خبر
آب   برق  
هر هفته انجام می شود؛

افتتاح طرح بزرگ در عرصه آب و برق در کشور

می متالز - وزیر نیرو از افتتاح طرح بزرگ در بخش آب و برق در هر هفته خبر داد.

به گزارش می متالز، رضا اردکانیان در حاشیه بازدید از پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی آب و تأسیسات آب و فاضلاب ایران در اظهار کرد:در نمایشگاه سال جاری تولیدکنندگان با اعتماد به نفس از قابل رقابت بودن محصولات‌شان با محصولات خارجی که قبلا وارد کشور می‌شده صحبت می‌کردند که این خود یک نقطه روشن برای این نمایشگاه است.

وی افزود: ما در وزارت نیرو به دنبال این هستیم تا در نیمه دوم سال جاری که روند آن از هفته آینده آغاز خواهد شد، هر هفته طرح بزرگی را در عرصه آب و برق در کشور افتتاح کنیم.

وزیر نیرو ادامه داد: بیش از ۲۲۰ طرح بزرگ تأمین آب و آب رسانی شهری، آب و فاضلاب، آب رسانی روستایی، نیروگاه‌های تولید برق از جمله حرارتی و تجدید پذیر و سایر پروژه‌ها در سطح کشور به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

اردکانیان خاطرنشان کرد: اهمیت مدیریت مصرف در بخش آب از بخش برق کمتر نیست و در نظر داریم موضوع مصرف صحیح را به عنوان یک عادت فرهنگ در جامعه نهادینه کنیم و نقش رسانه‌ها در این مساله بسیار مهم است.

وی افزود: پایداری توسعه در کشور ما و تاب‌آوری جامعه ما بیش از هر چیز وابسته به پایبندی به اخلاقیات است و ما هرچه جامعه اخلاقی‌تری داشته باشیم جامعه تاب‌آورتر و توسعه یافته‌تری هستیم.

اردکانیان گفت: امسال هم رکورد تولید و هم رکورد مصرف را در بخش برق به ثبت رسانده‌ایم و موفق شدیم با برنامه‌های مدیریت مصرف حدود ۳۷۰۰ مگاوات اوج بار را کاهش دهیم و در تابستان بیش از هر سال دیگری توانستیم صادرات برق داشته باشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

همکاری ایران و هلند در زمینه آب و آبفا

می متالز - مشاور امور بین‌الملل وزیر نیرو در نشست با سفیر هلند در تهران، از همکاری‌های دو کشور در زمینه آب و آبفا و همچنین برق و انرژی استقبال کرد. محمدعلی فرحناکیان در دیدار با ژاک ورنر سفیر هلند در تهران، به سابقه خوب همکاری‌های دو طرف و کمیته مشترک همکاری‌ها با طرف‌ هلندی اشاره کرد و افزود: روابط ایران با هلند در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی در سطح خوبی قرار دارد.
 قره خانی:

اراده دولت برای تولید و صادرات برق کم است

می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: ما تمام فاکتورهای لازم را برای تبدیل شدن به قطب تولید برق در منطقه را داریم ولی در این زمینه اراده دولت و وزارت نیرو کم است که باید با کشورها قرارداد بسته و از فاینانس خارجی برای سرمایه گذاری استفاده کنند.
 وزیر نیرو خبر داد:

برای کاهش فلزات سنگین آب از فناوری نانو استفاده کردیم

می متالز - وزیر نیرو گفت: از فناوری نانو در راستای کاهش فلزات سنگین آب و کدورت‌های آب استفاده کردیم تا آب سالم در اختیار مردم قرار بگیرد.
 وزیر نیرو در نمایشگاه فناوری نانو اعلام کرد:

استفاده از نانو در همه عرصه ها بویژه آب

می متالز - رضا اردکانیان: با توجه به اینکه کشور دسترسی خوبی به منابع آزاد آب شور دارد، می توانیم استفاده این فناوری را توسعه داده و از این فناوری برای کاهش کدورت آب نیز استفاده کنیم.
 فردا اتفاق می‌افتد؛

وزیر نفت در جلسه غیرعلنی مجلس حاضر می‌شود

می متالز - سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: دستور اصلی نشست غیرعلنی فردای مجلس، بررسی میزان یارانه پنهان انرژی است.
 با موافقت نمایندگان؛

مؤدیان مکلف به وصول مالیات فروش از خریدار یا کارفرما شدند

می متالز - نمایندگان مجلس مودیان مالیاتی را مکلف کردند تا پس از وصول مالیات فروش و کسر مالیات پرداختی از خریدار یا کارفرما، مطابق مقررات به حساب سازمان واریز نمایند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما