خبر
سیمان و بتن   انرژی های تجدیدپذیر  

تعهد شرکت های بزرگ به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای

می متالز - نزدیک به ۹۰ شرکت بزرگ که در زمینه های مختلف مثل غذا، سیمان و مخابرات فعالیت می کنند، به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای متعهد شده اند. این تعهد در راستای شکل گیری کمپین چند ملیتی کاهش تولید کربن انجام شده است.

به گزارش می متالز، یک ائتلاف از هواداران مقابله با تغییرات اقلیمی است. گفته می شود ده ها شرکت در دوماه اخیر به این ائتلاف پیوسته اند که هدف آن انجام اقدامات سریع برای مقابله با تغییرات اقلیمی است.

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد در آستانه برگزاری نشست تغییرات آب و هوایی در روز دوشنبه گفت: می خواهیم شرکت های بیشتری به این حرکت بپویندند، این حرکت یک علامت روشن از تغییر بازار است.

ائتلاف We Mean Business در ماه ژوئن و با دعوت از رهبران حرکت های مدنی و کسب وکارها آغاز شد. در ماه آینده ۲۸ شرکت برای پیوستن به این حرکت اعلام آمادگی کره اند. We Mean Business اعلام کرده ۸۷ شرکت با سرمایه ۲.۳ تریلیون دلاری از بازار  به این ائتلاف پیوسته اند.

بعضی از شرکت های همراه با این ائتلاف  اعلام کردند که انتشار گازهای گلخانه ای را تا سال ۲۰۵۰ به صفر می رسانند. شرکت سوئیسی نسلته، شرکت ساختمانی سنت گابین و تولیدکننده فرانسوی لوازم آرایش اورئال از جمله این شرکت ها به شمار می روند.

بعضی از دیگر کشورها متعهد به کاهش  انتشار کربن هستند اما آن ها می گویند  عملیات خود برای کاهش انتشار کربن را به منظور کاهش دمای زمین با آنچه در توافق پاریس در سال ۲۰۱۵ آمده تراز می کنند. شرکت فنلاندی نوکیا، شرکت غذایی فرانسوی دانون، و شرکت داروسازی استرازنیکا در بریتانیا از جمله این کمپانی ها به شمار می روند.

دانشمندان می گویند جهان باید انتشار گازهای گلخانه ای را در ده سال آینده به نصف برساند چراکه زمین به طرز فاجعه آمیزی درحال گرم تر شدن است.  ذوب شدن یخ ها و افزایش سطح آب دریاها  که زمینه ساز تغییرات اقلیمی در سراسر جهان شده، از جمله علائم نزدیک شدن به فاجعه است.

کاهش استفاده از سوخت های فسیلی و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر هرچند در سراسر جهان مطرح و دنبال می شود اما توسعه استفاده از زغال سنگ و میادین نفت و گاز روند تعهدات شرکت ها به عدم انتشار گازهای گلخانه ای را کند کرده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مذاکرات سران کشورها بر سر برجام و تحریم‌های ایران ادامه دارد

در نخستین روز مجمع عمومی سازمان ملل چه گذشت؟

می متالز - هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد از روز سه‌شنبه 24 سپتامبر (2 شهریور) در مقر این سازمان در نیویورک آغاز شد.
 

برنامه انجمن جهانی سیمان برای کاهش گازهای گلخانه ای در فرآیند تولید

می متالز - انجمن جهانی سیمان (WCA)، برنامه های خود را برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای در صنعت سیمان جهانی، و گام دیگری در جهت ارتقاء توسعه پایدار این بخش ارائه کرده است.
 

گزارش افزایش 1.5درجه ای دمای جهان نهایی می شود

می‌متالز - تغییرات اقلیمی و افزایش دمای زمین که نتیجه انتشار آلاینده های حاصل از فعالیت های صنعتی است، انسان ها را در معرض تهدیدهای مهمی قرار داده است، تهدیدهایی که با توجه به آن توافق پاریس شکل گرفت.
 

فولادسازان چینی زیر ذره بین قرار می گیرند/ مقامات به تک تک کارخانجات سر می زنند

می متالز - براساس اعلام انجمن آهن و فولاد چین، مقامات چینی برنامه ریزی لازم جهت کاهش تولید فولاد در فصول پاییز و زمستان امسال را به عمل آورده اند. در این خصوص قرار است مقامات به تک تک کارخانجات سر زده و تولید آنها را کنترل و محدود نمایند.
 اجلاس بازسازی عراق در کویت برگزار شد

رقابت ایران و اعراب برای حضور در بازار عراق

می متالز - اجلاس بازسازی عراق از روز دوشنبه در کویت برگزار شده و تا روز چهارشنبه 24،ادامه خواهد یافت. کویت به عنوان کشور میزبان این اجلاس از کشورهای مختلف به خصوص کشورهای همسایه از جمله ایران برای شرکت در این اجلاس دعوت به عمل آورده است. کار خود را در شهر کویت آغاز کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما