خبر
آب  

محو تنش آبی تا سال ۱۴۰۰ در شهرها

می متالز - وزیر نیرو با اشاره به برنامه وزارت نیرو برای مدیریت مصرف آب گفت: برنامه این است که در ۱۴۰۰ شهری تحت تنش آبی نداشته باشیم.

به گزارش می متالز، رضا اردکانیان در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب و فاضلاب از افتتاح یک طرح بزرگ در هر هفته در استان‌های مختلف کشور توسط وزارت نیرو خبر داد و گفت: در نیمه دوم سال هر هفته طرح بزرگی را در عرصه آب و برق در کشور افتتاح می‌کنیم.

وزیر نیرو ادامه داد: در این راستا بیش از ۲۲۰ طرح بزرگ تامین آب، آب‌رسانی شهری، تصفیه‌خانه آب و فاضلاب، آب‌رسانی روستایی، نیروگاه‌های تولید برق و... در همه استان‌های کشور به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید و مردم شاهد خواهند بود که وزارت نیرو به سهم خود از شرایط تحریمی حسن استفاده را کرده است.

اردکانیان با تاکید بر اینکه شرایط تحریم شرایط سختی است، اظهار کرد: با این حال وزارت نیرو سعی کرده است هیچ‌گونه وقفه‌ای در چرخه تولید کشور از طیف تامین آب و انرژی ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۵۰ هزار مگاوات ساعت انرژی بیشتری نسبت به سال قبل از آن به بخش صنعت عرضه شد، گفت: در سالی که رونق تولید نام دارد دو محصول مهم زیرساختی کشور یعنی آب و انرژی نقش مهمی را در توسعه کشور ایفا کردند.

وزیر نیرو در ادامه با بیان اینکه کشور ۱۰ سال خشک را پشت سر گذاشته است، افزود: در سال‌های کم آبی صحبت کردن راجع به صرفه‌جویی و مدیریت مصرف ملموس‌تر و راحت‌تر است.

وزارت نیرو قصد دارد مصرف صحیح را به‌عنوان یک اصل اخلاقی در جامعه نهادینه کند. پایداری توسعه در کشور و تاب‌آوری جامعه بیش از هر چیز وابسته به پایبندی به اخلاقیات بوده و یکی از مهم‌ترین بحث‌ها اخلاق مصرف است.

وی با تاکید بر اینکه وزارت نیرو برای مدیرت مصرف آب برنامه‌ای دارد، گفت: جزئیات آن همین روزها اعلام می‌شود؛ اما کلیات آن این است که بتوانیم در سال ۱۴۰۰ یعنی در پایان دولت دوازدهم شهری تحت تنش آبی نداشته باشیم.

وزیر نیرو ادامه داد: این هدف بزرگی است که تحقق آن به تامین منابع مالی هم وابسته است. اما جدا از مساله منابع مالی سعی می‌کنیم بقیه نیازمندی‌ها را محقق کنیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

همکاری ایران و هلند در زمینه آب و آبفا

می متالز - مشاور امور بین‌الملل وزیر نیرو در نشست با سفیر هلند در تهران، از همکاری‌های دو کشور در زمینه آب و آبفا و همچنین برق و انرژی استقبال کرد. محمدعلی فرحناکیان در دیدار با ژاک ورنر سفیر هلند در تهران، به سابقه خوب همکاری‌های دو طرف و کمیته مشترک همکاری‌ها با طرف‌ هلندی اشاره کرد و افزود: روابط ایران با هلند در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی در سطح خوبی قرار دارد.
 قره خانی:

اراده دولت برای تولید و صادرات برق کم است

می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: ما تمام فاکتورهای لازم را برای تبدیل شدن به قطب تولید برق در منطقه را داریم ولی در این زمینه اراده دولت و وزارت نیرو کم است که باید با کشورها قرارداد بسته و از فاینانس خارجی برای سرمایه گذاری استفاده کنند.
 وزیر نیرو خبر داد:

برای کاهش فلزات سنگین آب از فناوری نانو استفاده کردیم

می متالز - وزیر نیرو گفت: از فناوری نانو در راستای کاهش فلزات سنگین آب و کدورت‌های آب استفاده کردیم تا آب سالم در اختیار مردم قرار بگیرد.
 وزیر نیرو در نمایشگاه فناوری نانو اعلام کرد:

استفاده از نانو در همه عرصه ها بویژه آب

می متالز - رضا اردکانیان: با توجه به اینکه کشور دسترسی خوبی به منابع آزاد آب شور دارد، می توانیم استفاده این فناوری را توسعه داده و از این فناوری برای کاهش کدورت آب نیز استفاده کنیم.
 فردا اتفاق می‌افتد؛

وزیر نفت در جلسه غیرعلنی مجلس حاضر می‌شود

می متالز - سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: دستور اصلی نشست غیرعلنی فردای مجلس، بررسی میزان یارانه پنهان انرژی است.
 با موافقت نمایندگان؛

مؤدیان مکلف به وصول مالیات فروش از خریدار یا کارفرما شدند

می متالز - نمایندگان مجلس مودیان مالیاتی را مکلف کردند تا پس از وصول مالیات فروش و کسر مالیات پرداختی از خریدار یا کارفرما، مطابق مقررات به حساب سازمان واریز نمایند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما