خبر
بازار مسکن  
رضایی کوچی:

دولت طرح قابل توجهی برای تولید مسکن ندارد

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت:در شرایط کنونی با توجه به متوقف شدن پروژه های مسکن سازی، عملا دولت طرح قابل توجهی برای تولید مسکن ندارد، از این رو تولید ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید و بافت فرسوده نیز به درستی عملیاتی نشده است.

به گزارش می متالز، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از عملکرد دولت در حوزه تولید مسکن در کشور، گفت: دولت در دو سال اخیر با تشدید تلاطمات بازار مسکن، برنامه ریزی کلانی را برای تولید انبوه مسکن در کشور انجام داد که قطعا اجرای این برنامه ها بسیاری از مشکلات این بخش را حل می کرد.

 

هیچ کدام از برنامه های تولید مسکن دولت عملیاتی نشده است

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسوولان وزارت راه و شهرسازی بارها مصاحبه کرده و توضیحاتی زیادی را درباره طرح های تولید مسکن ارائه کردند، اما متأسفانه هیچ کدام از برنامه ها و وعده های آن ها عملیاتی نشده است.

 

دولت طرح قابل توجهی برای تولید مسکن ندارد

وی افزود: در شرایط کنونی با توجه به متوقف شدن پروژه های مسکن سازی، عملا دولت طرح قابل توجهی برای تولید مسکن ندارد، از این رو تولید 400 هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید و بافت فرسوده نیز به درستی عملیاتی نشده است.

 

راه حل اساسی برای مقابله با گرانی، تولید گسترده مسکن است

رضایی کوچی ادامه داد: قطعا راه حل اساسی برای مقابله با گرانی بازار مسکن، تولید گسترده ملک است، اما با وجود تأکید نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون عمران اقدام عملی در این عرصه صورت نگرفته و برنامه ها تنها بر روی کاغذ باقی مانده است.

 

تعدیل نرخ بازار مسکن در گرو بهبود وضعیت عرضه و تقاضا است

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: تعدیل نرخ بازار مسکن در گرو بهبود وضعیت عرضه و تقاضا است، از این رو تا زمانی که میزان تقاضا بیشتر از عرضه باشد، نمی توان به بهبود بازار امید داشت.

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: دولت و وزارت راه و شهرسازی باید برای حوزه مسکن بهتر و کارشناسی تر برنامه ریزی و تدبیر کند، در غیر این صورت باز باید در سال های آتی شاهد بروز تلاطم در بازار باشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز مطرح کرد:

استیضاح وزیر راه در صورت بی توجهی به جاده های استان خراسان رضوی

می متالز - نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد در صورتی که وزارت راه و شهرسازی به وضعیت جاده های روستایی حوزه انتخابیه رسیدگی نکند مورد سوال یا استیضاح قرار می گیرد.
 افضلی انتقاد کرد:

فعالیت بانک مسکن در بازار ساخت‌و‌ساز مشهود نیست؛ عدم بازگشت اقساط تسهیلات به بانک

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه فعالیت بانک مسکن به هیچ وجه در بازار ساخت و ساز مشهود نیست، این بانک در چند سال اخیر اقدام به ارائه تسهیلات خرد به متقاضیان کرده اما در شرایط کنونی معوقات به صندوق بانک باز نمی گردد.
 کیانپور مطرح کرد:

مالیات بر خانه‌های خالی؛ ابزاری ضداحتکار و ضدگرانی مسکن

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش یا کاهش قیمت مسکن تابع عرضه و تقاضا است، یعنی به هر میزانی که مسکن مورد نیاز بازار تأمین شود، قیمت در مسیر تعادل حرکت خواهد کرد، بنابر این اگر سه میلیون خانه خالی به بازار تزریق می شد، التهابات دو سال اخیر کاهش می یافت.
 وزیر راه و شهرسازی:

قیمت مسکن سیر نزولی دارد/ افزایش قیمت‌ها در دو سال اخیر غیرواقعی بود

می متالز - محمد اسلامی: «روند چند ماه گذشته بازار مسکن نشان می‌دهد که قیمت خانه سیر نزولی دارد، البته مشخص بود که رشد حباب گونه قیمت‌ها در دو سال اخیر غیرعادی و غیرواقعی بوده است.»
 بهادری:

اولویت طرح بازآفرینی شهری نسبت به طرح ملی مسکن؛ خانه‌های دو یا سه طبقه در بافت فرسوده ساخته شود

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وزیر راه و شهرسازی باید یک بار برای همیشه تابوی مسکن سازی در بافت های فرسوده را بشکند تا در کشور به میزان کافی مسکن تولید شود.
 رضایی کوچی مطرح کرد:

تداوم کاهش قیمت مسکن با اجرای طرح های تولید انبوه

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت:در شرایط کنونی شاهد کاهش قیمت مسکن هستیم و امیدواریم با اجرای طرح های تولید انبوه مسکن، روند کاهش قیمت ها سرعت بیشتری گیرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما