خبر
بازار مسکن  
رضایی کوچی:

دولت طرح قابل توجهی برای تولید مسکن ندارد

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت:در شرایط کنونی با توجه به متوقف شدن پروژه های مسکن سازی، عملا دولت طرح قابل توجهی برای تولید مسکن ندارد، از این رو تولید ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید و بافت فرسوده نیز به درستی عملیاتی نشده است.

به گزارش می متالز، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از عملکرد دولت در حوزه تولید مسکن در کشور، گفت: دولت در دو سال اخیر با تشدید تلاطمات بازار مسکن، برنامه ریزی کلانی را برای تولید انبوه مسکن در کشور انجام داد که قطعا اجرای این برنامه ها بسیاری از مشکلات این بخش را حل می کرد.

 

هیچ کدام از برنامه های تولید مسکن دولت عملیاتی نشده است

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسوولان وزارت راه و شهرسازی بارها مصاحبه کرده و توضیحاتی زیادی را درباره طرح های تولید مسکن ارائه کردند، اما متأسفانه هیچ کدام از برنامه ها و وعده های آن ها عملیاتی نشده است.

 

دولت طرح قابل توجهی برای تولید مسکن ندارد

وی افزود: در شرایط کنونی با توجه به متوقف شدن پروژه های مسکن سازی، عملا دولت طرح قابل توجهی برای تولید مسکن ندارد، از این رو تولید 400 هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید و بافت فرسوده نیز به درستی عملیاتی نشده است.

 

راه حل اساسی برای مقابله با گرانی، تولید گسترده مسکن است

رضایی کوچی ادامه داد: قطعا راه حل اساسی برای مقابله با گرانی بازار مسکن، تولید گسترده ملک است، اما با وجود تأکید نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون عمران اقدام عملی در این عرصه صورت نگرفته و برنامه ها تنها بر روی کاغذ باقی مانده است.

 

تعدیل نرخ بازار مسکن در گرو بهبود وضعیت عرضه و تقاضا است

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: تعدیل نرخ بازار مسکن در گرو بهبود وضعیت عرضه و تقاضا است، از این رو تا زمانی که میزان تقاضا بیشتر از عرضه باشد، نمی توان به بهبود بازار امید داشت.

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: دولت و وزارت راه و شهرسازی باید برای حوزه مسکن بهتر و کارشناسی تر برنامه ریزی و تدبیر کند، در غیر این صورت باز باید در سال های آتی شاهد بروز تلاطم در بازار باشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بت کلیا مطرح کرد

کارنامه ناموفق دولت در هدایت نقدینگی به سمت تولید مسکن/ شکوفایی اقتصادی با گسترش ساخت و ساز

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه در سالیان اخیر حجم نقدینگی مدام در حال افزایش است و دولت و مسئولان اجرایی هیچ اقدامی برای مدیریت و هدایت این منابع کلان اعتباری به سمت تولید کشور به ویژه حوزه تولید مسکن صورت نداده اند.
 یارمحمدی مطرح کرد:

مصوبه اخذ مالیات از خانه‌های لوکس؛ گام عدالت‎ محور مجلس برای ایجاد پایه جدید مالیاتی

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر اخذ مالیات از املاک لوکس بسیار مثبت خواهد بود، زیرا نمایندگان مجلس با این مصوبه ویژه، یک پایه مالیاتی جدیدی را ایجاد کردند که می تواند در سال های آینده درآمدهای قابل قبولی را برای کشور ایجاد کند.
 یارمحمدی:

افزایش چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی؛ دولت بازار را ساماندهی کند

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: در چند ماه اخیر قیمت مصالح و تجهیزات ساختمانی افزایش چشمگیری داشته است، به طوری که قیمت مصالحی مانند آهن آلات و پروفیل ساختمانی بسیار بالا رفته است.
 بت‌کلیا مطرح کرد

اصلاح قانون تجارت؛ مهمترین مصوبه اقتصادی و حقوقی مجلس دهم

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس اصلاح قانون تجارت را از مهمترین مصوبات اقتصادی و حقوقی مجلس دهم دانست و گفت: قانون فوق تمام موضوعات مربوط به اسناد تجاری را براساس شرایط فعلی تجارت به روز و شفاف می کند.
 کیان‌پور:

بازار مسکن فعلا کشش افزایش قیمت را ندارد/ دولت چاره‌ای برای مدیریت بازار در ۲ سال آینده بیاندیشد

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اگر دولت نسبت به مدیریت بازار مسکن و افزایش ساخت و ساز در بخش های دولتی و خصوصی اقدام کند، قیمت مسکن در سال آینده افزایش چندانی نخواهد داشت.
 

آمار مشکل‌دارهای مسکن مهر

می متالز - وزارت راه و شهرسازی آمار جدید واحدهای مشکل‌دار مسکن مهر را اعلام کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما