خبر
آهن و فولاد   اقتصاد  
نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:

توافق اوراسیا فرصتی مناسب برای صادرات فولاد

می متالز - نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: اتحادیه اوراسیا می تواند فرصت مناسبی برای صادرات کالا و معادن از ایران مانند فولاد و نفت و انرژی باشد و با قانونی که مجلس تصویب کرده هم اکنون بستر مناسب برای فعالیت ایران فراهم است.

به گزارش می متالز، محمد رضا منصوری عضو فراکسیون توسعه صادرات مجلس شورای اسلامی درباره موضوع ظرفیت بازار ۴۰۰ میلیارد دلاری اوراسیا برای ایران، با اشاره به تصویب قوانین اولیه گفت: قوانین درباره توافق نامه اورسیا به تصویب رسیده و در حال حاضر بستر و فضا برای این بازار فراهم شده است.

منصوری با بیان اینکه ایران در گذشته سهم کمی از این بازار را به خود اختصاص داده بود تصریح کرد: با توجه به امکان صادرات بیشتر و آسانتر به کشورهای همسایه قطعا می توانیم ورود بهتری به این پیمان داشته باشیم به ویژه در حوزه فولاد و گروه های شیشه و پتروشیمی که بازار خوبی در منطقه دارند.
عضو فراکسیون توسعه صادرات مجلس با تاکید بر اینکه کاهش قیمت دلار برای صادرات شاید تا حدودی کار صادرات را برای ما سخت تر کند افزود: دولتی ها باید پای خود را کنار بکشند و در گمرکات اذیت نکنند. این کار در ایران فراوان انجام می شود که یک مسوول می تواند کاری را ۱۰ تا ۱۵ روز عقب بیندازد و وقتی هم که با هزار پارتی و نفوذ کار فرد راه بیفتد دیگر زمان گذشته و فایده ای ندارد.
منصوری در ادامه گفت: صادرات را برای بهبود وضعیت معیشت مردم و ثبات نرخ دلار در ایران ضروری می دانم.

وی در ادامه افزود: اتحادیه اوراسیا می تواند فرصت مناسبی برای صادرات کالا و معادن از ایران مانند فولاد و نفت و انرژی باشد و با قانونی که مجلس تصویب کرده هم اکنون بستر مناسب برای فعالیت ایران فراهم است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 گروسی مطرح کرد:

ایجاد اکثر مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مناطق محروم کشور

می متالز - معاون حقوقی و امور مجلس مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت:بیشتر مناطق آزاد و ویژه در مناطق محروم و پیرامونی کشور به صورت متوازن ایجاد شده‌اند.
 

افزایش 100 درصدی تجارت ایران با اوراسیا

می متالز - سخنگوی گمرک با بیان اینکه در طی ۱۱ ماه سال جاری، میزان صادرات ایران به کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا حدود یک میلیارد و ۲۴۴ میلیون دلار بوده است؛ اعلام کرد: این مقدار نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ رشد ۱۰۵ درصدی را به همراه داشته است.
 

صادرات ایران به کدام منطقه ۱۱۶ درصد رشد داشته است؟

می متالز - سخنگوی گمرک اعلام کرد: صادرات کشور به اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا، با ۱۱۶ درصد افزایش از لحاظ وزنی و ۷۲ درصد افزایش از لحاظ ارزش به ۷۸۳ میلیون دلار رسید.
 رئیس اتاق زنجان در شورای گفت‌وگوی استان خبر داد

افزایش ۲۱۶ درصدی ارزش صادرات ایران به اتحادیه اوراسیا

می متالز - پنجاه و دومین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان با محوریت بررسی مشکل گردشگری و صنایع‌دستی و بررسی موضوعات روز اقتصادی در محل اتاق زنجان برگزار شد. رئیس اتاق زنجان در این نشست از رشد 216 درصدی افزایش صادرات ایران به کشورهای اتحادیه اوراسیا خبر داد.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان:

ظرفیت راه آهن اینچه برون برای توسعه تجارت با اوراسیا تقویت شود

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: استان های شمالی در توسعه تجارت ایران با اوراسیا نقش پررنگی دارند و باید ظرفیت راه آهن اینچه برون در توسعه تجارت، تقویت شود.
 

رشد ۱۱۶ درصدی صادرات به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا

می متالز - آخرین آمار صادرات ایران به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا اعلام شد. در همین رابطه سخنگوی گمرک گفت: صادرات کشور به اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا، با ۱۱۶ درصد افزایش از لحاظ وزنی و ۷۲ درصد افزایش از لحاظ ارزش به ۷۸۳ میلیون دلار رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما