خبر
اقتصاد   سیمان و بتن   بورس و سهام  
ساعت پنج‌ و نیم عصر؛

بولدوزر "خصوصی‌سازی" کمر شکاند/ دپوی شمش طلا زیر خرابه‌های اقتصاد

می متالز - گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به دپوی شمش طلا زیر خرابه‌های اقتصاد و بولدوزر اراکی که کمر اصل ۴۴ را شکاند.

به گزارش می متالز،  بار دیگر اهالی جاده مخصوص سرخط خبرها را از آن خود کردند.

زمانی که خبر دستگیری اهالی بهارستان شنیده شد کسی فکر نمی‌کرد که صدای تخلفات، فساد و پولشویی رقمی هنگفتی در جاده مخصوص به گوش همه بپیچد اما گویا ۲۶ نفر نیز در آن نقش داشته‌اند و این افراد تا توانسته‌اند شمش طلا خریده و حالا باید منتظر محاکمه باشند.

 

استعفا از نبش سپهبدقرنی - طالقانی

راه‌پله‌های سخنگو خبری از معاونی آورده که بارها گفته استعفا، استعفا و می‌گفته از امروز تا فردا استعفا؛ گویا گفتند که ایراد ندارد و استعفا را قبول می‌کنیم اما جالب و شگفت‌انگیز آن این است که رییس سابق در مراسم معارفه اش غایب بود! وقتی علت عدم حضور ایشان سوال شد، گفتند خودشان اصرار به برکناری داشتند، حالا چرا قهر کرده‌اند، نمی دانیم؛ پیشنهادمان این است حتی برای کلاس گذاشتن هم استعفا ندهید چراکه شاید یهو جدی شد.

 

بولدوزری از روی خصوصی‌سازی

شرکت بزرگ اراکی که زمانی سرآمد بسیاری از کشورهای منطقه بود و در تولید محصولات صنعتی گوی سبقت را از رقبا ربوده بود، مدت‌‎هاست که به بهانه خصوصی‌سازی، به انباری سوت و کوری تبدیل شده و توسط نااهلانی دست به دست شده که جز نابودی آنچه در طی سال ها رشته شده بود و آجر کردن نان کارگران، هنر دیگری نداشتند. حالا گویا اهالی پاستور هم ازین وضعیت به تنگ آمده اند و رییس جمهور شخصا دستور فسخ معامله سازمان خصوصی سازی با سهامدار ۶۱ درصدی این شرکت را داده اند و قراراست کنسرسیومی متشکل از چند شرکت بزرگ تولیدی، سکان هدایت کشتی به گل نشسته در استان مرکزی را به دست بگیرند.

 

تجارت نمک از سوی برخی کارگزاری‌ها

کارگزاران شروع به تجارت کرده‌اند، آنهم تجارت نمک از سرزمین جمونگ و این را هر روز بر روی زخم سهامداران می‌پاچند؛ در حالی که بسیاری از سهامداران نسبت به اقدامات و کارمزدهای کارگزاری‌ها انتقادهای فراوانی دارند اما برخی کارگزاری‌ها که سهامداران را از نوک بینی و از بالا به پایین نگاه می‌کنند نه در عرضه‌های اولیه و نه در طول بازار فقط خون به دل سهامدار می‌کنند.

 

زیره به کرمان رفت!

سیمانی‌ها خوشحال از بازارصادراتی جدید برآمده و روی به نواختن ساز و دهول آورده‌اند چراکه از افزایش صادرات سیمان به چین و بنگلادش طی ۵ ماهه نخست سال خبر داده شده اما سوال اینجاست که صادرات سیمان به چین!!! یعنی زیره به کرمان برده‌ایم؛ حال باید دید که این مسئولان سخن از بازگشت پول صادراتی به کشور را چگونه بیان می‌کنند.

کد خبر: 57252
تاریخ: 1398/06/30 - 23:05
منبع: بورس نیوز

شمش طلا  بولدوزر اراکی  خصوصی‌سازی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

هپکو به ایمیدرو رسید

می متالز - پس از دو بار واگذاری ناموفق شرکت هپکو به بخش خصوصی‌، این شرکت بر اساس مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید،‌ به همراه مالکیت و مدیریت به سازمان دولتی ایمیدرو (سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران) رسید.
 نایب رئیس شورای اسلامی کار هپکو مطرح کرد

جامعه کارگری هپکو همچنان در انتظار تولید/وضعیت مالکیت بزرگترین کارخانهٔ تولید تجهیزات سنگین خاورمیانه مبهم است

می متالز - نائب رئیس شورای اسلامی کار هپکو اراک درباره فعالیت کاری شرکت هپکو طی روزهای اخیر گفت: در حال حاضر به دلیل نبود تولید و بیماری کرونا حضور پرسنل هپکو با ظرفیت ۵۰ درصد به‌صورت شیفت هفتگی انجام می شود.
 

بانک ملت در مراحل نهایی افزایش سرمایه ۳۲۰ درصدی

می متالز - سرمایه بانک ملت پس از طی مراحل قانونی از ۵هزار میلیارد تومان به ۲۱ هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد.
 

آغاز ثبت سفارش فروش سهام عدالت از فردا 6 خرداد

می‌متالز - متقاضیان فروش سهام عدالت از فردا (۶ خرداد) می‌توانند سفارش فروش سهام خود را ثبت کنند.
 سعید اسلامی بیدگلی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

تجربه ناموفق خصوصی‌سازی کشور را با چالش اجتماعی مواجه کرده است

می‌متالز - اسلامی بیدگلی، عضو شورای عالی بورس می‌گوید: اقتصاد ایران با رشد نقدینگی بالای 25 درصد روبرو است؛ اگر در بلندمدت فکری به حال نرخ رشد نقدینگی نشود، این نقدینگی گریبان یکی از بازارهای ایران را خواهد گرفت. دولت با واگذاری بخشی از سهام شرکت‌های خود هم نقدینگی را جذب کرده و هم مشکل کسری بودجه خود را حل کرده است.
 

آزادسازی سهام عدالت بر شاخص بورس مدیریت می‌شود | سهامداران نگران نباشند

می متالز - تاثیر آزادسازی سهام عدالت بر شاخص بورس مدیریت می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما