خبر
بورس و سهام  

رشد ۱۶ درصدی سود سهام عدالت

می متالز - برای هر مشمول دارای یک میلیون تومان سهام حدود ۱۷۵ هزارتومان سود از محل عملکرد سال مالی ۱۳۹۶ واریز شده است که این مقدار در سال ۱۳۹۵ حدود ۱۵۰ هزار تومان بوده است و این موضوع حکایت از رشد ۱۶ درصدی پرداخت سود سهام عدالت دارد.

به گزارش می متالز، اهم عملکرد و دستاوردهای وزارت امور اقتصادی و دارایی در باره سهام عدالت منتشر شد.

برای هر مشمول دارای یک میلیون تومان سهام حدود ۱۷۵ هزارتومان سود از محل عملکرد سال مالی ۱۳۹۶ واریز شده است که این مقدار در سال ۱۳۹۵ حدود ۱۵۰ هزار تومان بوده است و این موضوع حکایت از رشد ۱۶ درصدی پرداخت سود سهام عدالت دارد.

در راستای اجرای مصوبات شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی سازمان خصوصی سازی پس از راه اندازی سامانه الکترونیکی سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir اقدام به دریافت شماره شبای بانکی مشمولان از طریق سامانه مذکور کرد که بر این اساس فرآیند توزیع سود سهام عدالت میان مشمولان تسهیل و واریز سود شرکت­های سرمایه‌پذیر برای سهامداران امکان‌پذیر شد؛ به نحوی که در شهریورماه سال ۱۳۹۷ مبالغ سود سالهای مالی ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ برای اولین بار به حساب مشمولان واریز شد.

این در حالی است که فرآیند توزیع سود سهام عدالت همچنان توسط این سازمان پیگیری می شود و ویژگی مهم این کار که آن را از تمامی کارهای بزرگ مشابه انجام شده در کشور متمایز می کند آن است که سود تخصیصی از محل یک ثروت با درآمد دائمی و نه از محل درآمد بیت المال میان اقشار آسیب پذیر توزیع می‌شود و سود تخصیصی نیز به حساب تک تک افراد مشمول و نه به حساب سرپرست خانوار واریز می گردد. همچنین بخش زیادی از این سود به حساب افراد نیازمند واریز می شود و نه به حساب تک تک افراد جامعه.

علاوه بر این به منظور پرداخت مبلغ ۶۶۰,۴ میلیارد تومان سود تخصیصی شرکت های سرمایه پذیر بابت عملکرد سال ۱۳۹۶ تا کنون مبلغ ۳،۹۵۶ میلیارد تومان توسط سازمان خصوصی سازی به حساب بیش از ۴۱ میلیون نفر از مشمولین طرح سهام عدالت که شماره شبای بانکی خود را اعلام کرده بودند، واریز شده است.

برای هر مشمول دارای یک میلیون تومان سهام حدود ۱۷۵ هزارتومان سود از محل عملکرد سال مالی ۱۳۹۶ واریز شده است که این مقدار در سال ۱۳۹۵ حدود ۱۵۰ هزار تومان بوده است و این موضوع حکایت از رشد ۱۶ درصدی پرداخت سود سهام عدالت دارد.

افزون بر این با هدف ساماندهی و تکمیل طرح توزیع سهام عدالت، لایحه ساماندهی سهام عدالت نیز با تأکید بر انتقال مالکیت این سهام علاوه بر منافع حاصل از آن به مشمولان به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تصویر مدیریت هپکو از سه ماه آینده

می متالز - با تغییر مدیرعامل هپکو حالا اما مدریت جدید تاکید دارد که در بازه زمانی دو تا 3 ماه آینده اتفاقات و رویدادهای مثبتی در این کارخانه صورت می‌گیرد. صحبت‌های الوالفضل روغنی از این زاویه جذاب به نظر می‌رسد.
 

تازه‌ترین وضعیت «تپکو» و «فاذر»

می متالز - به گفته استاندار مرکزی سهام شرکت هپکو به صورت موقت به سازمان خصوصی سازی برگشته است. این در حالی است که واگذاری آذرآب تا دو ماه آینده زمان می‌برد.
 

بیش از ۴۵ میلیون نفر عضو شرکت‌های تعاونی سهام عدالت هستند

می متالز - نائب رئیس شرکت‌های سهام عدالت با اشاره به اینکه بیش از ۴۵ میلیون نفر از جمعیت کشور عضو شرکت‌های تعاونی سهام عدالت هستند، گفت: باید همدل و همراه باشیم و مشکل مردم را حل کنیم و انتظار داریم در بحث سهام عدالت نیز به جمع‌بندی برسیم.
 

نحوه محاسبه رییس جدید سازمان خصوصی سازی از ارزش هر برگ سهام عدالت

می متالز - رییس جدید سازمان خصوصی سازی گفت: ارزش هر برگ سهام عدالت در صورت آزادسازی و انجام معاملات حدود ۵ میلیون تومان است.
 

ارزش هر برگ سهام عدالت، ۵ میلیون تومان می‌شود

می متالز - رییس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: در حال حاضر ارزش هر برگ سهام عدالت در صورت آزادسازی معامله حدود ۵ میلیون تومان است.
 «هپکو» در انتظار بازگشت آرامش

چرخ کارخانه ماشین سازی اراک خصوصی بهتر می چرخد یا دولتی؟

می متالز - شرکت هپکو تا سال ۱۳۸۵ وضعیت متناسب و استانداردی را در حوزه درآمد و اشتغال داشت تا اینکه در سال ۱۳۸۶ توسط سازمان خصوصی‌سازی به‌صورت مزایده به شرکتی تحت عنوان واگن‌سازی کوثر واگذار شد و این موضوع سرآغاز مشکلات امروزی شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما