خبر
مس  
مدیرعامل شرکت مس خبر داد:

افزایش ۲۶ درصدی تولید کاتد تا پایان مرداد ماه امسال

می متالز - مدیر عامل شرکت مس گفت: تا پایان مرداد ماه امسال شرکت مس با افزایش 26 درصدی نسبت به برنامه، موفق به تولید 110 هزار و 390 تن کاتد شد.

به گزارش می متالز، اردشیر سعد محمدی با اعلام این خبر و با بیان این‌که درمجموع عملکرد تولیدی شرکت مس تا پایان مردادماه نشان‌دهنده روند رو به‌ جلو و موفقیت‌ آمیز در تحقق برنامه تولید است بیان کرد: تولید آند شرکت مس در این بازه زمانی به ۱۴۰ هزار تن رسید که نسبت به برنامه ۱۱۰ هزار تنی نشان‌دهنده افزایش ۲۷ درصدی است.

او افزود: همچنین تولید مس محتوی معدنی شرکت مس هم در این بازه زمانی با افزایش ۴ درصدی نسبت به برنامه به بیش از ۱۲۴ هزار تن رسیده است.

به گفته مدیرعامل شرکت مس در ۵ ماهه امسال درمجموع ۷۹ میلیون و ۱۳۰ هزار تن سنگ معدن استخراج شده است که نسبت به برنامه ۷۶ میلیون و ۲۱۳ هزار تنی امسال ۴ درصد افزایش داشته است.

سعدمحمدی ادامه داد: همچنین شرکت مس در ۵ ماهه ۱۳۹۸، ۵۶ میلیون و ۷۱۲ هزار تن سنگ سولفور برداشت کرده است که ۴ درصد از برنامه در نظر گرفته‌شده برای برداشت سنگ سولفور (۵۴ میلیون و ۶۸۰ هزار تن) جلوتر است.

او با اشاره به افزایش ۴ درصدی تولید کنسانتره گفت: تولید کنسانتره مس نیز در این مدت، افزایش خوبی داشته است؛ به‌طوری‌که در این مدت، شرکت مس با افزایش تولید ۵ هزار تنی نسبت به برنامه موفق به تولید ۱۱۹ هزار ۶۷۹ تن کنسانتره شده است.

مدیرعامل شرکت مس با اشاره به فروش یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومانی شرکت مس در مردادماه گفت: با این میزان فروش در مردادماه، موفق به فروش ۸ هزار ۴۶۰ میلیارد تومانی شدیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱۴ درصد افزایش داشته است.

سعدمحمدی تصریح کرد: قطعاً این میزان فروش در شرایط تحریم نشان‌دهنده برنامه‌های مناسب فروش شرکت مس و خبر خوبی برای بازار سرمایه است و موجب رشد سهام شرکت مس و اقبال سهامداران به فملی خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 با حضور معاون اَفتای نهاد ریاست‌ جمهوری انجام شد

اعطای گواهینامه ملی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات به شرکت مس

می متالز - در مراسمی با حضور مدیر گروه فاوای شرکت مس و معاون مرکز مدیریت راهبردی اَفتای نهاد ریاست‌جمهوری گواهینامه ملی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) به شرکت ملی صنایع مس ایران، اعطا شد.
 مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران اعلام کرد:

شرکت مس سال آینده از مرز تولید 300 هزار تن مس می گذرد

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای سال آینده، شرکت مس قصد دارد برای اولین بار در تاریخ 50 ساله این شرکت، از مرز تولید 300 هزار تن مس محتوی عبور کند.
 مدیرعامل شرکت مس:

کارخانه آهک اهر در خرداد ماه ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد

می متالز - اردشیر سعدمحمدی در مراسم بهره‌برداری از بزرگراه خواجه - ورزقان از تازه‌ترین وضعیت طرح‌های توسعه مجتمع مس سونگون خبر داد. به گفته مدیرعامل شرکت مس کارخانه آهک اهر با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۱۰۰ میلیارد ریال در خردادماه ۹۹ به بهره‌برداری می‌‌رسد.
 مدیر عامل شرکت مس در مراسم بهره‌ برداری از بزرگراه خواجه - ورزقان:

کارخانه آهک اهر در خرداد ماه 99 به بهره‌ برداری می‌رسد

می متالز - اردشیر سعد محمدی در مراسم بهره‌برداری از بزرگراه خواجه - ورزقان از آخرین وضعیت طرح‌های توسعه مجتمع مس سونگون خبر داد. به گفته مدیر عامل شرکت مس کارخانه آهک اهر با سرمایه‌ گذاری بالغ بر 1100 میلیارد ریال در خرداد ماه 99 به بهره‌ برداری می‌‌رسد.
 با حضور مشاور مدیرعامل شرکت مس؛

مراسم اربعین سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد

می متالز - صبح امروز مراسم چهلمین روز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت در مسجد جامع رفسنجان با حضور مردم شهید پرور شهرستان رفسنجان و مسوولین برگزار شد.
 مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی:

شرکت مس در احداث بزرگراه خواجه-ورزقان پیش‌قدم بود

می متالز - ابوالقاسم سلطانی گفت: بزرگ‌راه خواجه-ورزقان که با حمایت شرکت مس احداث شد یک پروژه ملی محسوب می‌شود و اداره راه و شهرسازی به‌عنوان کارفرما تلاش کرد در این پروژه از مشاوران، پیمانکاران و عوامل اجرایی خبره و دارای رزومه خوب و درخشان استفاده کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما