خبر
سنگ آهن  

روند واردات سنگ آهن چین

می متالز - 94.9 میلیون تن واردات سنگ آهن چین در ماه آگوست بالاترین رکورد نوزده ماه اخیر را رقم زد ضمن اینکه این مقدار واردات با 6.2 درصد افزایش سالانه همراه بوده است.

به گزارش می متالز، کارشناسان اظهار می کنند افزایش سطح موجودی سنگ آهن ممکن است در روند رو به بالای قیمت این محصول تاثیر بگذارد چراکه بازار محصولات فولادی نیز چندان امیدوارکننده نیست. مقدار واردات سنگ آهن چین در ماه آگوست 4.4 درصد بیشتر از واردات 90.9 میلیون تنی ماه جولای گزارش شده که با احتساب این رقم کل واردات سنگ آهن چین طبق آمار گمرک این کشور معادل 686.2 میلیون تن گزارش شده است. این رقم 4.7 درصد نسبت به واردات 720.3 میلیون تنی چین طی ژانویه تا آگوست سال گذشته کمتر می باشد. حوادث شکسته شدن سد در برزیل و طوفان سایکلون استرالیا از جمله دلایل افت صادرات سنگ آهن آنها به چین بود که همزمان با افزایش تولید محصولات فولادی چین باعث بالا رفتن قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد و رسیدن آن به 126 دلار هر تن سی اف آر در ماه جولای شد که بیشترین رکورد قیمت طی پنج سال اخیر بوده است. در حال حاضر قیمت این محصول تقریبا متعادل شده و در سطح 90 دلار در تن سی اف آر می باشد.

کد خبر: 55354
تاریخ: 1398/06/20 - 12:39
منبع: ایفنا

واردات سنگ آهن چین 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نشانه های نگران کننده از اوضاع اقتصادی اژدهای آسیا

می متالز - تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد واردات سنگ آهن چین در ماه نوامبر برای دومین ماه متوالی با کاهش روبرو شده است.
 

کاهش یک میلیون تنی تولید فولاد چین در اکتبر؛ رشد 6 درصدی 10 ماهه

می متالز - تولید فولاد چین طی اکتبر 2019 میلادی با یک میلیون تن کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسید. پیش بینی ها نیز نشان می دهد تولید سه ماه پایانی فولاد چین با افت همراه شود.
 

رشد چشمگیر صادرات سنگ آهن هند در اکتبر/ صادرات سنگ آهن هند در اکتبر 2019 رشد 53 درصدی داشت

می متالز - صادرات سنگ آهن هند در اکتبر 2019 افزایش چشمگیری داشت و به 1.74 میلیون تن رسید که نسبت به سپتامبر با حجم صادرات 1.14 میلیون تن رشد 53 درصدی داشته است.
 

چین تا پایان آگوست 685 میلیون تن سنگ آهن وارد کرد/ واردات در ماه آگوست به بالاترین میزان در 19 ماه اخیر رسید

می متالز - داده های گمرک چین امروز منتشر شد که نشان می داد واردات سنگ آهن چین دوباره در ماه آگوست افزایش یافت و به بالاترین میزان از 19 ماه گذشته رسید.
 

روند واردات سنگ آهن چین

می متالز - 94.9 میلیون تن واردات سنگ آهن چین در ماه آگوست بالاترین رکورد نوزده ماه اخیر را رقم زد ضمن اینکه این مقدار واردات با 6.2 درصد افزایش سالانه همراه بوده است.
 

صادرات سنگ آهن ایران به چین ۲۹ درصد افزایش یافت

می متالز - واردات سنگ آهن چین از ایران، در ماه ژانویه با ۲۹ درصد افزایش به ۱.۵۴ میلیون تن رسید. ایران پنجمین تامین کننده بزرگ سنگ آهن چین محسوب می شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما