خبر
آب  

محو تنش آبی تا سال ۱۴۰۰ در شهرها

می متالز - وزیر نیرو با اشاره به برنامه وزارت نیرو برای مدیریت مصرف آب گفت: برنامه این است که در ۱۴۰۰ شهری تحت تنش آبی نداشته باشیم.

به گزارش می متالز، رضا اردکانیان در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب و فاضلاب از افتتاح یک طرح بزرگ در هر هفته در استان‌های مختلف کشور توسط وزارت نیرو خبر داد و گفت: در نیمه دوم سال هر هفته طرح بزرگی را در عرصه آب و برق در کشور افتتاح می‌کنیم.

وزیر نیرو ادامه داد: در این راستا بیش از ۲۲۰ طرح بزرگ تامین آب، آب‌رسانی شهری، تصفیه‌خانه آب و فاضلاب، آب‌رسانی روستایی، نیروگاه‌های تولید برق و... در همه استان‌های کشور به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید و مردم شاهد خواهند بود که وزارت نیرو به سهم خود از شرایط تحریمی حسن استفاده را کرده است.

اردکانیان با تاکید بر اینکه شرایط تحریم شرایط سختی است، اظهار کرد: با این حال وزارت نیرو سعی کرده است هیچ‌گونه وقفه‌ای در چرخه تولید کشور از طیف تامین آب و انرژی ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۵۰ هزار مگاوات ساعت انرژی بیشتری نسبت به سال قبل از آن به بخش صنعت عرضه شد، گفت: در سالی که رونق تولید نام دارد دو محصول مهم زیرساختی کشور یعنی آب و انرژی نقش مهمی را در توسعه کشور ایفا کردند.

وزیر نیرو در ادامه با بیان اینکه کشور ۱۰ سال خشک را پشت سر گذاشته است، افزود: در سال‌های کم آبی صحبت کردن راجع به صرفه‌جویی و مدیریت مصرف ملموس‌تر و راحت‌تر است.

وزارت نیرو قصد دارد مصرف صحیح را به‌عنوان یک اصل اخلاقی در جامعه نهادینه کند. پایداری توسعه در کشور و تاب‌آوری جامعه بیش از هر چیز وابسته به پایبندی به اخلاقیات بوده و یکی از مهم‌ترین بحث‌ها اخلاق مصرف است.

وی با تاکید بر اینکه وزارت نیرو برای مدیرت مصرف آب برنامه‌ای دارد، گفت: جزئیات آن همین روزها اعلام می‌شود؛ اما کلیات آن این است که بتوانیم در سال ۱۴۰۰ یعنی در پایان دولت دوازدهم شهری تحت تنش آبی نداشته باشیم.

وزیر نیرو ادامه داد: این هدف بزرگی است که تحقق آن به تامین منابع مالی هم وابسته است. اما جدا از مساله منابع مالی سعی می‌کنیم بقیه نیازمندی‌ها را محقق کنیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل بورس انرژی عنوان کرد

تعادل قیمت برق با عرضه در بورس انرژی

می متالز - مدیرعامل بورس انرژی گفت: عرضه برق در بورس انرژی و انجام معاملات آن در این بورس، زمینه دستیابی به قیمت‌های تعادلی را فراهم می‌کند.
 

گفت وگوی مدیرعامل بورس انرژی | چگونه قیمت برق متعادل می شود

می متالز - مدیرعامل بورس انرژی معتقد است عرضه برق در بورس انرژی رسیدن به قیمت‌های تعادلی را فراهم می‌کند.
 

افتتاح سد سرنی و سامانه انتقال آب میناب هرمزگان با حضور وزیر نیرو

می متالز - سد سرنی و سامانه انتقال آب میناب در قالب پویش # هر هفته_الف_ب_ایران و با حضور وزیر نیرو در سفر به استان هرمزگان افتتاح شد.
 وزیر نیرو اعلام کرد:

تبادل ۹۵ درصدی تجهیزات صنعت برق با همسایگان کشور

می متالز - وزیر نیرو گفت: اکنون بیش از ۹۵ درصد تمامی تجهیزات مرتبط با صنعت برق در داخل کشور تولید می‌شود و با همه کشورهای همسایه تبادل انرژی می‌شود.
 

هشدار خاموشی‌های مقطعی در سرمای زمستان

می متالز - پس از هشدارهای متعدد سخنگوی صنعت برق و مدیران توانیر درباره احتمال بروز مشکل برای تامین برق کشور در صورت ادامه روند رشد مصرف گاز در بخش خانگی، وزیر نیرو نیز از احتمال بروز خاموشی‌های مقطعی در روزهای سرد خبر داد.
 چرا نیروگاه‌ها به سوخت مایع پناه بردند

رازگشایی دوم از آلودگی بودار

می متالز - بعد از معاون رئیس‌جمهور، این بار وزیر نیرو از آلودگی بودار رازگشایی می‌کند. رضا اردکانیان درباره اینکه «چرا نیروگاه‌ها به سوخت مایع پناه بردند؟» با ذکر آمار و ارقام پاسخ داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما