خبر
مس   سیم و کابل  

به داد صنعت سیم و کابل برسید

می متالز - حسین حق بیان در میزگرد تخصصی تحریم ها و جهش ارزی و تاثیر آن ها بر تجارت مس و معاملات آن در بورس کالا در دومین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنایع غیرآهنی و فناوری های وابسته از کم و کاستی های صنعت سیم و کابل سخن گفت.

به گزارش می متالز، حسين حق بيان دبیر انجمن سیم و کابل در میزگرد تخصصی در دومین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنایع غیرآهنی ایران و فناوری های وابسته با نگاهی به تولید و بازار گفت: صنعت سیم و کابل پرمصرف ترین مشتری مس برای تولید مفتول مسی است. در 6 ماه گذشته عرضه مس از هزار تن کاهش پیدا کرده و صنعت سیم و کابل در هفته گذشته توان خرید فقط 80 تن مس را داشته است.
به گفته حق بیان تولید سیم و کابل با افت رو به رو است. پروژه های دولتی یکی پس از دیگری در حال تعطیلی است و بازار کشش ندارد.
حق بیان ادامه داد: مشتری های ما عراق و افغانستان هستند که خرید خود را نه با دلار بلکه با ریال انجام می دهند و متاسفانه بانک مرکزی از ما تقاضای دلار دارد. با نبود دلار صادرکنندگان چندین سال است 9% ارزش افزوده خود را نگرفته اند.
وی خاطرنشان کرد: کارخانه های ما یکی پس از دیگری بیمارند و تعدیل نیرو دارند و کسی نمی پرسد مشکل از کجاست؟
وی ادامه داد: سال گذشته با فروش 4 ماهه مس ما تکان خوبی در این صنعت خوردیم که متاسفانه این فروش را قطع کردند. با وجود این مشکلات ارزی چگونه می توانیم در عرصه صادرات حضور داشته باشیم؟ ما روز به روز در حال افت هستیم.
حق بیان در پایان گفت: خواسته ما فقط این است که مس را 4 ماهه در اختیار ما بگذارید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مفتول مس به افزایش قیمت ادامه می‌دهد

می متالز - سه‌شنبه هفتم مرداد ماه در بورس کالا، مجموع 920 تن مفتول مس با قیمت یک میلیون و 231 هزار و 684 ریال به ازای هر کیلوگرم عرضه خواهد شد.
 امروز انجام می‌شود:

عرضه ۱۰۹ هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی در تالار نقره‌ای

می متالز - تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز سه شنبه ۱۰ تیرماه میزبان عرضه ۱۰۹ هزار و ۵۹۰ تن مواد پلیمری، قیر، گوگرد، لوب کات و وکیوم باتوم است.
 امروز انجام می شود:

بورس کالای ایران میزبان عرضه ۹۷ هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی

می متالز - تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز دوشنبه ۲۶ خردادماه میزبان عرضه ۲۵ هزار و ۹ تن مواد پلیمری، ۴ هزار تن قیر، ۸ هزار تن گوگرد، ۵۹ هزار تن وکیوم باتوم و یک هزار و ۲۶۹ تن پارافین و اسلاک واکس است.
 امروز انجام می شود؛

عرضه انواع محصولات مسی در تالار نقره ای

می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز دوشنبه ۱۲ خردادماه میزبان عرضه یک هزار و ۴۲۴ تن مس مفتول، ۱۰۰ تن مس کاتد و ۱۶۰ تن سیم و مفتول مسی است.
 مدیر عامل شرکت‌ کابل‌سازی ایران عنوان کرد:

عدم بازپرداخت مطالبات؛ بلای جان صنعت سیم و کابل

می متالز - شرکت‌ کابل‌سازی ایران (سهامی عام) اولین کارخانه تولید کابل و صنعت برق کشور با قدمت حدود ۵۵ سال است که هم‌اکنون سهام آن در بورس اوراق بهادار معامله می‌شود. این شرکت با انتقال تکنولوژی از آلمان در زمینه تولید کابل‌های تخصصی به‌ویژه کابل‌های تخصصی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی کشور را در این زمینه به خودکفایی رسانده است.
 در سال گذشته؛

۵۲ هزار تن مفتول مسی در استان گیلان تولید شد

می متالز - رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به تولید ۵۲ هزار تن مفتول مسی طی سال گذشته در استان، گفت: ۴۵ درصد نیاز کشور به مفتول مسی در استان گیلان تأمین می شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما