خبر
خودرو  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

خریدار خودرو به محض واریز پول، آن را تحویل گیرد

می متالز - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: فروش فوری زمانی می‌تواند بازار را سامان دهد که خریدار به محض واریز پول، کالا را تحویل گیرد، اما در شرایط فعلی فروش فوری انجام گرفته، اما تحویل خودرو به تعویق افتاده است، بنابراین بازار خودرو همچنان نابسامان است.

به گزارش می متالز، سعید باستانی اظهار کرد: اگرچه هدف از فروش فوری بخشی از تولیدات خودروسازان، ساماندهی بازار بود، اما به نظر می‌رسد که این مهم محقق نشده است.

وی افزود: فروش فوری زمانی می‌تواند بازار را سامان دهد که خریدار به محض واریز پول، کالا را تحویل گیرد، اما در شرایط فعلی فروش فوری انجام گرفته، اما تحویل خودرو به تعویق افتاده است بنابراین بازار خودرو همچنان نابسامان است.

نماینده مردم تربت حیدریه ادامه داد: خودروی فروخته شده در فروش فوری خودروسازان به دست مصرف‌کننده واقعی نمی‌رسد. در حال حاضر مصرف‌کننده واقعی نمی‌تواند در عرض ۵ دقیقه ثبت نام کند، زیرا ظرفیت فروش تکمیل می‌شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: در فروش فوری خودرو، واسطه‌ها موفق هستند. عدم تحویل به موقع خودرو و حضور واسطه‌ها در این فروش موجب شده که فروش فوری کارآیی لازم و مناسبی نداشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: زمانی که وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفت که به خودروسازان اجازه فروش فوری دهد در کمیسیون صنایع و معادن مجلس معایب این تصمیم مطرح شد، اما آن‌ها وضعیت فعلی را با سال ۹۱ مقایسه کردند حال آنکه شرایط فعلی بازار خودرو با سال ۹۱ کاملا متفاوت است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: باید خودرو‌های فروخته شده در فروش فوری به مردم تحویل داده شود. پازل فروش و توزیع خودروسازان به هم ریخته است، امید است با تغییر و تحولات کنونی وضعیت بهتر شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 براساس داده‌های «صمت» بررسی شد

چیدمان صنعتی در سه فصل

می متالز - چیدمان صنعتی در سه فصل سال جاری به کدام استان‌ها اختصاص داشته است؟ داده‌های اعلام شده نشان‌دهنده آن است که در مدت زمان مورد بررسی، استان‌های «یزد»، «خراسان رضوی»، «سمنان»، «آذربایجان شرقی» و «فارس» بیشترین جواز تاسیس صادره را به خود اختصاص داده‌اند و توانسته‌اند عنوان صدرنشینان ایجاد صنایع جدید را از آن خود کنند. اما در میان طرح‌های به بهره‌برداری رسیده با توجه به آمار اعلام‌شده، بیشترین سهم به استان‌های «اصفهان»، «آذربایجان شرقی»، «تهران»، «خراسان رضوی» و «قزوین» اختصاص یافته است.
 کوهکن:

دولت با نظارت محتکران شب عید را نقره داغ کند

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید: گاهی با در نظر گرفتن تمامی شرایط درست عرضه و تقاضا، باز هم سودجویان با احتکار سبب گرانی بازار شب عید می‌شوند به همین دلیل دولت باید با نظارت بیشتر نقره داغ شان کند.
 هادوی رئیس مرکز ساخت وزارت صمت عنوان کرد:

برنامه وزارت صمت در جهت کمک رسانی دانشگاه ها به صنعت است

می متالز - برای رسیدن به فرآیند نسل سوم باید برای دانشگاه ها جاذبه ایجاد کرد. کشش و جاذبه باید از سوی صنعت و تولید ایجاد شود تا دانشگاه ها به سمت نسل سوم و کمک به صنعت و تولید حرکت کنند.
 

امضای تفاهم‌نامه تامین ریل ملی راه آهن چابهار - زاهدان با حضور دو وزیر

می متالز - تفاهم‌نامه تامین ۵ هزار تن ریل ملی جهت راه‌آهن چابهار- زاهدان در حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) به امضای مهندس یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن و حمید خیرخواه مدیر پروژه مذکور رسید.
 وزارت صمت در دستور کار قرار داد:

واقعی‌سازی میزان تقاضای فولاد در سامانه بهین یاب

می متالز - داریوش اسماعیلی: «با همکاری استان‌ها، واقعی سازی میزان تقاضای فولاد از بورس در دستور کار است.»
 

معاونت حقوقی ریاست جمهوری مشکل عوارض مواد معدنی را بررسی کرد

می متالز - معاونت حقوقی ریاست جمهوری قسمتی از عوارض مواد معدنی که منشاء مشکلاتی در صادرات شده بود را تعدیل و تصحیح کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما