خبر
سیم و کابل  

افتتاح طرح توسعه‌ای تولید سیم مفتول با حضور وزیر صنعت

می متالز - طرح توسعه‌ای شرکت تولید انواع سیم و مفتول مسی امروز (پنجشنبه) با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی سفیدرود رشت افتتاح شد.

به گزارش می متالز، این طرح با سرمایه گذاری ۶۳۲ میلیارد ریال و ظرفیت تولید ۹۶ هزار و ۵۰۰ تن تولید انواع سیم و مفتول به بهره برداری رسیده و در این واحد صنعتی، در مجموع برای ۱۶۳ نفر اشتغال‌زایی شده است. پیش از این نیز طرح توسعه‌ مجتمع صنایع سلولزی نئوپان فومنات با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرستان فومن افتتاح شد. اینجا را ببینید

رضا رحمانی همچنین از دو طرح صنعتی تولید شمش کربنی و الیاژی و ام دی اف خام در شهر صنعتی رشت بازدید کرد.

نشست با مجمع نمایندگان و برخی فعالان اقتصادی استان نیز عصر امروز با حضور  وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار می شود.

در زمان حاضر حدود دو هزار و ۹۵۰ واحد صنعتی با اشتغالزایی نزدیک به ۸۲ هزار نفر در گیلان فعال است.

۳۳ شهرک صنعتی و ناحیه بهره بردار و یک شهر صنعتی نیز در گیلان فعال است ضمن اینکه یک هزار و ۸۵۰ هکتار اراضی در اختیار و یک هزار و ۷۰۰ قرارداد وجود دارد  که ۴۷۰ واحد در حال ساخت هستند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 افزایش لابی‌ها برای معرفی وزیر پیشنهادی صمت

دولت درباره مدرس خیابانی به مجلس پیغام داد/ ارتباط نزدیک رئیس‌جمهور با گزینه وزارت صمت

می متالز - جدای از «حسین مدرس خیابانی»، برخی نمایندگان و مسوولان در حال رایزنی برای افراد دیگری در وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند. در حال حاضر دو گزینه از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در حال لابی با نمایندگان مجلس برای معرفی به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت صمت هستند و «علیرضا رزم حسینی» استاندار خراسان رضوی، دیگر گزینه‌ای است که نامش از درون دولت مطرح شده است.
 

چراغ سبز خودرو به صنایع نظامی

می متالز - ورود صنایع نظامی و دفاعی به زنجیره تامین قطعه خودرو برخی نگرانی‌ها را برای قطعه‌سازان بخش خصوصی پدید آورده است، اما مسوولان صنعتی و خودروسازان امید زیادی به بومی کردن قطعات عمدتا وارداتی توسط نهادهای یادشده دارند.
 انجمن سیمان خواستار افزایش ۶۳ درصدی قیمت شد

نامه‌نگاری سیمانی‌ها با وزارت صمت

می متالز - بحث افزایش قیمت سیمان دوباره در محافل صنعتی داغ شد و افزایش ۶۳ درصدی قیمت سیمان که قرار بود سال گذشته اجرایی شود در انتظار اخذ مجوز جدید از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد و فعالان این صنعت طی نامه‌ای به سرپرست این وزارتخانه خواستار آن شده‌اند تا مجوز بایکوت شده سال گذشته افزایش قیمت سیمان دوباره به چرخش درآید.
 

بازخوانی مطالبات شما از وزارت صمت / همه‌چیز تحت تاثیر خودرو

می متالز - پیش‌فروشِ جاریِ خودروسازها، بهانه‌ی این گزارش «ذره‌بین» است. این بار نگاهی انداخته‌ایم به مهم‌ترین مطالبات شما از وزارت صنعت، معدن و تجارت.
 

رکورد عجیبی که وزیر پیشین صمت در خودروسازی به نام خود ثبت کرد!

می متالز - رضا رحمانی که دو هفته پیش و پس از حدود ۱۹ ماه سکانداری وزارت صنعت، معدن و تجارت از سمت خود برکنار شد، مانند وزرای پیشین در بین دیگر صنایع، بیشتر به صنعت خودرو بها داد و کارنامه نه چندان قابل قبولی را در این حوزه به جا گذاشت.
 

گزینه های مطرح برای سکانداری وزارت صنعت

می متالز - پس از تشکیل مجلس یازدهم و حضور نمایندگان در ساختمان بهارستان، گمانه زنی هایی در مورد معرفی سکاندار وزارت صنعت، معدن و تجارت از سوی رئیس جمهور به مجلس مطرح شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما