خبر
مس  

صنعت مس به رکوردهای جدید دست می یابد/ توسعه ذوب خاتون آباد برای رسیدن به ظرفیت 120 هزار تن مس آند‌

می متالز - مدیر طرح ذوب خاتون آباد خبر داد که به زودی رکوردهای جدید در صنعت مس کشور رقم خواهد خورد. به گفته کریمی فر، این رکوردها با اجرای طرح توسعه ذوب خاتون‌آباد از ۸۰ هزار تن به ۱۲۰ هزار تن و همچنین اجرای طرح اسید سولفوریک به ظرفیت ۶۰۰ هزار تن در سال، به دست می آید.

به گزارش می متالز، علی کریمی فر افزود: در حال حاضر تغییر تکنولوژی با هدف افزایش ظرفیت و رعایت مسائل زیست محیطی در دست اقدام است.

وی افزود: امسال توسعه کارخانه ذوب و دستیابی به ظرفیت سالانه 120 هزارتن مس آندی، احداث انبار کنسانتره به ظرفیت 60 هزار تن و همچنین احداث کارخانه اکسیژن در دستور کار شرکت ملی صنایع مس ایران قرار گرفته است.

کریمی فر با اشاره به میزان سرمایه گذاری طرح های توسعه ذوب خاتون آباد افزود: میزان سرمایه گذاری در این طرح ها حدود 167 میلیون دلار است.

 

توجه به ساخت داخل در طرح های توسعه

مدیر طرح ذوب خاتون آباد با بیان اینکه طرح های فوق طی سال جاری به بهره برداری می رسد، گفت: همواره رویکرد توجه به "ساخت داخل" مورد توجه مدیران مجموعه ملی مس بوده است و در این زمینه تلاش کردیم تا در طرح های توسعه ذوب خاتون آباد، از تجهیزات داخلی استفاده شود.

 

مس؛ صنعت سبز

کریمی فر اظهار داشت: با اصلاحات اساسی در فرآیند ذوب خاتون‌آباد صنعت مس به یک صنعت سبز تبدیل می شود.

وی افزود: در بحث آلایندگی و غبار به استانداردهای محیط زیست دست پیدا کرده ایم و با راه اندازی کارخانه اسید بسیاری از مسائل زیست محیطی مرتفع خواهد شد. کریمی فر ادامه داد: در این حوزه توانستیم غبار "خروجی الکتروفیلتر درایر و فلش" را به سطح استانداردهای محیط‌زیست کشور برسانیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ارزش بازار شرکت ملی صنایع مس در بازار سرمایه از 40 هزار میلیارد تومان عبور کرد/ کنسانتره دره آلو سال ابنده به مدار تولید می آید

می متالز - مدیرعامل شرکت مس گفت: شرکت مس هم‌اکنون وضعیت خوبی را دنبال می‌کند و خوشبختانه در شش‌ماهه نخست 98 توانستیم بیش از 132 هزار تن کاتد تولید کنیم. همچنین، طی این بازه زمانی ارزش بازار شرکت در بازار سرمایه نیز از 40 هزار میلیارد تومان عبور کرد.
 

موکب شرکت مس میزبان راهپیمایان اربعین حسینی

می متالز - موکب شرکت مس میزبان عاشقان زیارت حرم اباعبدالله الحسین (ع) در مراسم اربعین است.
 برای سه شنبه 30 مهر در بورس:

بانک ملت فروشنده بلوک ۵.۷۴ درصدی "فملی" شد/ ارزش پایه ۲.۶ هزار میلیاردی

می متالز - بانک ملت زمان عرضه بلوک ۵.۷۴ درصدی ملی مس را اعلام کرد تا در صورت انجام معامله از ترکیب سهامداری اولین شرکت مشمول اصل ۴۴ حاضر در بورس خارج شود.
 

عرضه صکوک اجاره ۷۵۰۰ میلیارد ریالی شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

می متالز - با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات (سهامی عام) به مبلغ ۷,۵۰۰ میلیارد ریال از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران طی روزهای آتی عرضه عمومی خواهد شد.
 

چالش‌های توسعه صنعت مس

می متالز - بررسی ساختار صنعت مس کشور و چالش‌هایی که این صنعت در مسیر توسعه با آن دست به گریبان است، محوریت یکی از میزگرد‌های تخصصی دومین همایش چشم‌انداز صنایع غیرآهنی ایران و فناوری‌های وابسته بود.
 بررسی عملکرد شرکت ملی مس:

فملی درآمد سال قبل را 6 ماهه کسب کرد

می متالز - بررسی عملکرد شرکت ملی صنایع مس ایران در شهریور ماه 98 نشان می‌دهد که این شرکت توانست با کسب درآمد 10 هزار میلیارد تومانی طی 6 ماه ابتدای سال جاری، ضمن شکست رکورد فروش خود، به اندازه 12 ماه سال گذشته فروش داشته باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما