خبر
بانک ها  

تامین مالی طرح‌های فراگیر پالایشی سیراف

می متالز - نشست بررسی مسائل مرتبط با تامین مالی طرح‌های فراگیر پالایشی سیراف صبح دیروز با حضور رئیس‌کل بانک مرکزی، وزیر نفت، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیران عامل برخی بانک‌های کشور، نمایندگان صندوق توسعه ملی و مسوولان مرتبط در بانک مرکزی برگزار شد.

به گزارش می متالز، نشست بررسی مسائل مرتبط با تامین مالی طرح‌های فراگیر پالایشی سیراف صبح دیروز با حضور رئیس‌کل بانک مرکزی، وزیر نفت، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیران عامل برخی بانک‌های کشور، نمایندگان صندوق توسعه ملی و مسوولان مرتبط در بانک مرکزی برگزار شد.

در این نشست رئیس کل این بانک با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید بر ضرورت توجه بیشتر نظام بانکی به رونق تولید و مشارکت در طرح‌های مولد کشور خصوصا در صنعت نفت برای جلوگیری از خام فروشی در چارچوب اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

همتی ابراز امیدواری کرد تا به منظور انجام این پروژه‌ها، تصمیمات قطعی، طی روزهای آتی و با مشارکت بانک‌های متقاضی و صندوق توسعه ملی اتخاذ خواهد شد.

همچنین در این نشست وزیر نفت با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری برای پیگیری این موضوع، درخصوص ویژگی‌های طرح‌های مورد اشاره عنوان کرد: کاری که هم‌اکنون در این وزارتخانه در حال پیگیری است، بحث مربوط به طرح‌های پالایشی سیراف است.

این پروژه با ظرفیت ۳۶۰ هزار بشکه در روز نیازمند حدود ۲۲ هزار میلیارد تومان سرمایه است که ۶۵درصد از هزینه‌های مورد نیاز طرح‌ها به‌صورت ارزی خواهد بود.

تکمیل این پروژه‌ها حدود ۳ سال به طول می‌انجامد و زمان شروع بهره‌برداری آن در صورت تامین به موقع ارز و ریال نیمه دوم سال ۱۴۰۱برآورد شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اتاق بازرگانی خراسان رضوی کمیسیون انرژی تشکیل داد

می متالز - اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی برای نخستین بار اقدام به راه اندازی کمیسیون انرژی با هدف کلی شناسایی و معرفی ظرفیت‌های انرژی در خراسان رضوی و ارائه راهکارها برای توسعه صنعت و کسب و کار در این حوزه کرده است.
 استاندار سمنان:

تولید ناخالص داخلی سمنان ۱۳ هزار میلیارد تومان است

می متالز - استاندار سمنان با بیان اینکه تولید ناخالص داخلی استان ۱۳ هزار میلیارد تومان است، گفت: از ابتدای دولت یازدهم چهار هزار و ۷۵۱ مورد ثبت سفارش در گمرک استان صورت گرفته است.
 

سالانه ۳۰ میلیارد دلار کالا وارد کشور می‌شود

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سالانه حدود ۳۰ میلیارد دلار واردات به کشور داریم که برنامه داریم تا سال ۱۴۰۰ این رقم را ۱۰ میلیارد دلار کاهش دهیم.
 مشاور دفتر رئیس جمهور:

بهره برداری از معادن در سایه حفظ محیط زیست امری قابل حل است

می متالز - مشاور دفتر رئیس جمهور با اشاره تلویحی به مسائل زیست محیطی و معدن کاوی به وجود آمده در استان سمنان، گفت: بهره برداری از معادن در سایه حفظ محیط زیست امری قابل حل است.
 

زیرساخت‌های فرآوری مواد معدنی در استان سمنان موجود نیست

می متالز - استاندار سمنان با اشاره به ظرفیت‌های بالای معدنی در این استان گفت: زیرساخت‌های فرآوری مواد معدنی در استان سمنان موجود نیست.
 وزیر صمت مطرح کرد:

هدف‌گذاری برای ساخت ۲۰۰ کشتی باری با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در چارچوب برنامه توسعه صنایع دریایی ساخت ۲۰۰ کشتی باری را هدف‌گذاری کردیم که ۳۰۰ میلیون یورو برای این موضوع سرمایه‌گذاری می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما