خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی  

پشت پرده زمین خوردن هپکو از زبان مالک سابق

می متالز - دلایل بروز بحران کارگری در شرکت هپکو از زبان مالک سابق این شرکت مورد واکاوی قرار گرفت. نکته حایز اهیمت این گفت‌وگو بیان برخی نکات جالب و شنیدنی است که به نظر نیازمند توجه و تامل است.

به گزارش می متالز، سهام شرکت هپکو بعد از یک دوره خصوصی‌سازی ناموفق در سال 1385 برای دومین بار در سال 96 به شرکت هیدوراطلس به عنوان سهامدار جدید واگذار شد اما این خصوصی‌سازی هم موفق نبود و در نهایت به بروز بحران‌های کارگری منجر شد.

سازمان خصوصی می‌گوید: علت این بحران‌ها عمل نکردن خریدرا به تعهدانش بود، در نتیجه شرکت هیدوراطلس در طول ماه‌های گذشته آماج حملات تند رسانه‌ها قرار گرفت. روزنامه هشمهری برای پاسخ به پرسش‌های موجود و واکاوی مشکلاتی که برای هپکو به وجود آمد، با اسداله احمدپور، مالک شرکت هیدرو اطلس که تا همین چند روز پیش مالک سهام هپکو بود، گفت‌وگو کرده است.

کد خبر: 59242
تاریخ: 1398/07/07 - 23:25
منبع: دنیای بورس

سازمان خصوصی  هپکو  شرکت هیدرو اطلس 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تصویر مدیریت هپکو از سه ماه آینده

می متالز - با تغییر مدیرعامل هپکو حالا اما مدریت جدید تاکید دارد که در بازه زمانی دو تا 3 ماه آینده اتفاقات و رویدادهای مثبتی در این کارخانه صورت می‌گیرد. صحبت‌های الوالفضل روغنی از این زاویه جذاب به نظر می‌رسد.
 

ماجرای ۲ سال حقوق معوق کارگران بزرگترین کارخانه کنتورسازی

می متالز - چالش‌های ناشی از خصوصی‌سازی غلط شرکت‌های دولتی هر روز ابعاد تازه‌ای پیدا می‌کند. هر روز در گوشه و کنار کشور فریاد گروهی از کارگران که حقوق‌های معوق جاب به سرشان کرده، بلند می شود و دولت نیز با ورودهای دیرهنگام به موضوع، تلاش می کند تا با تزریق نقدینگی به مثابه یک مسکَن، مشکل را بصورت مقطعی حل و فصل کند.
 

از فرجام خوش هپکو تا حادثه خروج قطار زاهدان از ریل

می متالز - فسخ قرارداد سهامدار هپکو به دستور رییس جمهوری و آزادی کارگران آن، خروج ریل از قطار در زاهدان، ایجاد بیش از یک میلیون شغل توسط کمیته امداد و رشد ۱۸ درصدی اشتغال روستایی در دولت تدبیر و امید از مهمترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته در استان ها بود.
 

روایت سال های تبدار شرکت هپکو/ کارگران درانتظار تپش مجدد قلب تولید

می متالز - هپکو، شرکتی که در دست سهامداران نااهل، سال ها است نفس هایش به شماره افتاده، روزهای تب‌داری را در انتظار حل مشکلات می گذراند و می خواهد دوباره صدای تپش قلب تولید را در خود بشنود.
 

چقدر زمینه‌ها برای واگذار هپکو آماده بود؟

می متالز - در میزگردی با حضور محمد ماشین‌چیان، مرتضی کاظمی و امیرحسین خالقی سه دانش آموخته رشته اقتصاد واگذاری هپکو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 

اشکال در صورت های مالی دلیل لغو مجمع ایدرو

میم تالز - جمع بندی در این خصوص در حال اجرا است و برخی بندها همچون تعیین تکلیف سهامداران در حوزه وزارت امور اقتصادی و دارایی در حال انجام بوده، ضمن اینکه در ستاد تسهیل مصوبه ای وجود دارد که بانک ملی منابعی را به هپکو اختصاص دهد تا مشکل آنها حل شده و حقوق کارگران پرداخت شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما