خبر
انرژی   گاز  
وزیر نفت:

بازار انرژی باید از دخالت‌های یکجانبه و غیرقانونی دور باشد

می متالز - در این اجلاس تاکید می‌کنم که بازار انرژی باید غیرسیاسی باشد و این بازار باید از دخالت‌های یکجانبه و غیرقانونی دور باشد، زیرا این موضوع در دراز مدت به نفع مصرف‌کننده و هم تولیدکننده خواهد بود.

به گزارش می متالز، بیژن نامدار زنگنه اظهارکرد: ما در همه زمینه‌ها با روسیه روابط راهبردی داریم و در بخش انرژی هم به همین شکل است، ما در اجلاس کشور‌های صادر کننده گاز فرصت خواهیم کرد تا مواضع خود را بیان کنیم.

وی افزود: در این اجلاس تاکید می‌کنم که بازار انرژی باید غیرسیاسی باشد و این بازار باید از دخالت‌های یک جانبه و غیرقانونی دور باشد، زیرا این موضوع در دراز مدت به نفع مصرف‌کننده و هم تولیدکننده خواهد بود.

وزیر نفت ادامه داد: اجلاس کشور‌های صادرکننده گاز نخستین بار در تهران و به ابتکار جمهوری اسلامی ایران برگزار شده و افزایش تعداد اعضا در بیستمین دوره آن در مسکو نشان می‌دهد که طرحی موفق بوده ضمن اینکه در سال جاری قرار است نخستین نشست سران کشور‌های صادرکننده گاز در گینه برگزار شود.

زنگنه بیان کرد: این اجلاس به محلی برای انتقال تجربیات و تبادل اطلاعات تبدیل شده و افزایش تعداد اعضا نیز نشان می‌دهد ابتکار جمهوری اسلامی ایران نتیجه‌بخش بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در این سفر با همتایان روسی و دیگر کشور‌ها دیدار‌های دوجانبه خواهیم داشت.

وزیر نفت در رابطه با حوادثی که برای صنعت نفت عربستان و کاهش تولید نفت این کشور به وجود آمد توضیح داد: می‌بینیم که بازار عادی شده است؛ من هرگز باور نکردم که با این حمله نیمی از تولید نفت عربستان از دسترس خارج شده باشد، همانطور که پیشتر گفته‌ام، فکر می‌کنم عربستان دست به بزرگنمایی سیاسی در این رابطه زده تا بگوید امنیت انرژی درجهان به خطر افتاده است.

وی ادامه داد: حدود یک هفته تا ۱۰ روز است که هر روز قیمت نفت کمتر می‌شود و ۶ دلاری هم که روی قیمت نفت رفته بود به صورت کامل از بین رفته است.
زنگنه درخصوص دیدار با همتای عربستانی گفت: هیچگاه از طرف ما برای دیدار با عربستانی‌ها مشکلی وجود نداشته بلکه این آن‌ها هستند که همواره مشکل دارند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ارائه اولین گزارش اوپک گازی از سوی وزیر نفت/ نقش تعیین‌کننده ایران در GECF

می متالز - زنگنه تحلیل و ارزیابی خود را از بیست و یکمین اوپک گازی و آینده فروش گاز در جهان با وجود نقش مخرب آمریکا تشریح کرد.
 زنگنه در جمع خبرنگاران:

تصمیم نهایی در مورد گرانی و سهمیه‌بندی بنزین اتخاذ نشده است/ موفقیت در صادرات فرآورده‌های نفتی

می متالز - وزیر نفت می‌گوید: صادرات فرآورده‌های نفتی در بورس بسیار موفق بوده و تاکنون بالای ۹۰۰ هزار تن فرآورده نفتی عرضه شده است.
 مدیر عامل "شتران" اعلام کرد:

پیش بینی بهبود عملکرد صنعت پتروپالایشی ها در نیمه دوم سال

می متالز - مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران با اشاره به افزایش میزان مصرف سوخت کشور در ۶ ماهه دوم، وضعیت فروش فرآورده های پتروشیمی و پالایشی را در نیمه دوم سال افزایشی ارزیابی کرد.
 وزیر نفت اعلام کرد:

خوش بینی به آینده بزرگترین صنعت بورس/ احتمال افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین

می متالز - وزیر نفت با اعلام احتمال سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین گفت: تولید صنعت پتروشیمی۵۰ درصد افزایش می‌یابد و با جهش سوم، ارزش تولیدات از ۲۵ به ۳۷ میلیارد دلار خواهد رسید.
 وزیر نفت:

فاز ۱۱ پارس جنوبی به پتروپارس واگذار شد/ مذاکره با شرکت بورسی

می متالز - وزیر نفت ضمن اشاره به عدم ابلاغ تصمیم نهایی برای افزایش قیمت بنزین گفت: با تعیین تکلیف توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، پترو پارس تمامی سهم اجرایی فاز نخست این قرارداد را برعهده گرفت.
 زنگنه:

بازار انرژی باید غیرسیاسی باشد

می متالز - وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود به مسکو اعلام کرد: در تبیین مواضع خود در روسیه تاکید خواهم کرد که بازار انرژی باید غیرسیاسی باشد تا از دخالت‌های یکجانبه و غیرقانونی در آن جلوگیری شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما