خبر
درب و پنجره  

قیمت در و پنجره‌های UPVC سه برابر شده است

می متالز - رئیس انجمن صنایع پروفیل UPVC ایران گفت: درحالی‌که در و پنجره‌های دوجداره و UPVC مانع از اتلاف 40 درصدی انرژی در ساختمان‌ها می‌شوند، قیمت آنها در بازار داخلی سه برابر شده است.

به‌ گزارش می متالز به‌ نقل از پیام ساختمان، حسین طوسی با اشاره به اهمیت مصرف بهینه انرژی در کشور گفت: بر اساس تحقیقات صورت گرفته، مشخص شده که 40 درصد کل انرژی مصرفی کشور در ساختمان‌ها مصرف می‌شود.

وی افزود: جالب است بدانید، نزدیک به 40 درصد از این سوخت هم به واسطه در و پنجره‌های معمولی و غیر استاندارد اتلاف می‌شود.

رئیس انجمن صنایع پروفیل ایران با بیان اینکه اجباری کردن استفاده از در و پنجره‌های UPVC باید در دستور کار وزارت راه و شهر سازی، شهرداری‌ها قرار گیرد، اظهار داشت: در طول سال‌های گذشته هیچ گاه موضوع بهینه‌سازی مصرف سوخت و نگهداشت انرژی مورد توجه دولت‌ها به‌ویژه مسئولان وزارت راه و شهر سازی قرار نگرفته است از این رو سیراستفاده از پنجره‌های دوجداره یا همان UPVC در ایران بسیار کندتر از کشورهای دیگر از جمله کشورهای اطراف و همسایه است.

وی ادامه داد: درحالی‌که تمامی مواد اولیه تولید پروفیل UPVC در کشور وجود دارد و ما می توانیم یکی از قطب‌های بهینه سازی مصرف انرژی در منطقه و جهان باشیم، ولی شاهدیم از یک سو استفاده از پنجره‌های دوجداره در ساختمان از سوی دولت‌ها الزامی و اجباری نمی‌شود و از سوی دیگر پتروشیمی‌ها ترجیح می‌دهند مواد اولیه تولید پروفیل UPVC را به جای عرضه به تولید کنندگان داخلی به مشتریان خارجی از جمله ترک‌ها بفروشند.

به گفته مدیرعامل شرکت تولیدی فن پلاست توس، در شرایطی که دولت‌های گذشته در مورد جایگرینی پنجره‌ها وسواس زیادی به خرج ندادند، و هر روز هم برهزینه‌های تولید افزوده می‌شد، شاهد بودیم تعداد زیادی از واحدهای تولیدی پروفیل UPVC سعی کردند برای سرپا نگه داشتن خط تولید، از کیفیت بکاهند و محصولی متناسب با قیمت بازار عرضه کنند.

وی افزود: این رویه در سال‌های نخست دهه 90 همزمان با ساخت مسکن مهر به اوج خود رسید چرا که در آن سال‌ها استفاده از پنجره‌های دوجداره در واحدهای مسکن مهر افزایش یافت درحالی‌که هیچ نظارتی بر کیفیت این پنجره‌ها صورت نمی‌گرفت.

طوسی با اشاره به اینکه در این مقطع بود که سیل پروفیل‌های UPVC کم کیفیت و نامرغوب تولید و وارد بازار شد، اظهار داشت: نمونه در و پنجره‌های UPVC کم کیفیت را در واحدهای مسکن مهرکل کشور بسیار می‌توان دید که بعد از مدتی به واسطه تغییررنگ یا تغییر شکل دوباره از سوی ساکنین تعویض شد.

این تولید کننده پروفیل با گله‌مندی از شرایط بازار تأمین مواد اولیه پروفیل گفت: اثرات مخرب نابسامانی بازار مواد اولیه منجربه ایجاد رانت‌های تولید شد واین رانت‌ها زمانی به اوج خود رسید که به واسطه سهمیه‌بندی مواد اولیه برای واحدهای تولیدی، این مواد حتی کفاف 20 درصد از تولید را در ماه نمی داد.

به گفته طوسی کمبود مواد اولیه منجر به ایجاد بازار آزاد و سیاهی شد که در آن نرخ ماده اولیه تولید پروفیل چندین برابر قیمت واقعی بود.

وی افزود: در این بازار مافیایی، از نقدینگی‌های سرگردان به‌عنوان ابزاری برای اخلال جدی در تولید استفاده می‌شود.

گفتنی است قیمت انواع درب و پنجره یو پی وی سی در بازار از دو سال پیش تاکنون سه برابر شده است به گونه‌ای که اگر هزینه جایگزینی پنجره‌های دوجداره در یک ساختمان 140 متری حدود دو سال پیش سه میلیون تومان تمام می شد الان این رقم به 10 میلیون و گاه بیش از آن هم رسیده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

آغاز پیش ثبت‌نام دوازدهمین دوره نمایشگاه در و پنجره و صنایع وابسته تهران

می متالز - پیش ثبت‌نام دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی در و پنجره تهران که خردادماه سال آینده برگزار می‌شود، آغاز شد.
 مدیرعامل شرکت مهندسی افتخار صنعت نما:

باید حتما از آلومینیوم برای در و پنجره‌های بیمارستانی استفاده شود

می متالز - مدیرعامل شرکت مهندسی افتخار صنعت نما گفت: کارفرماها به منظور کاهش هزینه‌ها در برخی از شرایط ممکن است تصمیمات اشتباهی بگیرند که دلیل اصلی این سهل‌انگاری افراد، داده‌ها و اطلاعات ناقصی است که به علت جدید بودن حوزه در و پنجره در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد؛ یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که در این حوزه شاهد آن هستیم، استفاده از در و پنجره‌های UPVC در بیمارستان‌ها است، در صورتی که در بیمارستان‌ها باید تنها از آلومینیوم استفاده شود زیرا آلومینیوم قدرت پاک‌شوندگی بهتری دارد.
 

تولد هفت‌سالگی پروفیل دکتر وین

می متالز - دکتر وین وارد هفتمین سال فعالیت خود شد.
 

کسب سختگیرانه ترین و کامل ترین استاندارد موجود جهان از SKZ آلمان، توسط هافمن

می متالز - تست‌های کیفیتی که توسط مؤسسه اس. کی. زد (SKZ) آلمان یکی از بزرگترین مؤسسات ممیزی کیفیت دنیا بر روی پروفیل‌ها انجام می‌شود، مورد تأیید شرکت (جی. کی. اف. پی) قرار می‌گیرند.
 

معرفی گروه صنعتی درساوین

می متالز - گروه صنعتی درساوین در سال ۱۳۸۸ با رسالت حفظ انرژی و کمک به زمین سبز فعالیت خود را با تولید پنجره دوجداره با سیستم UPVC و شیشه دوجداره صنعتی آغاز نمود.
 مدیرعامل شرکت برین یراق:

ترکیب آلومینیوم با UPVC، مقاومت‌پذیری پنجره را افزایش می‌دهد

می متالز - مدیرعامل شرکت برین یراق که در زمینه تولید در و پنجره و توری و یراق‌آلات فعالیت می‌کند، گفت: حدود 15 سال است که در زمینه تولید در و پنجره و توری فعالیت می‌کنیم و در این سال‌ها تجربیات ارزشمندی در زمینه تولید در و پنجره به دست آوردیم؛ یکی از محصولات ما پنجره‌هایی است که از ترکیب آلومینیوم و UPVC ساخته شده‌اند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما