خبر
شهرسازی   عمران و معماری  

نمای پارامتریک ساختمان مسکونی-تجاری با موزاییک‌های رنگی

می متالز - در طراحی ساختمان‌های امروزی، نما یکی از مهم‌ترین بخش‌ها به‌شمار می‌رود زیرا چارچوبی برای نمایش سایر اجزای ساختمان محسوب می‌شود ضمن اینکه علاوه بر محافظی برای بیرون ساختمان در برابر عوامل جوی وظیفه ایجاد ارتباط متناسب بین درون و بیرون ساختمان را بر عهده دارد.

به‌ گزارش می متالز به‌ نقل از گروه معماری آرل، نمای ساختمان‌ها به عنوان جزئی از کل بر شکلگیری فضاهای شهری نقش دارند و تأثیرشان بر کل شهر پیداست از این رو امروزه طراحان، زمان زیادی را صرف طراحی نما می کنند و با طراحی با متریال‌های جدید و سبک‌های دوستدار محیط زیست سعی بر ایجاد تغییرات برای اصلاح و زیباسازی فضاهای شهری و ایجاد تناسب با فضاهای داخلی برای ورود نور مناسب دارند.

از سوی دیگر موزاییک یکی از پر کاربردترین مصالح ساختمانی می‌باشد که در قسمت‌های مختلف ساختمان استفاده می‌شود که در نمای این ساختمان واقع در سیدنی از موزاییک‌های رنگی استفاده شده این ساختمان یک بنای مسکونی-تجاری 14 طبقه است که با استفاده از پنجره‌های زاویه‌دار از موزاییک‌هایی با پالت رنگ‌های روشن برای ایجاد شادی و زندگی در نما استفاده شده است. این نما دارای اهداف زیست محیطی است این سایت با بناهای بلند احاطه شده است و جنبه شمالی آن محدود است .

برای طراحی نما و نورگیرها از مدل‌سازی پارامتریک برای محاسبه زاویه و جهت خورشید در ساعات مختلف روز استفاده شده و بر این اساس زاویه پنجره‌ها شکل گرفته است.

معماری پارامتریک یک پروسه بر پایه تفکر الگوریتمیک می‌باشد که یک سری پارامتر و قوانین همراه یکدیگر، روابط بین هدف طراحی و نتیجه طراحی را تعریف و روشن می‌کنند. طراحی پارامتریک یک پارادایم طراحی است که در آن روابط بین المان ها، تکثیر هندسه و فرم‌های پیچیده را رقم می‌زند.

کلمه پارامتریک از مبحث معادله پارامتریک در ریاضیات منشا می‌گیرد که توجه به تغییر نیروهای حاکم مانند آب و هوا، جهت‌دهی، فرهنگ و کاربری همیشه بخش مهمی از پروسه طراحی است .استفاده از هندسه پارامتریک برای تقویت منظره خیابان علاوه بر زیبایی به طرز چشمگیری نور اضافی را به فضا وارد می‌کند و مانند مجسمه‌ای زیبا اما کاربردی در فضای شهر نمایان می‌گردد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

حضور پررنگ آزمایشگاه‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در دوازدهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو

می‌متالز - آزمایشگاه آنالیز مواد معدنی این سازمان در دوازدهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو که از 18 مهرماه در سالن خلیج‌فارس نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز به کار کرده، حضوری فعال دارد و جمعی از مدیران، معاونان، کارشناسان و متخصصان آزمایشگاه‌های تهران، مرکز پژوهش‌های کاربردی و مشهد ضمن حضور در غرفه این سازمان پاسخگوی نیاز مخاطبان و علاقه‌مندان این عرصه هستند.
 

کارگروه تخصصی معدن‌کاری و محیط زیست در کرمان تشکیل می‌شود

می متالز - رئیس کمیسیون صنایع و معادن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: کارگروه مشورتی تخصصی معدن‌کاری و حفاظت از محیط زیست با حضور محیط زیست و منابع طبیعی، دانشگاه‌ها، استانداری، اتاق کرمان و معادن استان تشکیل می‌شود تا نشست های همفکری را برای بهبود وضعیت این حوزه برگزار کنند.
 

۷۰میلیارد تومان پروژه زیست محیطی در شرکت توسعه آهن و گل گهر سیرجان

می متالز - مدیر ایمن بهداشت و محیط زیست شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر سیرجان گفت: این شرکت با سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد تومان در پروژه های زیست محیطی توسعه متوازن طرح های صنعتی را همگام با الزامات محیط زیست در اولویت کاری قرار داده است.
 

آغاز آزمایش کوره های جدید در صنایع فولاد روسیه

می متالز - شرکت فولاد NLMK روسیه آزمایش کوره های جدید خود را که امکان افزایش تولید فولاد را فراهم می کند آغاز کرده است.
 بازخوانی آنچه بر معدن طلای اندریان می‌گذرد؛

به نام ورزقان به کام خارجی‌ها/ روایت نماینده مجلس از تنفر مردم نسبت به مسوولین معدن

می متالز - معدن اندریان ثروت عظیمی در ورزقان است که به گفته نماینده این شهرستان به دلیل سوءمدیریت سبب‌ساز تنفر مردم این منطقه از مسوولین معدن شده است.
 

انعقاد قرارداد ساخت واحد گوگردسازی «شبریز»

می متالز - قرارداد احداث واحد گوگردسازی جدید پالایشگاه تبریز منعقد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما