خبر
فلزات گرانبها  
تحلیلگر ارشد اقتصادی:

ناز طلا همچنان خریدار دارد

می متالز - در شرایطی که قیمت طلا در بازارهای جهانی در آستانه نشست بانک مرکزی اروپا به پایین ترین سطح خود در یک ماه اخیر رسیده و هر اونس طلا زیر ۱۵۰۰ دلار است، یک تحلیلگر ارشد اقتصادی پیش بینی می کند که کاهش نرخ بهره بانک های مرکزی بزرگ جهان موجب خواهد شد تا طلا همچنان در بازارهای بین المللی بدرخشد و تقاضا برای خرید آن افزایش یابد.

به گزارش می متالز، مارک موبیوس پایه گذار و مالک موسسه سرمایه گذاری موبیوس کاپیتال پارتنرز تاکید کرد: کاهش نرخ بهره در کشورهای مختلف جهان در نهایت موجب افزایش بیشتر تقاضا و قیمت طلا خواهد شد.

وی در ادامه افزود: افزایش عرضه پول قطعا موجب رشد تقاضای فیزیکی طلا خواهد شد. بانک های مرکزی جهان سعی می کنند تا نرخ بهره را کاهش دهند. آن ها در حال تزریق بیشتر نقدینگی هستند که این نقدینگی موجب افزایش تقاضا برای طلا خواهد شد.

با افزایش گمانه زنی ها نسبت به کاهش رشد اقتصادی جهان، بانک های مرکزی کاهش نرخ بهره را در اولویت قرار داده اند.

موبیوس به سرمایه گذاران بین المللی توصیه می کنند که ۱۰ درصد سبد سرمایه گذاری خود را به طلا اختصاص دهند. در شرایطی که دولت ترامپ سعی می کند ارزش دلار را کاهش دهد، سرمایه گذاران توجه بیشتری به بازار طلا خواهند داشت.

براساس این گزارش، قیمت طلا در آغاز مبادلات امروز چهارشنبه با افزایش اندکی روبرو شده ولی همچنان نزدیک به پایین ترین سطح در ۴ هفته اخیر قرار دارد. این در شرایطی است که نشست بانک مرکزی اروپا قرار است پنجشنبه برگزار شود و سرمایه گذاران بین المللی منتظر کاهش نرخ بهره اروپا و اعلام سیاست های محرک پولی جدید از سوی این بانک هستند. قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۴۹۱ دلار رسیده است. قیمت طلا روز سه شنبه به کمتر از ۱۴۸۳ دلار رسید که این پایین ترین رقم از ۱۳ اوت به شمار می رود. بانک مرکزی آمریکا نیز در نشست هفته آینده خود درباره نرخ بهره تصمیم گیری خواهد کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بازگشت سکه به جاده کاهشی

دلار افزایشی باقی نماند

می متالز - در چهارمین روز هفته، افزایش دلار ادامه نیافت و سکه تمام بهار آزادی نیز نتوانست به بالای سطح ۴ میلیون و ۵۰ هزار تومانی برود.
 هیات مقررات‌زدایی اعلام کرد:

معاف شدگان مالیات برای واردات

می متالز - فرمول اخذ مالیات علی‌الحساب واردات تغییر کرد. هیات مقررات‌زدایی با صدور بخشنامه‌ای اعطای معافیت از پرداخت مالیات ۴ درصد علی‌الحساب واردات را تصویب کرد. مطابق جزئیات این بخشنامه، واردات قطعی کالا توسط کلیه اشخاص «حقیقی» و «حقوقی»، مشمول پرداخت مالیات علی‌الحساب واردات کالا به نرخ ۴ درصد ارزش گمرکی مندرج در اظهارنامه خواهند بود.
 

ناتوانی طلا برای عبور از مرز ۱۵۰۰ دلار

می متالز - قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی که اکثر معامله گران در انتظار تصمیم سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا به حاشیه بازار رفتند، ثابت بود.
 

اشتهای عجیب عربستان به استخراج سریع طلا

می متالز - جدیدترین آمارها نشان می‌دهد در عربستان طی هر ساعت یک کیلو و نیم طلا استخراج می‌شود، آماری که باعث شده عربستان سعودی در سال ۲۰۱۸ درحدود ۱۲ تُن طلا استخراج کند.
 طلای جهانی از مرز ۱۵۰۰ عبور کرد

انفجار آرامکو و التهاب بازارها

می متالز - مهم‌ترین رویداد در ابتدای هفته بازارهای جهانی به حادثه آرامکو عربستان مربوط می‌شد. قیمت نفت برنت تا بالای ۷۰ دلار به ازای هر بشکه سرک کشید و بازارهای سهام دچار نوسان شدند، از سوی دیگر در بازار طلا هر اونس حدود یک درصد افزایش قیمت را تجربه کرد که به دلیل تنش‌های ژئوپلیتیک در خاورمیانه بود.
 تحلیلگران اعلام کردند؛

یک هشدار طلایی!

می متالز - تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری ناتیکسیس بر این باورند که قیمت طلا در کوتاه مدت و میان مدت با افزایش روبرو خواهد شد ولی در بلندمدت این روند صعودی ادامه نخواهد داشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما