خبر
خودرو  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

خریدار خودرو به محض واریز پول، آن را تحویل گیرد

می متالز - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: فروش فوری زمانی می‌تواند بازار را سامان دهد که خریدار به محض واریز پول، کالا را تحویل گیرد، اما در شرایط فعلی فروش فوری انجام گرفته، اما تحویل خودرو به تعویق افتاده است، بنابراین بازار خودرو همچنان نابسامان است.

به گزارش می متالز، سعید باستانی اظهار کرد: اگرچه هدف از فروش فوری بخشی از تولیدات خودروسازان، ساماندهی بازار بود، اما به نظر می‌رسد که این مهم محقق نشده است.

وی افزود: فروش فوری زمانی می‌تواند بازار را سامان دهد که خریدار به محض واریز پول، کالا را تحویل گیرد، اما در شرایط فعلی فروش فوری انجام گرفته، اما تحویل خودرو به تعویق افتاده است بنابراین بازار خودرو همچنان نابسامان است.

نماینده مردم تربت حیدریه ادامه داد: خودروی فروخته شده در فروش فوری خودروسازان به دست مصرف‌کننده واقعی نمی‌رسد. در حال حاضر مصرف‌کننده واقعی نمی‌تواند در عرض ۵ دقیقه ثبت نام کند، زیرا ظرفیت فروش تکمیل می‌شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: در فروش فوری خودرو، واسطه‌ها موفق هستند. عدم تحویل به موقع خودرو و حضور واسطه‌ها در این فروش موجب شده که فروش فوری کارآیی لازم و مناسبی نداشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: زمانی که وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفت که به خودروسازان اجازه فروش فوری دهد در کمیسیون صنایع و معادن مجلس معایب این تصمیم مطرح شد، اما آن‌ها وضعیت فعلی را با سال ۹۱ مقایسه کردند حال آنکه شرایط فعلی بازار خودرو با سال ۹۱ کاملا متفاوت است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: باید خودرو‌های فروخته شده در فروش فوری به مردم تحویل داده شود. پازل فروش و توزیع خودروسازان به هم ریخته است، امید است با تغییر و تحولات کنونی وضعیت بهتر شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تقابل دو دیدگاه درباره عوارض مواد معدنی

می متالز - دلایل تعیین عوارض ۲۵‌درصدی صادرات مواد معدنی خام و چگونگی واگذاری مسوولیت احیای معادن بعد از پایان بهره‌برداری به معدنکار دو موضوع مطرح شده در نشست کمیته ماده ۱۲ است که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.
 منصوری مطرح کرد:

نصب قیمت روی کالاها مانع قیمت گذاری نجومی

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است نصب قیمت بر کالاها موجب کاهش فشار به مصرف‌کننده و ایجاد آرامش در بازار می‌شود.
 مدیرکل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت خبر داد:

برگزاری نخستین میز تعمیق ساخت داخل صنعت برق درآبان ماه

می متالز - نخستین میز تعمیق و ساخت داخل صنعت برق و الکترونیک با انعقاد چندین قرار داد در آبان ماه در تهران برگزار می شود.
 

همایش توسعه فعالیت های اکتشافی؛ 2 مهر

می متالز - همایش توسعه فعالیت های اکتشافی، پهنه های اکتشافی ایران؛ فرصت ها و چالش ها روز دوم مهر ماه جاری برگزار می شود.
 غضنفری:

نمره تیم اقتصادی دولت روحانی بسیار ضعیف است

می متالز - وزیر اسبق صنعت، معادن و تجارت گفت: دولت در سال ۹۷ عملکرد بسیار ضعیفی داشت و همه چیز رها شده بود، در سال ۹۸ کنترل‌ها بهتر شده؛ اما همچنان نگرانی وجود دارد که تغییر مکرر مقررات موجب سرخوردگی بخش تولید شود.
 علیزاده مطرح کرد:

پیش‌بینی تداوم کاهش قیمت موبایل و تلویزیون

می متالز - نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است با کاهشی شدن نرخ ارز قیمت موبایل و تلویزیون نیز روند نزولی را بیش از پیش طی خواهد کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما