خبر
اقتصاد   تحقیق و توسعه  

افزایش 70 درصدی صدور مجوزهای فنی و مهندسی در استان سمنان

می متالز - رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از رشد 70 درصدی در صدور جواز و پروانه فنی و مهندسی در این استان در شش ماه گذشته سالجاری خبر داد.

به گزارش می متالز، مهدی میرکو گفت: در 6 ماه گذشته، تعداد 11 مجوز فنی و مهندسی مشتمل بر 3 فقره جواز، 6 فقره پروانه و 2 فقره نیز تمدید در استان صادر شده است که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ، 70درصد رشد داشته است.

رئیس اداره آموزش، پژوهش و فن آوری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت: تعداد 20 فقره گواهی و پروانه تحقیق و توسعه (R&D) در 6 ماه گذشته در استان صادر شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ، 13 درصد رشد نشان می دهد.

وی خاطرنشان کرد: مجوز های فنی و مهندسی و تحقیق و توسعه برای کلیه متقاضیان و فعالانی که دارای ایده های نو و خلاقانه در زمینه های علمی و تخصصی بوده قابلیت صدور دارد که فرآیند آن به بصورت الکترونیکی و از طریق سامانه ملی بهین یاب انجام می گردد و همچنین دارندگان جواز فنی و مهندسی می توانند پس از گذشت یک سال جهت تبدیل جواز خود به پروانه فنی و مهندسی اقدام نمایند.

مهدی میرکو بر تاکید ضرورت حمایت از شرکت های دانش بنیان، گفت: در استان سمنان 46 شرکت دانش بنیان مشغول فعالیت می باشند و در جهت گسترش دانش و فناوری برپایه ایجاد اشتغال و نوآوری در سطح استان حمایت از این واحدهای دانش بنیان با هماهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بسیار اهمیت و امری ضروری است.

رئیس اداره آموزش، پژوهش و فن آوری سازمان صمت استان سمنان در پایان با اشاره به به فراخوان ملی سالیانه دارندگان جواز و پروانه های فنی و مهندسی تصریح کرد: این فراخوان همه ساله از سوی وزارت صمت و در گرامیداشت روز پژوهش انجام می شود که طی این فراخوان واحدهای نمونه فنی و مهندسی به دبیرخانه جشنواره اعلام و به برگزیدگان ملی و استانی جوایز نفیسی تعلق می گیرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 علوی:

ریل‌های تولید داخل از نظر فنی کاملا استاندارد هستند

می متالز - نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی کارخانه های فولاد کشور توان و ظرفیت تأمین تمام نیازهای حمل و نقل ریلی کشور را دارند.
 

صدور مجوز اکتشاف ایمیدرو در معدن آلبلاغ اسفراین

می متالز - فرماندار اسفراین گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت با صدور مجوزی، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) را مامور انجام مطالعات جدی و اکتشاف مقدماتی در معدن آلبلاغ اسفراین کرد.
 گمرک ایران خبر داد؛

تمدید مهلت صادرات سیمان و کلینکر تا پایان آذرماه

می متالز - مهلت صادرات سیمان و کلینکر تا پایان آذرماه ۹۸ تمدید شد.
 

تشدید نظارت‌ها بر فرآیند صدور مجوز‌های معادن شن و ماسه

می متالز - استاندار گیلان در جلسه شورای معادن استان بر ضرورت تشدید نظارت‌ها بر فرآیند صدور مجوز‌های معادن به ویژه شن و ماسه تأکید کرد.
 وزیر صمت مطرح کرد:

هدف‌گذاری برای ساخت ۲۰۰ کشتی باری با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در چارچوب برنامه توسعه صنایع دریایی ساخت ۲۰۰ کشتی باری را هدف‌گذاری کردیم که ۳۰۰ میلیون یورو برای این موضوع سرمایه‌گذاری می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما