خبر
درب و پنجره  

قیمت در و پنجره‌های UPVC سه برابر شده است

می متالز - رئیس انجمن صنایع پروفیل UPVC ایران گفت: درحالی‌که در و پنجره‌های دوجداره و UPVC مانع از اتلاف 40 درصدی انرژی در ساختمان‌ها می‌شوند، قیمت آنها در بازار داخلی سه برابر شده است.

به‌ گزارش می متالز به‌ نقل از پیام ساختمان، حسین طوسی با اشاره به اهمیت مصرف بهینه انرژی در کشور گفت: بر اساس تحقیقات صورت گرفته، مشخص شده که 40 درصد کل انرژی مصرفی کشور در ساختمان‌ها مصرف می‌شود.

وی افزود: جالب است بدانید، نزدیک به 40 درصد از این سوخت هم به واسطه در و پنجره‌های معمولی و غیر استاندارد اتلاف می‌شود.

رئیس انجمن صنایع پروفیل ایران با بیان اینکه اجباری کردن استفاده از در و پنجره‌های UPVC باید در دستور کار وزارت راه و شهر سازی، شهرداری‌ها قرار گیرد، اظهار داشت: در طول سال‌های گذشته هیچ گاه موضوع بهینه‌سازی مصرف سوخت و نگهداشت انرژی مورد توجه دولت‌ها به‌ویژه مسئولان وزارت راه و شهر سازی قرار نگرفته است از این رو سیراستفاده از پنجره‌های دوجداره یا همان UPVC در ایران بسیار کندتر از کشورهای دیگر از جمله کشورهای اطراف و همسایه است.

وی ادامه داد: درحالی‌که تمامی مواد اولیه تولید پروفیل UPVC در کشور وجود دارد و ما می توانیم یکی از قطب‌های بهینه سازی مصرف انرژی در منطقه و جهان باشیم، ولی شاهدیم از یک سو استفاده از پنجره‌های دوجداره در ساختمان از سوی دولت‌ها الزامی و اجباری نمی‌شود و از سوی دیگر پتروشیمی‌ها ترجیح می‌دهند مواد اولیه تولید پروفیل UPVC را به جای عرضه به تولید کنندگان داخلی به مشتریان خارجی از جمله ترک‌ها بفروشند.

به گفته مدیرعامل شرکت تولیدی فن پلاست توس، در شرایطی که دولت‌های گذشته در مورد جایگرینی پنجره‌ها وسواس زیادی به خرج ندادند، و هر روز هم برهزینه‌های تولید افزوده می‌شد، شاهد بودیم تعداد زیادی از واحدهای تولیدی پروفیل UPVC سعی کردند برای سرپا نگه داشتن خط تولید، از کیفیت بکاهند و محصولی متناسب با قیمت بازار عرضه کنند.

وی افزود: این رویه در سال‌های نخست دهه 90 همزمان با ساخت مسکن مهر به اوج خود رسید چرا که در آن سال‌ها استفاده از پنجره‌های دوجداره در واحدهای مسکن مهر افزایش یافت درحالی‌که هیچ نظارتی بر کیفیت این پنجره‌ها صورت نمی‌گرفت.

طوسی با اشاره به اینکه در این مقطع بود که سیل پروفیل‌های UPVC کم کیفیت و نامرغوب تولید و وارد بازار شد، اظهار داشت: نمونه در و پنجره‌های UPVC کم کیفیت را در واحدهای مسکن مهرکل کشور بسیار می‌توان دید که بعد از مدتی به واسطه تغییررنگ یا تغییر شکل دوباره از سوی ساکنین تعویض شد.

این تولید کننده پروفیل با گله‌مندی از شرایط بازار تأمین مواد اولیه پروفیل گفت: اثرات مخرب نابسامانی بازار مواد اولیه منجربه ایجاد رانت‌های تولید شد واین رانت‌ها زمانی به اوج خود رسید که به واسطه سهمیه‌بندی مواد اولیه برای واحدهای تولیدی، این مواد حتی کفاف 20 درصد از تولید را در ماه نمی داد.

به گفته طوسی کمبود مواد اولیه منجر به ایجاد بازار آزاد و سیاهی شد که در آن نرخ ماده اولیه تولید پروفیل چندین برابر قیمت واقعی بود.

وی افزود: در این بازار مافیایی، از نقدینگی‌های سرگردان به‌عنوان ابزاری برای اخلال جدی در تولید استفاده می‌شود.

گفتنی است قیمت انواع درب و پنجره یو پی وی سی در بازار از دو سال پیش تاکنون سه برابر شده است به گونه‌ای که اگر هزینه جایگزینی پنجره‌های دوجداره در یک ساختمان 140 متری حدود دو سال پیش سه میلیون تومان تمام می شد الان این رقم به 10 میلیون و گاه بیش از آن هم رسیده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

وزیر صنعت بزرگ‌ترین کارخانه تولید پروفیل شرق کشور را در قاین افتتاح کرد

می متالز - بهره‌برداری از فاز نخست بزرگ‌ترین کارخانه تولید پروفیل و درب و پنجره‌های دوجداره "یو.پی‌.وی‌.سی." شرق کشور ‌‌با حضور ‌وزیر صنعت‌، معدن و تجارت ‌و ‌استاندار خراسان جنوبی در شهرک صنعتی قاین آغاز شد.
 مجید اصغری مدیرعامل شرکت حکمت:

"هر آسایشی حکمتی دارد ..."

می متالز - شرکت حکمت در سال 1347 با بهره‌گیری از کمترین امکانات و با هدف عالی در یک کارگاه شروع به ساخت درب و پنجرة آلومینیوم نمود و پس از انجام پروژه‌های کوچک و بزرگ و سرویس‌دهی مناسب به موفقیت‌های بزرگی نائل گردید و با عنایت به لطف خداوند در سال 1360 اولین طرح اختصاصی خود را به انجام رسانید و از آن سـال تاکنون در راه تحقق و نیل به هدف عالی و کیفیت بهتر و برتر گام برداشته به‌نحوی‌که تاکنون تولیدات اختصاصی این شرکت به بیش از سی سیستم ارتقاء پیدا کرده است.
 مدیرعامل شرکت آلوم‌جام مطرح کرد:

کاهش 70 درصدی تولید پنجره آلومینیومی

می متالز - مدیرعامل شرکت آلوم‌جام تولیدکننده پنجره‌های آلومینیومی در آذربایجان غربی، گفت: برخی از کارشناسان در حوزه تولید پنجره‌های آلومینیومی معتقدند که پنجره‌های UPVC مقرون به صرفه‌تر و بهتر از پنجره‌های آلومینیومی است ولی با توجه به سابقه‌ای که در این حوزه دارم، به نظرم ساخت و تولید هر دو نوع این پنجره‌ها به یک میزان برای تولیدکننده هزینه‌بر است و از لحاظ کیفیت نیز هر دو مطلوب هستند، با توجه به اینکه هر دو نوع این پنجره‌ها باکیفیت هستند، بسته به سلیقه مخاطب است که کدام یک از این پنجره‌ها را مناسب ساختمان خود بداند؛ در واقع هزینه تأمین مواد اولیه و تجهیزات ساخت، تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.
 

بازدید از کارخانه تولید نما، درب و پنجره آلومینیومی و UPVC آلومتاب

می متالز - روز چهارشنبه 8 خرداد ماه 1398 دکتر علی اصغر پورمند از کارخانه تولید نما، درب و پنجره آلومینیومی و UPVC آلومتاب بازدید و وضعیت تولید و پیشرفت این کارخانه را مورد بررسی قرار داد.
 

عدم حل مشکلات امکان توسعه صنعت در و پنجره آلومینیومی را از بین می‌برد

می متالز - صنعت تولید پروفیل و مقاطع آلومینیومی در کشور جزو صنایع قدیمی و دارای سابقه به حساب می‌آید ظاهراً با مشکلات عدیده‌ای روبروست. البته تولیدکنندگان دلایل مختلف و متعددی را برای عدم موفقیت خود مطرح می‌کنند که البته از دید کارشناسان نیز منطقی هستند.
 

عدم حل مشکلات امکان توسعه صنعت در و پنجره آلومینیومی را از بین می‌برد

می متالز - صنعت تولید پروفیل و مقاطع آلومینیومی در کشور جزو صنایع قدیمی و دارای سابقه به حساب می‌آید ظاهراً با مشکلات عدیده‌ای روبروست. البته تولیدکنندگان دلایل مختلف و متعددی را برای عدم موفقیت خود مطرح می‌کنند که البته از دید کارشناسان نیز منطقی هستند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما