خبر
آب   برق  
هر هفته انجام می شود؛

افتتاح طرح بزرگ در عرصه آب و برق در کشور

می متالز - وزیر نیرو از افتتاح طرح بزرگ در بخش آب و برق در هر هفته خبر داد.

به گزارش می متالز، رضا اردکانیان در حاشیه بازدید از پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی آب و تأسیسات آب و فاضلاب ایران در اظهار کرد:در نمایشگاه سال جاری تولیدکنندگان با اعتماد به نفس از قابل رقابت بودن محصولات‌شان با محصولات خارجی که قبلا وارد کشور می‌شده صحبت می‌کردند که این خود یک نقطه روشن برای این نمایشگاه است.

وی افزود: ما در وزارت نیرو به دنبال این هستیم تا در نیمه دوم سال جاری که روند آن از هفته آینده آغاز خواهد شد، هر هفته طرح بزرگی را در عرصه آب و برق در کشور افتتاح کنیم.

وزیر نیرو ادامه داد: بیش از ۲۲۰ طرح بزرگ تأمین آب و آب رسانی شهری، آب و فاضلاب، آب رسانی روستایی، نیروگاه‌های تولید برق از جمله حرارتی و تجدید پذیر و سایر پروژه‌ها در سطح کشور به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

اردکانیان خاطرنشان کرد: اهمیت مدیریت مصرف در بخش آب از بخش برق کمتر نیست و در نظر داریم موضوع مصرف صحیح را به عنوان یک عادت فرهنگ در جامعه نهادینه کنیم و نقش رسانه‌ها در این مساله بسیار مهم است.

وی افزود: پایداری توسعه در کشور ما و تاب‌آوری جامعه ما بیش از هر چیز وابسته به پایبندی به اخلاقیات است و ما هرچه جامعه اخلاقی‌تری داشته باشیم جامعه تاب‌آورتر و توسعه یافته‌تری هستیم.

اردکانیان گفت: امسال هم رکورد تولید و هم رکورد مصرف را در بخش برق به ثبت رسانده‌ایم و موفق شدیم با برنامه‌های مدیریت مصرف حدود ۳۷۰۰ مگاوات اوج بار را کاهش دهیم و در تابستان بیش از هر سال دیگری توانستیم صادرات برق داشته باشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل بورس انرژی عنوان کرد

تعادل قیمت برق با عرضه در بورس انرژی

می متالز - مدیرعامل بورس انرژی گفت: عرضه برق در بورس انرژی و انجام معاملات آن در این بورس، زمینه دستیابی به قیمت‌های تعادلی را فراهم می‌کند.
 

گفت وگوی مدیرعامل بورس انرژی | چگونه قیمت برق متعادل می شود

می متالز - مدیرعامل بورس انرژی معتقد است عرضه برق در بورس انرژی رسیدن به قیمت‌های تعادلی را فراهم می‌کند.
 

افتتاح سد سرنی و سامانه انتقال آب میناب هرمزگان با حضور وزیر نیرو

می متالز - سد سرنی و سامانه انتقال آب میناب در قالب پویش # هر هفته_الف_ب_ایران و با حضور وزیر نیرو در سفر به استان هرمزگان افتتاح شد.
 در یک گزارش پژوهشی ۲۰ نکته درباره صادرات بررسی شد

فرصت و تهدید فروش برق ایران

می متالز - مهم‌ترین نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدهای صادرات برق شناسایی شد.
 وزیر نیرو اعلام کرد:

تبادل ۹۵ درصدی تجهیزات صنعت برق با همسایگان کشور

می متالز - وزیر نیرو گفت: اکنون بیش از ۹۵ درصد تمامی تجهیزات مرتبط با صنعت برق در داخل کشور تولید می‌شود و با همه کشورهای همسایه تبادل انرژی می‌شود.
 

هشدار خاموشی‌های مقطعی در سرمای زمستان

می متالز - پس از هشدارهای متعدد سخنگوی صنعت برق و مدیران توانیر درباره احتمال بروز مشکل برای تامین برق کشور در صورت ادامه روند رشد مصرف گاز در بخش خانگی، وزیر نیرو نیز از احتمال بروز خاموشی‌های مقطعی در روزهای سرد خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما