خبر
انرژی   گاز  
وزیر نفت:

بازار انرژی باید از دخالت‌های یکجانبه و غیرقانونی دور باشد

می متالز - در این اجلاس تاکید می‌کنم که بازار انرژی باید غیرسیاسی باشد و این بازار باید از دخالت‌های یکجانبه و غیرقانونی دور باشد، زیرا این موضوع در دراز مدت به نفع مصرف‌کننده و هم تولیدکننده خواهد بود.

به گزارش می متالز، بیژن نامدار زنگنه اظهارکرد: ما در همه زمینه‌ها با روسیه روابط راهبردی داریم و در بخش انرژی هم به همین شکل است، ما در اجلاس کشور‌های صادر کننده گاز فرصت خواهیم کرد تا مواضع خود را بیان کنیم.

وی افزود: در این اجلاس تاکید می‌کنم که بازار انرژی باید غیرسیاسی باشد و این بازار باید از دخالت‌های یک جانبه و غیرقانونی دور باشد، زیرا این موضوع در دراز مدت به نفع مصرف‌کننده و هم تولیدکننده خواهد بود.

وزیر نفت ادامه داد: اجلاس کشور‌های صادرکننده گاز نخستین بار در تهران و به ابتکار جمهوری اسلامی ایران برگزار شده و افزایش تعداد اعضا در بیستمین دوره آن در مسکو نشان می‌دهد که طرحی موفق بوده ضمن اینکه در سال جاری قرار است نخستین نشست سران کشور‌های صادرکننده گاز در گینه برگزار شود.

زنگنه بیان کرد: این اجلاس به محلی برای انتقال تجربیات و تبادل اطلاعات تبدیل شده و افزایش تعداد اعضا نیز نشان می‌دهد ابتکار جمهوری اسلامی ایران نتیجه‌بخش بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در این سفر با همتایان روسی و دیگر کشور‌ها دیدار‌های دوجانبه خواهیم داشت.

وزیر نفت در رابطه با حوادثی که برای صنعت نفت عربستان و کاهش تولید نفت این کشور به وجود آمد توضیح داد: می‌بینیم که بازار عادی شده است؛ من هرگز باور نکردم که با این حمله نیمی از تولید نفت عربستان از دسترس خارج شده باشد، همانطور که پیشتر گفته‌ام، فکر می‌کنم عربستان دست به بزرگنمایی سیاسی در این رابطه زده تا بگوید امنیت انرژی درجهان به خطر افتاده است.

وی ادامه داد: حدود یک هفته تا ۱۰ روز است که هر روز قیمت نفت کمتر می‌شود و ۶ دلاری هم که روی قیمت نفت رفته بود به صورت کامل از بین رفته است.
زنگنه درخصوص دیدار با همتای عربستانی گفت: هیچگاه از طرف ما برای دیدار با عربستانی‌ها مشکلی وجود نداشته بلکه این آن‌ها هستند که همواره مشکل دارند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سقوط آزاد سود بریتیش‌ پترولیوم

می متالز - شرکت پتروشیمی بریتیش‌پترولیوم (بی‌پی) که یکی از غول‌های حوزه انرژی محسوب می‌شود از افت شدید سود خالص خود طی سه‌ ماهه نخست سال ۲۰۱۹ خبر داده که علت اصلی آن نیز تداوم سقوط بهای جهانی نفت در پی نگرانی‌های حاصل از بحران کرونا و کاهش ظرفیت ذخیره این شرکت بوده است.
 وزیر نفت در حاشیه جلسه هیئت دولت:

۱۱ میلیون بشکه کاهش تقاضا در ۳ ماه دوم میلادی به دلیل کرونا داشته‌ایم.

می متالز - اوپک به تنهایی نمی تواند مشکل نفت را برطرف کند بلکه تمام کشورهای تولیدکننده باید با همکاری این مشکل را برطرف کنند.
 

جزئیات توافق نهایی کاهش تولید اوپک‌پلاس از زبان وزیر نفت

می متالز - وزیر نفت در فیلم زیر به تشریح جزئیات توافق نهایی کاهش تولید اوپک پلاس پرداخت.
 رییس جمهور:

از خام فروشی نفت فاصله بگیرید

می متالز - رییس جمهور به وزیر نفت دستور داد که به روند پیشبرد برنامه‌ها و سیاست‌های افزایش تولید فرآورده‌های نفتی شتاب داده و هرچه بیشتر از خام فروشی نفت نیز فاصله گرفته شود.
 گزارش تصویری؛

دهمین نشست فوق‌العاده اوپک پلاس از طریق وبینار

می متالز - دهمین نشست وزیران نفت و انرژی ۲۳ عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به صورت فوق‌العاده شامگاه یکشنبه (۲۴ فروردین‌ماه) با هدف بررسی نحوه مشارکت مکزیک در توافق کاهش تولید و آغاز مرحله اجرایی آن در قالب توافقنامه همکاری، از طریق وبینار برگزار شد.
 

آینده بازار گاز؛ چالشی به نام آمریکا

می متالز - بازار انرژی در سال‌های اخیر به واسطه حضور بازیگران جدید دستخوش تحولات جدی شده است. یکی از این بازیگران جدید، ایالات متحده آمریکا است که با تولید نفت شیل، بازارهای جهانی را تحت تأثیر قرار داده است. با این حال حضور آمریکا در عرصه انرژی تنها به نفت شیل محدود نمی‌شود و این کشور سعی دارد به‌تدریج خود را به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان گاز طبیعی مایع شده (ال‌ان‌جی) تثبیت کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما