خبر
اقتصاد   تحقیق و توسعه  

افزایش 70 درصدی صدور مجوزهای فنی و مهندسی در استان سمنان

می متالز - رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از رشد 70 درصدی در صدور جواز و پروانه فنی و مهندسی در این استان در شش ماه گذشته سالجاری خبر داد.

به گزارش می متالز، مهدی میرکو گفت: در 6 ماه گذشته، تعداد 11 مجوز فنی و مهندسی مشتمل بر 3 فقره جواز، 6 فقره پروانه و 2 فقره نیز تمدید در استان صادر شده است که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ، 70درصد رشد داشته است.

رئیس اداره آموزش، پژوهش و فن آوری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت: تعداد 20 فقره گواهی و پروانه تحقیق و توسعه (R&D) در 6 ماه گذشته در استان صادر شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ، 13 درصد رشد نشان می دهد.

وی خاطرنشان کرد: مجوز های فنی و مهندسی و تحقیق و توسعه برای کلیه متقاضیان و فعالانی که دارای ایده های نو و خلاقانه در زمینه های علمی و تخصصی بوده قابلیت صدور دارد که فرآیند آن به بصورت الکترونیکی و از طریق سامانه ملی بهین یاب انجام می گردد و همچنین دارندگان جواز فنی و مهندسی می توانند پس از گذشت یک سال جهت تبدیل جواز خود به پروانه فنی و مهندسی اقدام نمایند.

مهدی میرکو بر تاکید ضرورت حمایت از شرکت های دانش بنیان، گفت: در استان سمنان 46 شرکت دانش بنیان مشغول فعالیت می باشند و در جهت گسترش دانش و فناوری برپایه ایجاد اشتغال و نوآوری در سطح استان حمایت از این واحدهای دانش بنیان با هماهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بسیار اهمیت و امری ضروری است.

رئیس اداره آموزش، پژوهش و فن آوری سازمان صمت استان سمنان در پایان با اشاره به به فراخوان ملی سالیانه دارندگان جواز و پروانه های فنی و مهندسی تصریح کرد: این فراخوان همه ساله از سوی وزارت صمت و در گرامیداشت روز پژوهش انجام می شود که طی این فراخوان واحدهای نمونه فنی و مهندسی به دبیرخانه جشنواره اعلام و به برگزیدگان ملی و استانی جوایز نفیسی تعلق می گیرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بورس کالا معاملات روز دوشنبه ورق مبارکه را باطل کرد/ الزام ورود همه فولادی‌ها به بورس

می متالز - چندی است عرضه‌های ورق فولادی در بورس کالا از سوی معاونت امور معدن و صنایع معدنی وزارت صمت مورد ابطال قرار می‌گیرد و دلیل آن جلوگیری از افزایش قیمت‌ها در بازار آزاد است. ابطال معاملات در بورس کالا در حالی انجام می‌شود که عملا قیمت ورق فولادی در بازار آزاد به صورت محسوس و چشمگیری بیش از قیمت‌های جهانی است. اما معاملات اخیر که باطل شد، از سوی بورس کالا بود و معاملات برخلاف همیشه از سوی معاونت معدنی وزارت صمت نبود.
 کارشناس حوزه معدن و فولاد؛

کسری موجود در زنجیره فولاد راه هرگونه صادراتی را بر مسوولان بسته است/ تفکر جزیره ای باعث به هم خوردن بالانس زنجیره فولاد شده است

می متالز - در شرایطی که یکی از مهمترین برنامه های وزارت صمت تنظیم بازار محصولات فولادی بوده است، تصمیم گیری این وزارت برای توزیع مواد اولیه و قیمت گذاری آن مهم تلقی می‌شود.
 

فرمول جدید قیمت‌گذاری محصولات فولادی ستاد تنظیم بازار

می متالز - ابطال مکررمعاملات فولاد در بورس کالا، عطش بازار برای محصولاتی نظیر شمش فولاد و انواع ورق و همچنین رشد قیمت‌ها را به‌دنبال داشت.
 

بازار ورق از کنترل وزارت صمت خارج شد/ تفاوت ۳۰۰دلاری قیمت ورق در ایران و CIS

می متالز - رانت ایجاد شده در بازار محصولات فولادی که بر مبنای اختلاف قیمت میان بازار آزاد و عرضه‌های بورس کالا ایجاد شده از سوی فعالان این بازار رانت شیرین خوانده می‌شود. رانت شیرینی که معادل و حتی بیش از قیمتی است که در کل زنجیره فولاد از معدن تا محصول نهایی را در برمی‌گیرد با این تفاوت که درصدی از این سود کلان به ابتدا تا انتهای زنجیره فولاد نمی‌رسد و تماما در اختیار دلالان و سوداگرانی است که با نوسانات ارزی و اقتصادی قیمت‌های محصولات فولادی را به خوشایند خود تغییر می‌دهند.
 

جلسه شورای معاونین

می متالز - جلسه شورای معاونین 99/3/3 با حضور سرپرست وزارت صمت برگزار شد.
 

گرفتن چک در طرح خرید خودرو ممنوع شد

می متالز - با دستور سرپرست وزارت صمت، گرفتن چک در طرح خرید خودرو ممنوع شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما