خبر
مواد معدنی   سنگ های تزئینی  
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی:

اولین نمایشگاه تعمیق ساخت داخل صنعت سنگ کشور در محلات برگزار می شود

می متالز - رئیس سازمان صمت استان مرکزی گفت: برای اولین بار در کشور، نمایشگاه تعمیق ساخت داخل صنعت سنگ کشور همزمان دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران برگزار خواهد شد.

به گزارش می متالز، محمدرضا حاجی پور، ضمن اعلام این خبر افزود: برگزاری اولین نمایشگاه تعمیق ساخت داخل صنعت سنگ کشور با هدف توسعه و توانمندسازی صنایع داخلی صنعت سنگ به منظور تامین و تجهیز بخش فرآوری سنگ و استخراج معادن سنگ، برای اولین بار در کشور همزمان با دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران برگزار که امیدواریم با حضور وزیر صمت افتتاح شود.

رئیس سازمان صمت استان مرکزی افزود: با توجه به رویکرد وزارت صمت در خصوص حمایت از صنایع داخلی و جلوگیری از خروج ارز به جهت ورود تجهیزات، لوازم و مواد مصرفی و ماشین آلات این حوزه، وزارت صمت پروژه ای را با عنوان تعمیق ساخت داخل تعریف کرده که صنعت سنگ پس از صنعت خودرو و صنعت ریلی سومین صنعتی است که با هدف باروری و افزایش توان شرکت‌های دانش بنیان و شرکت های ایرانی که توانمندی تولید تجهیزات، قطعات و مواد مصرفی صنعت کشور را دارند به این برنامه اضافه خواهد شد.

وی ادامه داد: رویکرد امسال نمایشگاه توانمندسازی صنعت سنگ و خودکفایی این صنعت در حوزه ماشین آلات، تجهیزات و لوازم مصرفی و افزایش حضور سنگ ایران در بازار جهانی است به همین منظور از بیش از 100 تاجر بین المللی دعوت شده تا در نمایشگاه حضور داشته باشند. همچنین حضور رایزنان تجاری ایران در کشورهای هدف از برنامه‌های مدنظر است و از طریق اتاق بازرگانی ایران، از تمامی اتاق های بازرگانی کشورهای مختلف و رایزنان تجاری و سفرای آنها در ایران دعوت شده که در این نمایشگاه حضور داشته باشند.

حاجی پور خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی با حضور اساتید خارجی جهت اصلاح روش های فرآوری و آشنایی با روش های فرآوری به روز دنیا از برنامه‌های خاص نمایشگاه است.

رئیس سازمان صمت استان مرکزی اضافه کرد: برگزاری دومین جلسه میز سنگ کشور نیز در این نمایشگاه انجام خواهد شد تا به بررسی مشکلات و موانع حوزه صادرات سنگ تزئینی پرداخته شود.

حاجی پور درخاتمه از حضور پیکر تراشان در این دوره از نمایشگاه خبرداد و خاطر نشان کرد: حضور مجموعه های پیکرتراش از برنامه‌های ویژه دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ نیمور محلات بوده و در قالب ارتباط صنعت و هنر از اساتید بزرگ این حوزه با هدف استفاده بهینه و ایجاد ارزش افزوده از ضایعات سنگ دعوت شده است.

لازم به ذکر است دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ نیم ور محلات از 16 الی 19 مهر ماه در محل دائمی نمایشگاه سنگ در 15 کیلومتری محلات برگزار می شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

خروج برخی از بانک‌ها از اقتصاد مقاومتی

می متالز - در جلسه اعضای هیأت نمایندگان و کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان خودتحریمی اقتصاد ایران، خروج برخی از بانک‌ها از طرح اقتصاد مقاومتی و استفاده از فرصت طلایی دریای کاسپین برای ارتقای اقتصاد کشور و اشتغال پایدار مطرح شد.
 کارشناسان در بررسی وضعیت بازار سنگ مطرح کردند:

باور نداریم وضعیت سنگ بحرانی است

می متالز - ازآنجایی‌که تا مدت‌ها مسکن مسیر پررونقی را در کشور طی می‌کرد و بیشتر سرمایه‌گذاری‌ها در این حوزه انجام می‌شد، بازار سنگ هم وضعیت مناسبی داشت اما در شرایطی که مسکن به وضعیت اشباع رسیده، بازار مصالح ساختمانی دچار رکود شده و این موضوع روی بازار صنعت سنگ تاثیر گذاشته است.
 رئیس خانه معدن ایران تاکید کرد؛

ضرورت اعمال نظرات کارشناسی در سیاست گذاری های صنعت سنگ

می متالز - رئیس خانه معدن ایران گفت: در سیاست گذاری مربوط به صنعت سنگ باید نظرات کارشناسی اعمال شود.
 رئیس خانه معدن ایران:

دوران کهنه‌کاری در صنعت سنگ به سر آمده است

می متالز - رئیس خانه معدن ایران گفت: دوران کهنه‌کاری به سر آمده و با توجه به تکنولوژی‌های نوین باید این تفکر را پروراند که با کار کارشناسی پیش برویم و سیاستمداران نیز قواعدی را باید تعیین کنند که در تضاد با واقعیت‌های موجود در این صنعت نباشد.
 

استخراج 36 نوع ماده معدنی از معادن استان مرکزی

می متالز - رییس صنعت معدن استان مرکزی گفت: 36 نوع ماده معدنی در معادن استان در حال استخراج است که بیشترین تعداد مربوط به معادن تراورتن به میزان ۱۰۰ فقره و سنگ لاشه ۹۷ فقره است.
 شفیعی:

انجمن سنگ خام فروشی را مذموم نمی‌داند

می متالز - رییس انجمن سنگ ایران گفت: انجمن سنگ صددرصد حامی فرآوری و ایجاد ارزش افزوده است، اما خام فروشی را مذموم نمی‌داند که البته این بدان معنا نیست که کسانی که چنین عقیده ای دارند، تعصب و عرق ملی ندارند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما