خبر
مواد معدنی   سنگ های تزئینی  
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی:

اولین نمایشگاه تعمیق ساخت داخل صنعت سنگ کشور در محلات برگزار می شود

می متالز - رئیس سازمان صمت استان مرکزی گفت: برای اولین بار در کشور، نمایشگاه تعمیق ساخت داخل صنعت سنگ کشور همزمان دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران برگزار خواهد شد.

به گزارش می متالز، محمدرضا حاجی پور، ضمن اعلام این خبر افزود: برگزاری اولین نمایشگاه تعمیق ساخت داخل صنعت سنگ کشور با هدف توسعه و توانمندسازی صنایع داخلی صنعت سنگ به منظور تامین و تجهیز بخش فرآوری سنگ و استخراج معادن سنگ، برای اولین بار در کشور همزمان با دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران برگزار که امیدواریم با حضور وزیر صمت افتتاح شود.

رئیس سازمان صمت استان مرکزی افزود: با توجه به رویکرد وزارت صمت در خصوص حمایت از صنایع داخلی و جلوگیری از خروج ارز به جهت ورود تجهیزات، لوازم و مواد مصرفی و ماشین آلات این حوزه، وزارت صمت پروژه ای را با عنوان تعمیق ساخت داخل تعریف کرده که صنعت سنگ پس از صنعت خودرو و صنعت ریلی سومین صنعتی است که با هدف باروری و افزایش توان شرکت‌های دانش بنیان و شرکت های ایرانی که توانمندی تولید تجهیزات، قطعات و مواد مصرفی صنعت کشور را دارند به این برنامه اضافه خواهد شد.

وی ادامه داد: رویکرد امسال نمایشگاه توانمندسازی صنعت سنگ و خودکفایی این صنعت در حوزه ماشین آلات، تجهیزات و لوازم مصرفی و افزایش حضور سنگ ایران در بازار جهانی است به همین منظور از بیش از 100 تاجر بین المللی دعوت شده تا در نمایشگاه حضور داشته باشند. همچنین حضور رایزنان تجاری ایران در کشورهای هدف از برنامه‌های مدنظر است و از طریق اتاق بازرگانی ایران، از تمامی اتاق های بازرگانی کشورهای مختلف و رایزنان تجاری و سفرای آنها در ایران دعوت شده که در این نمایشگاه حضور داشته باشند.

حاجی پور خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی با حضور اساتید خارجی جهت اصلاح روش های فرآوری و آشنایی با روش های فرآوری به روز دنیا از برنامه‌های خاص نمایشگاه است.

رئیس سازمان صمت استان مرکزی اضافه کرد: برگزاری دومین جلسه میز سنگ کشور نیز در این نمایشگاه انجام خواهد شد تا به بررسی مشکلات و موانع حوزه صادرات سنگ تزئینی پرداخته شود.

حاجی پور درخاتمه از حضور پیکر تراشان در این دوره از نمایشگاه خبرداد و خاطر نشان کرد: حضور مجموعه های پیکرتراش از برنامه‌های ویژه دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ نیمور محلات بوده و در قالب ارتباط صنعت و هنر از اساتید بزرگ این حوزه با هدف استفاده بهینه و ایجاد ارزش افزوده از ضایعات سنگ دعوت شده است.

لازم به ذکر است دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ نیم ور محلات از 16 الی 19 مهر ماه در محل دائمی نمایشگاه سنگ در 15 کیلومتری محلات برگزار می شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

5 محدوده معدنی در چهارمحال و بختیاری شناسایی شد

می متالز - سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان از شناسایی ۵ محدوده مستعد معدن فلزات در استان خبر داد و گفت: ۳ معدن طلا و نقره، یک معدن سرب و یک معدن منگنز در حال مطالعه است و چنانچه ذخیره لازم را داشته باشد، وارد مرحله عملیاتی می‌شود.
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خبر داد:

رونمایی از طرح ملی تاپ با حضور معاورن وزیر صمت

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از رونمایی سامانه استانی طرح توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) در گیلان با حضورمعاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت خبر داد.
 

2 هزار و 500 فرصت شغلی با بهره‌برداری از سه طرح اقتصادی در خوزستان

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: سه پروژه مهم اقتصادی و صنعتی در خوزستان با ایجاد اشتغال مستقیم برای۲هزار و ۵۰۰ نفر تکمیل شده و آماده بهره‌برداری هستند.
 

تشکیل پرونده برای مراکز متخلف توزیع گاز مایع در خوزستان

می متالز - معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با اشاره به آغاز بازرسی‌ها از مراکز توزیع گاز مایع در استان گفت: مراکز توزیع گاز مایع (ال پی جی) در خوزستان که در توزیع گاز تخلف کنند به اداره کل تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.
 

سفر سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت به تبریز

می متالز - سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت همزمان با ایام دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به منظور بازدید و افتتاح چند واحد صنعتی وارد تبریز شد .
 در نشست کمیته کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان بررسی شد:

راهکارهای رونق صنعت سنگ اصفهان

می متالز - نشست هم اندیشی فعالان صنعت سنگ استان به همت کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان با محوریت شانزدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ، معادن و صنایع وابسته به میزبانی اتاق اصفهان برگزار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما