خبر
آهن و فولاد   سنگ آهن  

هدف فولاد سيرجان ايرانيان جلوگيری از خروج سرمايه کشور است

می متالز - مديرعامل شرکت فولاد سيرجان ايرانيان گفت: هدف اصلی شرکت فولاد سيرجان ايرانيان توليد، تامين نياز داخلی و صادرات محصول بالاتر با ايجاد ارزش افزوده در داخل کشور بوده و اين امر ضمن اشتغال زايی از خروج سرمايه جلوگيری می کند.

به گزارش می متالز، رمضان‌ قربان ابراهيمی در نشست خبری در سيرجان افزود: هدف ما جايگزينی حلقه‌های گمشده و تامين نياز داخل کشور است و لذا با همکاری ديگر شرکت ها جلوی واردات آهن اسفنجی را گرفتيم و مازاد توليد اين شرکت صادرات می شود.

وی اظهار داشت: چهار محموله گندله، آهن اسفنجی و بيش از 20 هزار تن شمش به خارج از کشور صادرات کرديم.

مديرعامل شرکت فولاد سيرجان ايرانيان گفت: اين شرکت يک و نيم ميليون تن کنسانتره مازاد توليد می کند که بخشی از توليدات به شرکت فولاد بوتيا واگذار می شود و در صورت تامين آن، می توانيم توليد گندله خود را گسترش دهيم.

وی با بيان اينکه خط احيا و فولادسازی شرکت فولاد سيرجان ايرانيان توسعه می يابد گفت: ظرفیت تولید کنسانتره سنگ آهن در شرکت 4 میلون تن است.

مهندس ابراهيمی در ادامه افزود: در راستای افزايش ظرفيت توليد در سال جاری، استخراج و توليد 1.5 ميليون تن سنگ‌آهن از معدن شماره 2، استخراج و توليد 2 ميليون تن سنگ‌آهن از معدن شماره 4، توليد 1.6 ميليون تن کنسانتره سنگ‌آهن، توليد 1.1 ميليون تن گندله و توليد حدود 200 هزار تن شمش فولادی در دستور کار 6 ماهه دوم شرکت قرار گرفته است.

ذخيره فولاد سيرجان ايرانيان بيش از 50 سال است

مهندس ابراهيمی با بيان اينکه در افق 1404 توليد 55 ميليون تن فولاد هدف گذاری شده است افزود: اينک حدود 25 ميليون تن فولاد در کشور توليد می شود و اگر به اين آمار برسيم معادن شناخته شده، ما را سال های زيادی پشتيبانی نمی کند لذا بايد اکتشافات انجام شود که رشته اشتغال در معادن تداوم داشته باشد.

وی با بيان اينکه واردات مواد خام از خارج کشور بررسی می شود گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت و ميدکو برای پشتيبانی معادن، برنامه اکتشافات را به صورت جدی دنبال می کنند.

مديرعامل شرکت فولاد سيرجان ايرانيان تصريح کرد: معدن 2، 4 و 6 در تملک اين شرکت تا بيش از 50 سال ذخيره استخراج دارند لذا بايد اکتشافات را پيگيری و نگاهی به واردات مواد خام از خارج از کشور داشته باشيم.

پارامترهای زيست محيطی را رعايت کرديم

وی اضافه کرد: از سازمان حفاظت محيط زيست کشور در بردسير مجوز صنعت سبز دريافت کرديم و در اين راستا پارامترهای زيست محيطی را رعايت کرديم.

مهندس ابراهيمی گفت: مساله صدا و آلودگی با نصب مانيتوريگ کنترل می شود و موظف به رعايت مسائل زيست محيطی هستيم.

وی اظهار داشت: 6 هکتار فضای سبز در مجتمع سيرجان احداث شده که آن را گسترش خواهيم داد.

مديرعامل فولاد سيرجان ايرانيان عنوان کرد: ورزش در فولاد سيرجان ايرانيان به صورت حرفه ای با حضور تيم‌های واليبال و فوتسال در ليگ های کشوری دنبال می شود.

شرکت فولاد سيرجان مصرف آب خود را کاهش داد

مهندس ابراهيمی تاکيد کرد: مشکل آب در استان کرمان احساس می شود و موظفيم ميزان هدررفت آب را به صفر برسانيم لذا با استفاده از بهترين تکنولوژی و با بيشترين دقت مصرف آب را تا 30 درصد کاهش می دهيم.

وی تصریح کرد: سه پروژه و سيستم را به صورت مشخص برای کاهش مصرف آب و جلوگيری از آلودگی زيست محيطی در شرکت فولاد سيرجان ايرانيان اجرا کرديم.

مديرعامل فولاد سيرجان ايرانيان افزود: با اجرای پروژه‌ای، آب را مجددا استحصال می کنيم و مصرف آب را کاهش داديم و همچنين شرکت فولاد سيرجان ايرانيان از پروژه انتقال آب از خليج فارس سهم دارد و بخشی از آب خود را از اين محل تامين می کند.

فولاد سيرجان ايرانيان يک هزار و 900 شغل مستقيم ايجاد کرده است

وی بيان کرد: شرکت فولاد سيرجان ايرانيان به صورت مستقيم يک هزار و 900 نفر اشتغال زايی کرده و در اشتغال بيش از يک هزار و 800 نفر در معادن، فضای سبز، حمل و نقل و بخش نگهداری مجموعه برون سپاری انجام داديم.

ابراهيمی افزود: هر فردی که به صورت مستقيم در فولاد اشتغال دارد، بيش از 10 نفر به صورت غيرمستقيم اشتغال زايی می کند.

توليد از معدن تا شمش در فولاد سيرجان ايرانيان دنبال مي‌شود

وی با بيان اينکه مسير خالص‌سازی را پيش می رويم گفت: کارخانجات فولاد سيرجان ايرانيان سنگ آهن را به کنسانتره، گندله و از آنجا به آهن اسفنجی و شمش تبديل می کند.

مديرعامل شرکت فولاد سيرجان ايرانيان افزود: اين شرکت برنامه از معدن تا شمش را دنبال می کند و سه معدن به صورت کامل و يک معدن به صورت اشتراکی خوراک کارخانجات اين شرکت را تامين می کنند.

وی خاطرنشان ساخت: شرکت ميدکو با توجه به ذخيره مناسب در قالب چندين شرکت زيرمجموعه از سال 89 در استان کرمان فعاليت خود را در زمينه توليد، تامين و تدارک، استخراج را با اجرای پروژه‌هايی با سرمايه‌گذاری به ارزش 25 هزار ميليارد تومان تعريف کرده است.

همچنين خبرنگاران از بخش های مختلف شرکت فولاد سيرجان ايرانيان ازجمله کنسانتره و گندله سازی، سنگ شکن و اتاق کنترل بازديد کردند.

 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

توسعه معادن کشور طرح اوليه ندارد

می متالز - حدود ۳ دهه است بيشتر مسوولان و اقتصاد‌دان‌هاي ايران تاکيد دارند که توجه به معدن و صنايع معدني، براي توسعه صنعتي و اشتغال، ضروري است. اين تاکيد البته موجب اتفاقات بزرگي نيز در اين بخش شد؛ بهره‌برداري از فولاد مبارکه، ايجاد سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني، افزايش توليد آلومينيوم و مس. اما با توجه به مزيت‌هاي نسبي کشور بايد اذعان کرد که هنوز راهي طولاني تا رسيدن به نقطه مطلوب داريم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما