خبر
سیم و کابل  

افتتاح طرح توسعه‌ای تولید سیم مفتول با حضور وزیر صنعت

می متالز - طرح توسعه‌ای شرکت تولید انواع سیم و مفتول مسی امروز (پنجشنبه) با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی سفیدرود رشت افتتاح شد.

به گزارش می متالز، این طرح با سرمایه گذاری ۶۳۲ میلیارد ریال و ظرفیت تولید ۹۶ هزار و ۵۰۰ تن تولید انواع سیم و مفتول به بهره برداری رسیده و در این واحد صنعتی، در مجموع برای ۱۶۳ نفر اشتغال‌زایی شده است. پیش از این نیز طرح توسعه‌ مجتمع صنایع سلولزی نئوپان فومنات با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرستان فومن افتتاح شد. اینجا را ببینید

رضا رحمانی همچنین از دو طرح صنعتی تولید شمش کربنی و الیاژی و ام دی اف خام در شهر صنعتی رشت بازدید کرد.

نشست با مجمع نمایندگان و برخی فعالان اقتصادی استان نیز عصر امروز با حضور  وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار می شود.

در زمان حاضر حدود دو هزار و ۹۵۰ واحد صنعتی با اشتغالزایی نزدیک به ۸۲ هزار نفر در گیلان فعال است.

۳۳ شهرک صنعتی و ناحیه بهره بردار و یک شهر صنعتی نیز در گیلان فعال است ضمن اینکه یک هزار و ۸۵۰ هکتار اراضی در اختیار و یک هزار و ۷۰۰ قرارداد وجود دارد  که ۴۷۰ واحد در حال ساخت هستند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

واگذاری خودروسازان، شاید وقتی دیگر

می متالز - پرونده واگذاری اندک سهام باقی مانده دو خودروساز بزرگ کشور به بخش خصوصی که در ماه های گذشته به نُقل محافل تبدیل شده بود و «رضا رحمانی» وزیر صنعت، معدن و تجارت به دفعات بر واگذاری باقی مانده سهام دولت در این شرکت ها تأکید می‌کرد، با رأی منفی شورای نگهبان بسته شد.
 رحمانی:

خودرو سازان مجوز گران کردن ندارند

می متالز - وزیر صمت با بیان اینکه افزایش نرخ خودرو به دلیل تلاطم‌های بازار است، گفت: قیمت خودرو از سوی خودرو سازان به هیچ عنوان افزایش پیدا نکرده است ضمن اینکه خودرو سازان نمی‌توانند نرخ خودرو را افزایش دهند چرا که مجوز این کار را ندارند.
 در دیدار وزیر صمت با مقامات ازبکستانی پیشنهاد شد

طرح ایرانی برای کریدور آسیایی

می متالز - نقشه جدید جغرافیایی برای توسعه مناسبات تجاری ایران تعریف شد. براساس همکاری‌های تعریف شده، کشورهای آسیای‌میانه و همسایگان شمالی هدف تازه ایران برای افزایش و بهبود مبادلات و مناسبات تجاری - اقتصادی هستند. در این مسیر، پیگیری طرح کریدور پنج جانبه با محوریت «ایران»، «قزاقستان»، «ازبکستان»، «ترکمنستان» و «عمان» در دستور کار مقامات تجاری کشور قرار گرفته است.
 وزیر صمت:

قیمت خودرو از سوی خودروساز افزایش پیدا نکرده/ خودروسازان مجوز گران کردن ندارند

می متالز - وزیر صمت گفت: قیمت خودرو از سوی خودروسازان به هیچ عنوان افزایش پیدا نکرده است ضمن اینکه خودروسازان نمی‌توانند نرخ خودرو را افزایش دهند زیرا مجوز این کار را ندارند.
 وزیر صنعت، معدن و تجارت:

مذاکره خودرویی ایران با 3 شریک خارجی

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت می گوید: با سه شریک خارجی در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم پلت فرم مشترک خودرویی را ارائه دهیم. این ها اقدامات زیر بنایی در صنعت خودرو است و از آن حمایت می کنیم.
 بیست و سومین سال روز ملی صادرات؛

دانش‌بنیان‌های برتر تقدیر شدند

می متالز - "بیست و سومین سال روز ملی صادرات" با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد که در این مراسم شرکت‌های دانش‌بنیان برتر در صادرات تجلیل شدند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما