خبر
بورس و سهام  
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری «پارس آرین» عنوان کرد:

اصلاح قوانین بازار پایه، سدی بر سوداگری‌ها

می متالز - امین تفرشی: «در نظر داشته باشید که هر سیستم جدیدی دارای مخالفان و موافقانی است و همیشه یک عده با آن مخالفت می‌کنند؛ حال باید دید این مخالفت‌ها منظر کارشناسی دارد یا منافع شخصی افراد را شامل می شود.»

به گزارش می متالز، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری «پارس آرین» ضمن مثبت ارزیابی کردن اصلاح قوانین بازار پایه گفت: پیش از این بازار پایه حد و مرز قابل قبولی نداشت به طوریکه در هر مقطع زمانی هر شرکتی اجازه رشد سهام پیدا می کرد و از طرفی هم محدودیت خاصی برای معامله میزان سهام آن وجود نداشت.

علی اکبر امین تفرشی افزود: این موضوع سبب شد تا برخی افراد در بازار سرمایه با اشراف به این مسایل با فعالیت در سهم های عمدتا کوچک و با درصد شناوری بالا (تغییرات قیمتی بالا)، روی این سهم ها کار کرده و با رساندن آنها به قیمت بالا، آنها را به فروش برسانند.  

وی تصریح کرد: به نظر من مقررات جدید تکلیف را روشن کرده است؛ محدود شدن سقف افزایش و کاهش قیمت‌ها به سه درصد در مقایسه با این میزان در بازار اصلی (۵ درصد) منطقی به نظر می رسد؛ زیرا این بازار دارای ریسک زیادی است.

این کارشناس بازار سرمایه اضافه کرد: به نظر می‌رسد که مقررات جدید باید در یک دوره زمانی مورد آزمایش قرار بگیرد؛ البته ممکن است با دستورالعمل‌های تکمیل کننده بتوانیم بازار ایمن تر و شفاف‌تری ایجاد کنیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری «پارس آرین» ادامه داد: وضع مقررات جدید برای این گروه ایجاد مانع کرد، زیرا این قانون از سوداگری‌های موجود در بازار پایه جلوگیری می‌کرد؛ این گروه می‌توانستند در چند روز معاملاتی قیمت سهام را در شرکت های بازار پایه افزایش بی‌رویه دهند.

امین تفرشی اظهار کرد: در نظر داشته باشید که هر سیستم جدیدی دارای مخالفانی است و همیشه یک عده با آن مخالفت می‌کنند؛ حال باید دید این مخالفت ها منظر کارشناسی دارد یا منافع شخصی افراد را شامل می شود.

وی افزود: شخصا معتقدم که قوانین جدید تا حدودی تعدیل کننده است و از برخی سوداگری های موجود در این بازار جلوگیری می کند، ولی باید یک فرصتی نیز در نظر داشته باشیم که اگر در اجرای مفاد این قوانین نواقصی وجود دارد، بعد از یک دوره زمانی بتوانیم آنها را برطرف کنیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش ۵۱ درصدی تولید «لعابیران» در سال ۹۸

می متالز - مدیرعامل شرکت لعابیران از افزایش ۵۱درصدی تولید این شرکت در سال ۹۸، نسبت به سال۹۷خبر داد. از جمله دیگر دستاوردها و اقدامات این شرکت در سال ۹۸ می‌توان به رشد ۱۴درصدی فروش، رشد ۳۹ درصدی سود ناخالص، رشد ۷۷ درصدی سود خالص، رشد ۱۱۴۱درصدی ارزش روز شرکت در بازار سرمایه نسبت به سال ۹۷ و تولید محصول جدید لعاب ویتروزا در سال ۹۸ اشاره کرد.
 فردا دو عرضه اولیه انجام می شود

بازدهی بورس به 3.4- درصد رسید

می متالز - شاخص کل بازار سرمایه امروز بیش از 33 هزار واحد افت کرد و به رقم 926 هزار و 688 واحد رسید.
 40 درصد شاخص از 35 شرکت سهام عدالت تاثیر می گیرد/اهمیت آزادسازی سهام عدالت در چیست + ارزش های پنهانی

شوک امروز سهام عدالت | چگونه صف فروش سهام جمع شود

می متالز - چه راهکاری میتواند باعث شود مردم سهام عدالت را به یکباره نفروشند و از صف های فروش در بورس جلوگیری شود. این پرسشی است که پاسخ های فراوانی به آن داده شده است.
 بر اساس اعلام رویترز؛

دلار عقب نشینی کرد

می متالز - شاخص دلار در معاملات امروز ریزش کرد.
 

صندوق توسعه بازار در حال حمایت

می متالز - اصل اول، حفظ نقدشوندگی سهم ها بوده و طبق اقداماتی که این روزها انجام شده، نقدشوندگی در ۱۰۰ سهم برتر بازار وجود دارد.
 ساعت پنج‌ونیم عصر؛

بازگشایی یک نماد برای ۲دقیقه

می متالز - ساعت پنج‌ونیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به تابلوی حقوقی‌ها که امروز سبز بود و فقط رنگ قرمز بازار به سهامداران رسید تا بازگشایی نمادی تنها برای کمتر از دو دقیقه.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما