خبر
مس   سیم و کابل  

به داد صنعت سیم و کابل برسید

می متالز - حسین حق بیان در میزگرد تخصصی تحریم ها و جهش ارزی و تاثیر آن ها بر تجارت مس و معاملات آن در بورس کالا در دومین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنایع غیرآهنی و فناوری های وابسته از کم و کاستی های صنعت سیم و کابل سخن گفت.

به گزارش می متالز، حسين حق بيان دبیر انجمن سیم و کابل در میزگرد تخصصی در دومین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنایع غیرآهنی ایران و فناوری های وابسته با نگاهی به تولید و بازار گفت: صنعت سیم و کابل پرمصرف ترین مشتری مس برای تولید مفتول مسی است. در 6 ماه گذشته عرضه مس از هزار تن کاهش پیدا کرده و صنعت سیم و کابل در هفته گذشته توان خرید فقط 80 تن مس را داشته است.
به گفته حق بیان تولید سیم و کابل با افت رو به رو است. پروژه های دولتی یکی پس از دیگری در حال تعطیلی است و بازار کشش ندارد.
حق بیان ادامه داد: مشتری های ما عراق و افغانستان هستند که خرید خود را نه با دلار بلکه با ریال انجام می دهند و متاسفانه بانک مرکزی از ما تقاضای دلار دارد. با نبود دلار صادرکنندگان چندین سال است 9% ارزش افزوده خود را نگرفته اند.
وی خاطرنشان کرد: کارخانه های ما یکی پس از دیگری بیمارند و تعدیل نیرو دارند و کسی نمی پرسد مشکل از کجاست؟
وی ادامه داد: سال گذشته با فروش 4 ماهه مس ما تکان خوبی در این صنعت خوردیم که متاسفانه این فروش را قطع کردند. با وجود این مشکلات ارزی چگونه می توانیم در عرصه صادرات حضور داشته باشیم؟ ما روز به روز در حال افت هستیم.
حق بیان در پایان گفت: خواسته ما فقط این است که مس را 4 ماهه در اختیار ما بگذارید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش قیمت و کاهش حجم معاملات مفتول مس در بورس کالا

می متالز - معاملات انجام شده در تالار صنعتی بورس امروز نهم دی ماه، افزایش قیمت مفتول مس را نسبت به هفته گذشته نشان می‌دهد. در مقابل، حجم معاملات مفتول مسی نسبت به هفته گذشته، 110 تن کاهش داشته است.
 

معامله 360 تنی مفتول مس در بورس کالا

می متالز - امروز 11 آذر ماه در تالار صنعتی بورس کالای 340 تن مفتول مس معامله شد و شاهد افزایش قیمت مفتول مس نسبت به هفته گذشته بودیم.
 در بورس کالا رخ داد؛

ادامه رکود در بازار مفتول/ معاملات مفتول باز هم کاهش یافت

می متالز - معاملات انجام شده در تالار صنعتی بورس امروز هشتم آبان ماه، افزایش قیمت مفتول مس را نسب به هفته گذشته نشان می‌دهد. حجم معاملات مفتول مسی نسبت به هفته گذشته، 105 تن کاهش داشته است.
 بهرام شکوری:

از فعالان اقتصادی مشورت بگیرید

می متالز - بهرام شکوری در میزگرد تخصصی تحریم ها و جهش ارزی و تاثیر آن ها بر تجارت مس و معاملات آن در بورس کالا در دومین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنایع غیرآهنی و فناوری های وابسته از رابطه دولت با فعالان اقتصادی سخن گفت که در ادامه می خوانید.
 وزیر صنعت:

خام‌فروشی مواد اولیه کاهش یافته است

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سیاست ما جلوگیری از خام فروشی در کشور در تمامی رشته های صنعتی است که این موضوع را اکنون در مورد مس و فولاد انجام داده ایم و بر همین اساس خام فروشی در کشور کاهش یافته است.
 رییس هیات عامل ایمیدرو در دومین همایش چشم انداز صنایع غیرآهنی ایران مطرح کرد:

افزایش بی سابقه سهم معدن و صنایع معدنی در صادرات غیرنفتی

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو از افزایش بی سابقه صادرات معدن و صنایع معدنی تا ۳۳ درصد طی پنج ماهه سال جاری خبر داد. وی همچنین خبر داد که ایمیدرو با همکاری غول های صنایع فلزی، برنامه رفع نیاز خودروسازان بزرگ از جمله ایران خودرو به صنایع فلزی را در دست اجرا دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما