خبر
اقتصاد   سیمان و بتن   بورس و سهام  
ساعت پنج‌ و نیم عصر؛

بولدوزر "خصوصی‌سازی" کمر شکاند/ دپوی شمش طلا زیر خرابه‌های اقتصاد

می متالز - گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به دپوی شمش طلا زیر خرابه‌های اقتصاد و بولدوزر اراکی که کمر اصل ۴۴ را شکاند.

به گزارش می متالز،  بار دیگر اهالی جاده مخصوص سرخط خبرها را از آن خود کردند.

زمانی که خبر دستگیری اهالی بهارستان شنیده شد کسی فکر نمی‌کرد که صدای تخلفات، فساد و پولشویی رقمی هنگفتی در جاده مخصوص به گوش همه بپیچد اما گویا ۲۶ نفر نیز در آن نقش داشته‌اند و این افراد تا توانسته‌اند شمش طلا خریده و حالا باید منتظر محاکمه باشند.

 

استعفا از نبش سپهبدقرنی - طالقانی

راه‌پله‌های سخنگو خبری از معاونی آورده که بارها گفته استعفا، استعفا و می‌گفته از امروز تا فردا استعفا؛ گویا گفتند که ایراد ندارد و استعفا را قبول می‌کنیم اما جالب و شگفت‌انگیز آن این است که رییس سابق در مراسم معارفه اش غایب بود! وقتی علت عدم حضور ایشان سوال شد، گفتند خودشان اصرار به برکناری داشتند، حالا چرا قهر کرده‌اند، نمی دانیم؛ پیشنهادمان این است حتی برای کلاس گذاشتن هم استعفا ندهید چراکه شاید یهو جدی شد.

 

بولدوزری از روی خصوصی‌سازی

شرکت بزرگ اراکی که زمانی سرآمد بسیاری از کشورهای منطقه بود و در تولید محصولات صنعتی گوی سبقت را از رقبا ربوده بود، مدت‌‎هاست که به بهانه خصوصی‌سازی، به انباری سوت و کوری تبدیل شده و توسط نااهلانی دست به دست شده که جز نابودی آنچه در طی سال ها رشته شده بود و آجر کردن نان کارگران، هنر دیگری نداشتند. حالا گویا اهالی پاستور هم ازین وضعیت به تنگ آمده اند و رییس جمهور شخصا دستور فسخ معامله سازمان خصوصی سازی با سهامدار ۶۱ درصدی این شرکت را داده اند و قراراست کنسرسیومی متشکل از چند شرکت بزرگ تولیدی، سکان هدایت کشتی به گل نشسته در استان مرکزی را به دست بگیرند.

 

تجارت نمک از سوی برخی کارگزاری‌ها

کارگزاران شروع به تجارت کرده‌اند، آنهم تجارت نمک از سرزمین جمونگ و این را هر روز بر روی زخم سهامداران می‌پاچند؛ در حالی که بسیاری از سهامداران نسبت به اقدامات و کارمزدهای کارگزاری‌ها انتقادهای فراوانی دارند اما برخی کارگزاری‌ها که سهامداران را از نوک بینی و از بالا به پایین نگاه می‌کنند نه در عرضه‌های اولیه و نه در طول بازار فقط خون به دل سهامدار می‌کنند.

 

زیره به کرمان رفت!

سیمانی‌ها خوشحال از بازارصادراتی جدید برآمده و روی به نواختن ساز و دهول آورده‌اند چراکه از افزایش صادرات سیمان به چین و بنگلادش طی ۵ ماهه نخست سال خبر داده شده اما سوال اینجاست که صادرات سیمان به چین!!! یعنی زیره به کرمان برده‌ایم؛ حال باید دید که این مسئولان سخن از بازگشت پول صادراتی به کشور را چگونه بیان می‌کنند.

کد خبر: 57252
تاریخ: 1398/06/30 - 23:05
منبع: بورس نیوز

شمش طلا  بولدوزر اراکی  خصوصی‌سازی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

خصوصی‌سازی را متوقف کنید

می متالز - آزادسازی به معنای حقیقی عبارت است از به رسمیت شناختن حقوق مالکیت فردی و تضمین آن در برابر اعمال نفوذ‌های مقامات دولتی و سیاسی، عدم مداخله دولت در بازارها، مقررات‌زدایی، به حداقل رساندن مجوز‌های فعالیت اقتصادی و برچیدن همه امتیازات انحصاری مورد حمایت دولت در همه بخش‌های اقتصادی.
 

روایت سال های تبدار شرکت هپکو/ کارگران درانتظار تپش مجدد قلب تولید

می متالز - هپکو، شرکتی که در دست سهامداران نااهل، سال ها است نفس هایش به شماره افتاده، روزهای تب‌داری را در انتظار حل مشکلات می گذراند و می خواهد دوباره صدای تپش قلب تولید را در خود بشنود.
 رئیس کمیسیون صنایع مجلس:

خصوصی سازی نبایدبه مشکلات دولت اضافه کند/ سهم ناچیز تعاون دراقتصاد

می متالز - رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: خصوصی سازی نباید به مشکلات دولت اضافه کند بلکه با قرارگیری در مسیر صحیح به افزایش کارایی اقتصادی کشور کمک کند.
 

ابلاغ مصوبه تهاتر مطالبات با بدهی «رمپنا»

می متالز - با تصویب هیات وزیران ۲۵۰ میلیارد تومان از مطالبات گروه مپنا از دولت با بدهی به سازمان خصوصی‌سازی تهاتر شد.
 در جلسه هیات دولت؛

تهاتر مطالبات و بدهی شرکت مپنا با دولت به تصویب رسید

می متالز - هیات وزیران در جلسه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی با تهاتر مطالبات شرکت‌های وابسته به شرکت مدیریت پروژه ‏های نیروگاهی ایران (گروه مپنا) از شرکت مدیریت شبکه برق ایران با بدهی شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران (گروه مپنا) به سازمان خصوصی سازی موافقت کرد.
 استاندار مرکزی:

سهام هپکو موقتا به خصوصی سازی بازگشت/ آخرین شرایط آذرآب

می متالز - استاندار مرکزی با بیان اینکه برخی رسانه ها برداشت نادرستی از موضوع واگذاری هپکو داشته اند، گفت: سهام هپکو بصورت موقت به خصوصی سازی بازگشته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما