خبر
بورس و سهام   صنعت  
کارشناس بازار سرمایه تاکیدکرد:

شاخص ۴۰۰ هزار واحدی تا پایان سال

می متالز - یکی از صنایع پیشتاز بازار سرمایه در سال ۹۸ و ۹۹ صنعت داروسازی است.

به گزارش می متالز، بازار سرمایه امسال روند صعودی مطلوبی داشته و بازدهی خوبی برای سهامداران به ارمغان آورده است. انتخاب گزینه مناسب برای سرمایه گذاری، مهم ترین سوال فعالان این بازار است.

فواد صلواتی کارشناس بازار سرمایه در خصوص دلایل رشد و پیش بینی روند بازار بیان کرد: همان طور که پیش بینی می شد، شاخص کل به محدوده ۳۰۰ هزار واحد نزدیک می شود و احتمالا از این محدوده، فراتر نیز رفته و تا پایان سال، تا محدوده ۴۰۰ هزار واحد رشد خواهد کرد. دلیل رونق بازار سرمایه و رشد قیمت سهم ها، افزایش درآمد فروش و سودآوری شرکت ها و همچنین ورود نقدینگی و پول جدید در بازار است.

وی افزود: از آنجا که بازارهای موازی (بازارهای مسکن، خودرو، ارز و طلا) در حال حاضر جذابیت برای سرمایه گذاری ندارند، و سود سپرده‌های بانکی نیز برای مردم جذاب نیست، بازار سرمایه به محل مناسبی برای سرمایه گذاری تبدیل شده است. ضمن اینکه موضوع کاهش تخلفات و توقف نمادها در بازار سرمایه هم به جلب اعتماد بیشتر سرمایه گذاران کمک کرده است. هر چه این اعتماد و اطمینان پررنگ تر شود، ورود نقدینگی به بازار هم شدت گرفته و بازار سرمایه رونق بیشتری تجربه خواهد کرد. با توجه به وضعیت بازارهای موازی و همچنین افزایش سودآوری شرکت های تولیدی و نیز حمایت دولت از بازار سرمایه، روند بازار سرمایه را صعودی و روبه رشد ارزیابی می کنم.

وی اضافه کرد: البته از منظر تکنیکال، احتمالا نوسانات کوتاه مدتی در بازار شاهد خواهیم بود؛ ولی هر اصلاحی بر روی نمادهای ارزشمند بازار که به لحاظ بنیادی، چشم انداز مثبتی دارند، می تواند فرصتی برای خرید باشد. ولی دوره های اصلاح بازار را کوتاه مدت پیش بینی می کنم و معتقدم در بلندمدت، روند بازار سرمایه مثبت خواهد بود.

صلواتی در ادامه گفت: در چند ماه اخیر، حمایت خوبی از بازار سرمایه صورت گرفته و عرضه های اولیه، به جذابیت بیشتر بازار منجر شده است. امیدواریم این حمایت ها تداوم یابد و ضمنا رسانه های ملی نیز در فرهنگ سازی و معرفی پتانسیل های بازار سرمایه، فعال تر باشند.

 

معرفی گزینه های برتر برای سرمایه گذاری

این کارشناس بازار سرمایه در معرفی گزینه های برتر برای سرمایه گذاری اظهار کرد: یکی از صنایع پیشتاز بازار سرمایه در سال ۹۸ و ۹۹ صنعت داروسازی است. وضعیت فروش شرکت های دارویی، مطلوب بوده و مشکل قاچاق دارو، تا حد زیادی برطرف شده و بازار دارو، آرامش بیشتری یافته است. افت ارزش پول ملی، صادرات قاچاق دارو را جذاب می کند و واقعی شدن قیمت دارو، دست سودجویان را کوتاه کرده است. به نظر می رسد با تشدید نظارت ها، رانت و سوءاستفاده از ارز دولتی هم کاهش یافته است. علاوه بر این، اخیرا واردات ۶۰ قلم دارو به کشور نیز ممنوع شده و این ممنوعیت هم اثر مثبتی بر فروش داروی تولید داخل بر جای خواهد گذاشت. با این شرایط، صنعت داروسازی چشم انداز روشنی دارد.

 

وی افزود: برخی سهم های گروه غذایی و دامپروری و زراعی، شیمیایی و فلزی نیز مستعد رشد هستند. همچنین سهم شرکت هایی که سودآوری مناسبی داشته و گزارش های مثبتی ارایه کرده اند؛ ولی رشد قیمت زیادی نداشته اند، پتانسیل رشد خواهند داشت.

صلواتی در خاتمه در توصیه به سهامداران گفت: امیدواریم سهامداران با ارتقای فرهنگ سهامداری و نیز ترویج فرهنگ سرمایه گذاری در بازار سرمایه، سفیران خوبی برای بازار سرمایه باشند و به جذب سرمایه های جدید کمک کنند تا شاهد رونق اقتصادی و پیشرفت صنعت کشور باشیم ، مردم بدانند بازار سرمایه بزرگترین اهرم برای رونق تولید در کشور است

کد خبر: 55356
تاریخ: 1398/06/20 - 12:40
منبع: بورس نیوز

فواد صلواتی  صنعت داروسازی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

"بنیادی‌ها" و نه به بازدهی منفی

می متالز - بهتر است سهامداران در سهم‌های شرکت‌های بنیادی و سودساز که چشم انداز روند سودآوری مثبت داشته، سرمایه‌گذاری کنند زیرا تجربه نشان داده سرمایه‌گذاری در سهم‌های بنیادی بازار، هرگز بازدهی منفی به همراه نداشته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما