خبر
آهن و فولاد   سنگ آهن   بورس و سهام  

آمادگی «ذوب» برای خرید نقدی سنگ آهن

می متالز - ذوب آهن اصفهان در حمایت از معادن کشور برای خرید نقدی سنگ آهن اعلام آمادگی کرد.

به گزارش می متالز، معاون خرید ذوب آهن اصفهان گفت: در پی تصمیم دولت برای مبارزه با خام فروشی در حوزه صنایع معدنی و وضع عوارض 25 درصدی بر صادرات سنگ آهن، این شرکت ،آمادگی  خرید نقدی  سنگ آهن مگنتیت و هماتیت  با FE  بالای 58  با هر تناژی از هر نقطه ای از کشور ، گوگرد کمتر از دو دهم، فسفر کمتر از دو هزارم و سیلیس 6  را دارد. به گفته محمد جعفرصالحی معادنی که تمایل به فروش سنگ آهن به ذوب آهن اصفهان داشته باشند می توانند با شماره تلفن 03152573082 و 03152572292 تماس بگیرند.

وی تاکید کرد: سنگ آهن مورد نیاز ذوب آهن عیاری با FE بالاتر از 60 داشته باشد اما  با توجه به شرایط کنونی و کمبود سنگ آهن، در حال حاضر به ناچار سنگ آهن با FE بالاتر از 58 نیز در این شرکت استفاده می شود. معاون خرید ذوب آهن اصفهان ابراز امیدواری کرد: معادن سنگ آهن به یاد بیاورند که در زمان افت شدید قیمت صادراتی سنگ آهن، این شرکت با دریافت تمام سنگ آهن تولیدی معادن منطقه سنگان (پلاسری)، از این معادن حمایت کرد.

جعفرصالحی تولید امسال مادر صنعت ایران را نیازمند 6 و نیم میلیون تن سنگ آهن دانست و تاکید کرد:  باتوجه به بهره گیری از شیوه کوره بلند در ذوب آهن نیاز است از سنگ آهن دانه بندی به اضافه آگلومره و برای غنی سازی عیار سنگ آهن دانه بندی از کنسانتره و نرمه گندله استفاده شود.

 به گفته وی با توجه به اینکه شرکت های فولادی داخلی با کمبود سنگ آهن مواجه هستند، وضع عوارض 25 درصدی بر صادرات این محصول، اقدامی ضروری است اما امیدواریم  قیمت پایه صادراتی سنگ آهن شامل قیمت منطقی متناسب با قیمت های جهانی صادراتی مورد ادعای معادن سنگ آهن اجرایی تا از کاهش آثار بازدارنگی این عوارض، جلوگیری شود.

 معاون خرید ذوب آهن اصفهان، طرح سهمیه بندی مواد اولیه برای واحد های تولید کننده فولاد کشور را نیز اقدام حمایتی خوب دولت دانست و گفت: در این سهمیه بندی به سنگ آهن دانه بندی ، نیاز اصلی ذوب آهن،توجهی نشده و تنها گندله و کنسانتره مد نظر قرار گرفته است. به گفته محمد جعفرصالحی اختصاص یک میلیون و 750 هزار تن سنگ آهن به این شرکت، تنها حدود 25 درصد نیاز سنگ آهن ذوب آهن  را تأمین می‌کند.

اوایل شهریور بود که خام فروشی سنگ آهن و مشکلات ذوب آهن به عنوان مادرصنعت ایران به خبر اول رسانه های کشور تبدیل شد. ذخیره دو میلیون تنی سنگ آهن در ذوب آهن اصفهان در سال های 92 و 93 به کمتر از 200 هزار تن رسیدکه این نشان از کاهش 10  برابری توان خرید مواد اولیه در این واحد صنعتی بزرگ داشت.

در واقع 45 درصد ظرفیت ذوب آهن معادل سرمایه گذاری 45 هزار میلیارد تومانی بدون استفاده باقی مانده بودومسئولان این شرکت بزرگ مدعی بودند برای استفاده از کل ظرفیت خود (تولید سالانه حدود چهار میلیون تن)  6 و نیم میلیون تن سنگ آهن دانه بندی شده و مواد آهن دار نیاز است.

ذوب‌آهن اصفهان نخستین و بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران و بزرگترين توليد كننده محصول‌های طويل در خاورميانه  با ظرفیت سه میلیون و 600 هزارتن فولاد ، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 فروش ۱۱ماهه شرکت به ۹۷هزار میلیارد ریال رسید:

رشد ۲ رقمی شمش فولاد "ذوب"

می متالز - نرخ فروش محصولات شرکت با توجه به التهابات ارزی اخیر با رشد قابل ملاحظه‌ای همراه بوده است.
 بازار سنگ آهن:

باران برزیل و استرالیا بر کرونا ویروس چین چیره شد

می متالز - در حالی که قیمت بسیاری از کامودیتی ها با توجه به گسترش ویروس کرونا در سطح جهان رو به کاهش است، قیمت سنگ آهن رو به بالاست و این نشان می دهد اختلال در عرضه بر جو منفی ناشی از ویروس کرونا غلبه کرده است.
 دبیر انجمن سنگ آهن تاکید کرد:

سنگ آهن در ایران ۱۰۰ دلار ارزان تر از چین!

می متالز - ذخایر کافی برای تامین این حجم تولید فولادی‌ها وجود داشته مشروط بر آنکه قیمت سنگ‌آهن به حدی رسد که افزایش ظرفیت و اکتشاف معادن جدید، توجیه‌پذیر باشد.
 بزرگ‌ترین فولادساز کشور در چالش تامین مواد اولیه

فولاد مبارکه نیازمند تامین اضطراری سنگ آهن است

می متالز - شرکت فولاد مبارکه به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فولادساز کشور که در صدر تولید آهن اسفنجی در دنیا قرار دارد، این روزها با کمبود مواد اولیه و سنگ آهن روبه‌رو است.
 به همت کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان صورت گرفت:

احیای فعالیت معادن سنگ آهن استان اصفهان/ اعلام بسته حمایتی سرمایه گذاری فولاد مبارکه و ذوب آهن برای معادن سنگ آهن استان اصفهان

می متالز - در چهارمین جلسه کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان که با حضور معاون امور معادن فولاد مبارکه، معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان و معاون خرید ذوب آهن تشکیل شد، مقرر شد شرکت فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان به منظور راه اندازی و فعال کردن معادن سنگ آهن استان اصفهان با هماهنگی بهره برداران معادن اقدام کنند.
 

اعتبار گواهینامه سیستم مديريت زيست محيطی ذوب آهن اصفهان تمديد شد

می متالز - سومین دور مميزی مراقبتی خارجي از دوره جدید گواهینامه سيستم مديريت زيست محيطی ذوب آهن اصفهان مطابق با استاندارد ISO14001 ویرایش سال 2015 توسط موسسه گواهی دهنده (SGS) از 29 بهمن ماه طی دو روز با موفقیت انجام و اعتبار اين گواهينامه در ذوب آهن اصفهان تمديد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما