خبر
شهرسازی   عمران و معماری  

نمای پارامتریک ساختمان مسکونی-تجاری با موزاییک‌های رنگی

می متالز - در طراحی ساختمان‌های امروزی، نما یکی از مهم‌ترین بخش‌ها به‌شمار می‌رود زیرا چارچوبی برای نمایش سایر اجزای ساختمان محسوب می‌شود ضمن اینکه علاوه بر محافظی برای بیرون ساختمان در برابر عوامل جوی وظیفه ایجاد ارتباط متناسب بین درون و بیرون ساختمان را بر عهده دارد.

به‌ گزارش می متالز به‌ نقل از گروه معماری آرل، نمای ساختمان‌ها به عنوان جزئی از کل بر شکلگیری فضاهای شهری نقش دارند و تأثیرشان بر کل شهر پیداست از این رو امروزه طراحان، زمان زیادی را صرف طراحی نما می کنند و با طراحی با متریال‌های جدید و سبک‌های دوستدار محیط زیست سعی بر ایجاد تغییرات برای اصلاح و زیباسازی فضاهای شهری و ایجاد تناسب با فضاهای داخلی برای ورود نور مناسب دارند.

از سوی دیگر موزاییک یکی از پر کاربردترین مصالح ساختمانی می‌باشد که در قسمت‌های مختلف ساختمان استفاده می‌شود که در نمای این ساختمان واقع در سیدنی از موزاییک‌های رنگی استفاده شده این ساختمان یک بنای مسکونی-تجاری 14 طبقه است که با استفاده از پنجره‌های زاویه‌دار از موزاییک‌هایی با پالت رنگ‌های روشن برای ایجاد شادی و زندگی در نما استفاده شده است. این نما دارای اهداف زیست محیطی است این سایت با بناهای بلند احاطه شده است و جنبه شمالی آن محدود است .

برای طراحی نما و نورگیرها از مدل‌سازی پارامتریک برای محاسبه زاویه و جهت خورشید در ساعات مختلف روز استفاده شده و بر این اساس زاویه پنجره‌ها شکل گرفته است.

معماری پارامتریک یک پروسه بر پایه تفکر الگوریتمیک می‌باشد که یک سری پارامتر و قوانین همراه یکدیگر، روابط بین هدف طراحی و نتیجه طراحی را تعریف و روشن می‌کنند. طراحی پارامتریک یک پارادایم طراحی است که در آن روابط بین المان ها، تکثیر هندسه و فرم‌های پیچیده را رقم می‌زند.

کلمه پارامتریک از مبحث معادله پارامتریک در ریاضیات منشا می‌گیرد که توجه به تغییر نیروهای حاکم مانند آب و هوا، جهت‌دهی، فرهنگ و کاربری همیشه بخش مهمی از پروسه طراحی است .استفاده از هندسه پارامتریک برای تقویت منظره خیابان علاوه بر زیبایی به طرز چشمگیری نور اضافی را به فضا وارد می‌کند و مانند مجسمه‌ای زیبا اما کاربردی در فضای شهر نمایان می‌گردد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تصمیم هیات دولت | پیگیری ادعاهای متهم پرونده زیست محیطی

می متالز - هیات دولت مقرر کرد ادعاهای اخیر نیلوفر بیانی، از متهمان پرونده محیط زیست را به طور جدی پیگیری و نتیجه را به هیأت وزیران گزارش کند.
 

مراسم خط تولید روانکار‌های صنایع هوایی | صادرات محصولات نفت پارس، سال آینده

می متالز - معاون ستاد اجرایی فرمان امام از ۸۰ میلیون دلار صادرات محصولات پالایشگاه نفت پارس به ۲۲ کشور دنیا در سال آینده خبر داد.
 یارمحمدی:

افزایش چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی؛ دولت بازار را ساماندهی کند

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: در چند ماه اخیر قیمت مصالح و تجهیزات ساختمانی افزایش چشمگیری داشته است، به طوری که قیمت مصالحی مانند آهن آلات و پروفیل ساختمانی بسیار بالا رفته است.
 فولادگر مطرح کرد:

ساماندهی بخش مسکن با اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی

می متالز - رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس گفت: اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی و مالیات بر عایدی سرمایه مسکن می تواند حوزه مسکن را سامان ببخشد و قطعا با اجرای این سیاست ها، قیمت مسکن تعدیل خواهد شد.
 

افزایش چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی؛ دولت بازار را ساماندهی کند

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: در چند ماه اخیر قیمت مصالح و تجهیزات ساختمانی افزایش چشمگیری داشته است، به طوری که قیمت مصالحی مانند آهن آلات و پروفیل ساختمانی بسیار بالا رفته است.
 دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان:

صنعت ساخت‌وساز در خطر ورشکستگی قرار گرفت/ وزارت صمت تماشاچی گرانی مصالح ساختمانی

می متالز - دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با انتقاد از عملکرد وزارتخانه صمت و راه و شهرسازی در عدم نظارت بر توزیع مصالح ساختمانی، گفت:‌ گرانی نهاده‌های ساختمانی، ساخت و ساز مسکن را به ورطه نابودی و ورشکستگی کشانده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما