خبر
بورس و سهام  
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری «پارس آرین» عنوان کرد:

اصلاح قوانین بازار پایه، سدی بر سوداگری‌ها

می متالز - امین تفرشی: «در نظر داشته باشید که هر سیستم جدیدی دارای مخالفان و موافقانی است و همیشه یک عده با آن مخالفت می‌کنند؛ حال باید دید این مخالفت‌ها منظر کارشناسی دارد یا منافع شخصی افراد را شامل می شود.»

به گزارش می متالز، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری «پارس آرین» ضمن مثبت ارزیابی کردن اصلاح قوانین بازار پایه گفت: پیش از این بازار پایه حد و مرز قابل قبولی نداشت به طوریکه در هر مقطع زمانی هر شرکتی اجازه رشد سهام پیدا می کرد و از طرفی هم محدودیت خاصی برای معامله میزان سهام آن وجود نداشت.

علی اکبر امین تفرشی افزود: این موضوع سبب شد تا برخی افراد در بازار سرمایه با اشراف به این مسایل با فعالیت در سهم های عمدتا کوچک و با درصد شناوری بالا (تغییرات قیمتی بالا)، روی این سهم ها کار کرده و با رساندن آنها به قیمت بالا، آنها را به فروش برسانند.  

وی تصریح کرد: به نظر من مقررات جدید تکلیف را روشن کرده است؛ محدود شدن سقف افزایش و کاهش قیمت‌ها به سه درصد در مقایسه با این میزان در بازار اصلی (۵ درصد) منطقی به نظر می رسد؛ زیرا این بازار دارای ریسک زیادی است.

این کارشناس بازار سرمایه اضافه کرد: به نظر می‌رسد که مقررات جدید باید در یک دوره زمانی مورد آزمایش قرار بگیرد؛ البته ممکن است با دستورالعمل‌های تکمیل کننده بتوانیم بازار ایمن تر و شفاف‌تری ایجاد کنیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری «پارس آرین» ادامه داد: وضع مقررات جدید برای این گروه ایجاد مانع کرد، زیرا این قانون از سوداگری‌های موجود در بازار پایه جلوگیری می‌کرد؛ این گروه می‌توانستند در چند روز معاملاتی قیمت سهام را در شرکت های بازار پایه افزایش بی‌رویه دهند.

امین تفرشی اظهار کرد: در نظر داشته باشید که هر سیستم جدیدی دارای مخالفانی است و همیشه یک عده با آن مخالفت می‌کنند؛ حال باید دید این مخالفت ها منظر کارشناسی دارد یا منافع شخصی افراد را شامل می شود.

وی افزود: شخصا معتقدم که قوانین جدید تا حدودی تعدیل کننده است و از برخی سوداگری های موجود در این بازار جلوگیری می کند، ولی باید یک فرصتی نیز در نظر داشته باشیم که اگر در اجرای مفاد این قوانین نواقصی وجود دارد، بعد از یک دوره زمانی بتوانیم آنها را برطرف کنیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 عضو شورای عالی بورس مطرح کرد:

ادامه روند افزایشی بازار در انتظار گزارش‌ شرکت‌ها

می متالز - عضو شورایعالی بورس، ادامه روند افزایشی بازار را مستلزم گزارش‌ های خوب شرکت‌ها دانست و گفت: گزارش هایی که تاکنون منتشر شده، حاکی از عملکرد مثبت شرکت هاست و چنانچه سایر گزارش ها نیز مثبت باشد، بازار پس از اصلاح و استراحتی کوتاه به رشد خود ادامه می دهد.
 

خصوصی‌سازی را متوقف کنید

می متالز - آزادسازی به معنای حقیقی عبارت است از به رسمیت شناختن حقوق مالکیت فردی و تضمین آن در برابر اعمال نفوذ‌های مقامات دولتی و سیاسی، عدم مداخله دولت در بازارها، مقررات‌زدایی، به حداقل رساندن مجوز‌های فعالیت اقتصادی و برچیدن همه امتیازات انحصاری مورد حمایت دولت در همه بخش‌های اقتصادی.
 

آشنایی با خاویر پاز تحلیلگر بازار‌های مالی

می متالز - خاویر دو مقاله تحت عناوین و برای گروه Aite نوشته که جزء برترین مقالات مالی منتشر شده در سال ۲۰۱۶ رده بندی شده است.
 بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت؛

نگاهی به خرید و فروش حقوقی‌ها

می متالز - شاخص خرده فروشی آمریکا، که نشانگر تغییرات در بخش مخارج مصرف کنندگان است، برای اولین بار در هفت ماه گذشته سقوط کرده است که نشانه ای از افت رشد اقتصادی آمریکا است.
 

فرار از زیان در بازارهای مالی

می متالز - شکی نیست برای هر فعال بازار سرمایه بار‌ها فرصتی پیش آمده که با شناسایی سود در یک زمان نا مناسب از کسب یک بازدهی بزرگ جا مانده که علاوه براینکه در شناسایی سود بزرگ ناتوان مانده است از منظر روانی نیز اثرات به شدت مخربی بر روی ذهن و روان فرد میگذارد.
 گران‌ترین ها را بشناسید؛

رنگ‌آمیزی بازار پایه با "شرنگی" و "دشیری"

می متالز - سازوکاری که معاملات بازار پایه تا چندی پیش داشت، موجب شده تا قیمت برخی سهم های حاضر در این بازار جزو گران ترین ها باشند اما؛ آیا قیمت های کنونی با عملکرد شرکت ها همخوانی دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما