللی منتظر کاهش نرخ بهره اروپا و اعلام سیاست های محرک پولی جدید از سوی این بانک هستند. قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۴۹۱ دلار رسیده است. قیمت طلا روز سه شنبه به کمتر از ۱۴۸۳ دلار رسید که این پایین ترین رقم از ۱۳ اوت به شمار می رود. بانک مرکزی آمریکا نیز در نشست هفته آینده خود درباره نرخ بهره تصمیم گیری خواهد کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 تداوم رونق فروش طلا در سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۴

لمس قله ۱۶۹۰ دلاری اونس

می متالز - اونس طلا با ثبت رکورد جدیدی به قله ۱۶۹۰ دلاری پرواز کرد. هر چند در ساعت ۱۷ به وقت تهران هر اونس ۱۶۷۵ دلار معامله می‌شد.
 دلار در کانال ۱۵ هزار تومانی جلوتر رفت

سکه در تعقیب اونس جهانی

می متالز - نزدیک شدن طلای جهانی به مرز هزار و ۷۰۰ دلاری زمینه‌ساز پرش سکه تمام بهار آزادی شد.
 در بازارهای جهانی؛

طلا تغییر جهت داد

می متالز - در حالی که پس از رسیدن قیمت طلا به بالاترین رقم ۷ سال اخیر در جلسه گذشته سرمایه گذاران اقدام به برداشت سود کرده اند، قیمت طلا امروز شاهد افت یک درصدی بود.
 ۹۳درصد تحلیلگران رشد بهای اونس را محتمل می‌دانند

پرش طلا، بدون مانع؟

می متالز - اکثر شرکت‌کنندگان در نظرسنجی این هفته کیتکو بر این باورند که روند صعودی قیمت جهانی طلا درطول روزهای آینده نیز ادامه خواهد یافت. بازار جهانی طلا در شرایط کنونی با افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران بین‌المللی روبه‌رو شده و اکثر تحلیلگران و سرمایه‌گذاران شرکت‌کننده در نظرسنجی کیتکو نیز معتقدند که ادامه نگرانی‌ها درباره ویروس کرونا و تحلیل‌های تکنیکال نشان می‌دهد روند صعودی قیمت این فلز گران‌بها ادامه خواهد داشت.
 در بازارهای جهانی؛

طلا دو درصد دیگر گران شد

می متالز - قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه تحت تاثیر افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای متعدد که نگرانی‌ها نسبت به آسیب دیدن رشد اقتصاد جهانی را برانگیخت و تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را تقویت کرد، بیش از دو درصد جهش یافت.
 

در بورس، طلا بخرید!

می متالز - معاون سرمایه گذاری شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان گفت: سرمایه‌گذاری روی صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا به اندازه سرمایه‌گذاری مستقیم و خرید و فروش طلا و سکه برای سرمایه‌گذاران بازدهی به ارمغان خواهد داشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما