خبر
زمین شناسی  

بررسی زمینه‌های همکاری سازمان‌های زمین‌شناسی کشور و صمت اصفهان در دیدار روسای دو طرف

می متالز - به‌منظور ارائه راهکارها و پیشنهادات اجرایی جهت فعال شدن زمینه فعالیت این سازمان در اصفهان ایرج موفق رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان با علیرضا شهیدی رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی دیدار کرد.

به گزارش می متالز، بر همین اساس، اکتشاف ژئوفیزیک هوایی از انتهای پهنه کاشان تا مرز استان قم و همچنین ادامه آن تا گلپایگان به منظور اکتشاف سنگ آهن، اکتشاف سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی از منطقه خور تا جندق تا نزدیکی مرز استان سمنان و همچنین مطالعه و اکتشاف بر روی پلاسرهای واقع در منطقه خور-جندق به عنوان مواردی بود که از سوی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان جهت توسعه سامانه کاداستر پیشنهاد شد.

همچنین پیشنهاد به منظور اکتشاف ژئوفیزیک هوایی و زمین‌شناسی از لبه استان مرکزی تا نزدیکی میمه - که محدوده طلای موته نیز در آن واقع است - برای اکتشاف طلا و سنگ‌آهن، پی‌جویی و اکتشاف عناصر نادر خاکی، ارائه گزارشات اکتشافات مقدماتی و تفصیلی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور جهت بهره‌برداری و استفاده در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و بررسی مخاطرات موجود در اصفهان از جمله فرونشست و ریزگرد از سوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از موضوعات مورد گفت و گو بود.

بررسی پتانسیل آب کارست با توجه به بحران کمبود آب در اصفهان، رفع موانع محیط‌زیست و منابع طبیعی جهت توسعه فعالیت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در استان، بررسی پتانسیل تبدیل منطقه مرنجاب واقع در بخش آران و بیدگل به ژئوپارک و برگزاری نشست شورای معادن در اصفهان با حضور رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی نیز به عنوان موارد پیشنهادی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان جهت توسعه و پیشبرد اهداف پیش‌روی دو طرف یاد شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 هفته سوم اسفند برگزاری مناقصه از سوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

برون‌سپاری ۵۵ هزارکیلومتر مربع بررسی‌های زمین‌شناسی به بخش خصوصی

می‌متالز - این سازمان با هدف مشارکت بخش خصوصی جهت تولید اطلاعات پایه و افزایش بازدهی مطالعات زمین‌شناسی و اکتشاف مواد معدنی، مناقصه تهیه 22 ورقه زمین‌شناسی در مقیاس یکصدهزارم معادل 55 هزار کیلومتر مربع را در هفته سوم اسفندماه سال‌ جاری برگزار خواهد کرد.
 

تصویربرداری از روستای گرناویک منطقه قطور در آذربایجان‌غربی پس از زمینلرزه ۴ اسفند با بزرگای۵.۹ به همت کارشناسان مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی تبریز و ارومیه

می‌متالز - کارشناسان گروه مهندسی و لرزه زمین‌ساخت مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی تبریز و ارومیه موفق به تصویربرداری به وسیله فناوری پهپاد از محل روستای گرناویک منطقه قطور در مرکز کانونی زمین‌لرزه 5.9 شدند.
 از سوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور انجام می شود:

برگزاری مناقصه برون‌سپاری 55 هزارکیلومتر مربع بررسی‌های زمین‌شناسی به بخش خصوصی

می متالز - سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با هدف مشارکت بخش خصوصی جهت تولید اطلاعات پایه و افزایش بازدهی مطالعات زمین‌شناسی و اکتشاف مواد معدنی، مناقصه تهیه 22 ورقه زمین‌شناسی در مقیاس یکصدهزارم معادل 55 هزار کیلومتر مربع را در هفته سوم اسفندماه سال‌ جاری برگزار خواهد کرد.
 به همت مدیریت زمین‌شناسی دریایی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور محقق شد

تصویربرداری آکوستیک از بستر دریا در حوضچه اسکله امیر‌آباد واقع در مازندران

می‌متالز - مدیر گروه ژئوفیزیک دریای مدیریت زمین‌شناسی دریایی این سازمان از برداشت ساید اسکن سونار در حوضچه اسکله امیر‌آباد واقع در شمال شهرستان بهشهر در استان مازندران خبر داد و گفت: این پروژه با هدف برداشت‌های سایداسکن سونار که در واقع تصویربرداری آکوستیک از بستر است در حوضچه اسکله امیرآباد جهت توسعه و پیش‌بینی نشست احتمالی اسکله انجام شد.
 نشست تخصصی فرونشست زمین؛

استفاده از ظرفیت‌های بین‌دستگاهی برای مقابله و مدیریت مخاطرات طبیعی

می متالز - نشست تخصصی فرونشست زمین(پدیده‌شناسی، پایش و پهنه‌بندی خطر) با همکاری سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و سازمان نقشه‌برداری کشور سه‌شنبه ۲۹ بهمن در سالن خلیج‌‌فارس سازمان نقشه‌برداری کشور آغاز به کار کرد.
 

افزایش مخاطرات زمین‌شناسی و دخالت انسان مدرن

می متالز - پانته‌آ گیاهچی، مدیر مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی گیلان در یادداشتی نوشت: در تعریف مخاطرات زمین‌شناختی باید گفت که این مخاطرات مجموعه حوادثی هستند که منشأ طبیعی داشته و معمولاً غیرقابل پیش‌بینی بوده یا حداقل از مدت‌ها قبل، نمی‌توان وقوع آن‌ها را پیش‌بینی کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما