خبر
هوایی و فرودگاه ها  
مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد:

نرخ بلیت هواپیما بر مبنای آذرماه سال گذشته محاسبه می‌شود

می متالز - مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکندگان گفت: فروش بلیط هواپیما بالاتر از نرخهای آذر ماه ۹۷ تخلف است و باید شرکتهای هواپیمایی نرخ آذر ماه ۹۷ را ملاک عمل قرار دهند.

به گزارش می متالز، سید جواد احمدی اظهار داشت: درتیرماه سال جاری نرخ بلیط هواپیما در پروازهای داخلی توسط شرکت های هواپیمایی با هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری و بدون هماهنگی با کارگروه تنظیم بازار افزایش یافته و نرخ های جدید به اجراگذاشته شده است.

مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان افزود: از آنجا که طی نشدن فرآیند مندرج در مصوبه 97/5/29 شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشور تخلف بوده و علیرغم مکاتبات این سازمان برای اصلاح روند فوق، اقدامی از طرف سازمان هواپیمایی کشوری و شرکتهای هواپیمایی در این زمینه صورت نگرفت، مقرر شد تا تعیین تکلیف نهایی، نرخ بلیط هواپیما بر مبنای آذر ماه سال گذشته محاسبه و فروخته شود و فروش بلیط با نرخ بالاتر تخلف محسوب گردد. این موضوع مورد تایید وزیر راه وشهرسازی نیز قرار گرفته وتوسط وی در رسانه ها تاکید و تایید شده است.

این مقام مسوول خاطر نشان کرد: بر همین اساس طی بازرسی به عمل آمده از چهار شرکت هواپیمایی در هفته های اخیر به علت اضافه دریافتی، ضمن تشکیل پرونده مراتب به تعزیرات حکومتی ارجاع گردیده و وضعیت سایر شرکتها نیز در دست بررسی است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد:

اجرای طرح ویژه نظارت بر مراکز عرضه روغن های موتور در سراسر کشور

می متالز - سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از ابلاغ ضوابط عرضه روغن موتور و لاستیک در طرح ویژه نظارتی در نوروز 1399 خبر داد.
 تابش در گردهمایی روسای سازمان های صمت استان ها:

دستورالعمل نظارتی برای ایام پایانی سال، به استان ها ابلاغ شده است/ تفاهم نامه با بسیح اصناف، تعداد بازرس های بازار را ۲ برابر خواهد کرد

می متالز - رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: دستورالعمل ویژه نظارتی برای ایام پایانی سال، به استان ها ابلاغ شده است.
 عملکرد سازمان حمایت در مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه طی آذر ماه اعلام شد؛

42 هزار و ۴۰۰ مورد بازرسی از مراکز خرد و کلان/ رتبه نخست استان البرز در ارزش کالای قاچاق مکشوفه

می متالز - در آذر ماه سال جاری بازرسان سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و همچنین بازرسان مستقر در سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان ها، در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ۴۲ هزار ۴۰۰ مورد بازرسی از مراکز خرد و کلان در سطح عرضه انجام داده اند.
 سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد:

افزایش 37 درصدی گشت‌های مشترک بازرسی و 76 درصدی پرونده‌های تشکیل شده در آذرماه امسال

می متالز - بر اساس آمار ارایه شده از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گشت‌های مشترک انجام شده در آذرماه امسال از نظر تعدادی 37 درصد افزایش داشته است و پرونده‌های متشکله نیز افزایش 76 درصدی داشت.
 

ضوابط ارزش‌گذاری کالاهای اساسی

می متالز - مصوبات کارگروه تنظیم بازار در خصوص چگونگی ملاک قرار دادن ارزش مندرج در ثبت سفارش کالاهای اساسی و ضروری جهت تخصیص ارز، اظهار و ترخیص گمرکی و تعیین نرخ از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ابلاغ شد.
 

در فرآیند ارزیابی بنگاه های حامی حقوق مصرف کنندگان، دانش بنیان ها مورد توجه هستند

می متالز - سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در فرایند ارزیابی و انتخاب بنگاههای اقتصادی حامی حقوق مصرف کنندگان در سال 1398 در تلاش است تا شرکت های دانش بنیان از شروط الزامی برای ورود به ارزیابی سطح ملی مستثنی شوند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما