خبر
مترو  

قول مساعد معاون وزیر کشور برای تخصیص قطار به متروی شیراز

می متالز - برای کاهش سرفاصله متروی شیراز، تلاش داریم یک رام قطار به خط یک متروی این کلانشهر اختصاص یابد.

به گزارش می متالز، معاون توسعه عمران شهری و روستایی وزیر کشور اعلام کرد: برای کاهش سرفاصله متروی شیراز، تلاش داریم یک رام قطار به خط یک متروی این کلانشهر اختصاص یابد.

مهدی جمالی‌نژاد در بازدید از عملیات اجرایی خط دو قطار شهری شیراز گفت: شهرداری شیراز تلاش دارد تا فاز نخست این خط را در پایان سال 99 به بهره برداری برساند و در این راستا عملیات اجرایی آن طی سه شیفت انجام می شود.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه از هم اکنون باید برای واگن های خط دو مترو نیز پیش بینی های لازم انجام شود، افزود: اگر این سرعت و جدیت برای تکمیل خطوط قطار شهری شیراز ادامه یابد و وزارت کشور نیز بتواند از نظر ریالی، اعتباری و تامین واگن ها از متروی این کلانشهر پشتیبانی کند، شاهد بهره برداری از خطوط مترو در شیراز خواهیم بود.

جمالی‌نژاد در این بازدید که با حضور شهردار شیراز، معاون عمرانی استاندار فارس و جمعی از مدیران شهری و کشوری انجام شد، گفت: همه ما در شهرداری شیراز، استانداری فارس و وزارت کشور باید همت کنیم تا ابرپروژه متروی شیراز که از اساسی ترین پروژه های شهری است به بهره برداری برسد.

معاون توسعه عمران شهری و روستایی وزیر کشور اضافه کرد: طی دو سال متوالی با تخصیص اوراق مشارکت از نظر ریالی به احداث قطار شهری شیراز کمک کردیم و سال آینده نیز از این جهت به شهرداری شیراز کمک می شود.

وی با اشاره به مهاجر پذیر بودن شیراز افزود: نیازمند آماده سازی زیرساخت های از جمله خطوط مترو در این کلانشهر هستیم و در این مسیر باید از ظرفیت نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی برای رایزنی درباره بودجه شهرداری به ویژه تخصیص اوراق مشارکت به قطارشهری این کلانشهر استفاده کرد.

جمالی‌نژاد همچنین پیشنهاد تشکیل تیم اقتصادی برای بررسی روش های مختلف تامین مالی پروژه قطارشهری شیراز را به مجموعه مدیریت شهری داد.

معاون توسعه عمران شهری و روستایی وزیر کشور گفت: با همت و پشتکار مجموعه شهرداری شیراز مشکلات اعتباری پروژه ها و مطالبات دستگاه های مختلف که در ابتدای کار موجب نگرانی مجموعه جدید مدیریت شهری شیراز شده بود، هم اکنون حل شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تفاهم‌نامه اصلاح فهرست رانندگان حمل‌ونقل شهری/ فعال‌ها مشمول بیمه تأمین اجتماعی می‌شوند

می متالز - معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اعلام کرد: پس از دو سال پیگیری‌های مستمر با امضای تفاهم‌نامه اصلاح فهرست رانندگان حمل‌ونقل عمومی شهری، برای رانندگان فعال در بخش حمل بار و مسافر شهری امکان بهره‌مندی از یارانه دولتی بیمه تأمین اجتماعی فراهم شد.
 براساس تفاهم‌نامه منعقد شده

ذوب‌ آهن اصفهان تأمین کننده ریل قطار شهری در کشور

می متالز - براساس تفاهم‌نامه بین ذوب‌ آهن اصفهان و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، ریل مورد نیاز قطار شهری کشور را ذوب‌ آهن اصفهان تامین می کند.
 

کاهش وابستگی به خارج در اجرای خط ۲ متروی شیراز

می متالز - رئیس سازمان قطار شهری شیراز تاکید کرد که تلاش‌ها به سمتی خواهد بود که وابستگی تجهیزاتی به خارج کشور در احداث خط دوم متروی شیراز به کمتر از ۵۰ درصد برسد.
 

تهیه۵۸۲ هزار تُن سیمان برای بازسازی و نوسازی واحد‌های مسکونی سیل‌زده

می متالز - معاون وزیر کشور گفت: با تشکیل قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده ۲۰ هزار تُن فولاد و ۵۸۲ هزار تُن سیمان جهت بازسازی و نوسازی واحد‌های مسکونی تهیه شد.
 رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور،

تلاش وزارت کشور برای حل مشکلات حمل‌ونقل و ترافیک کلان‌شهرها

می متالز - رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، از تلاش وزارت کشور برای حل مشکلات حمل و نقل و ترافیک کلان‌شهرها خبر داد.
 کارشناسان مطرح کردند

توزیع ۳۵۰ هزار حلقه لاستیک بین رانندگان کامیون/ 239 شرکت حمل و نقلی تعطیل شدند

می متالز - عضو هیات عامل سازمان راهداری گفت: تهیه لاستیک و قطعات یدکی کامیون ها برعهده وزارت صمت است که با توجه به­ مشکلات و پیگیری وزارت راه و حمل و نقل جاده‌ای­ 350 هزار حلقه لاستیک از طریق صنف رانندگان بین کامیون داران توزیع شد، تا انتهای سال 300 حلقه دیگر است، نیز آماده می شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما