خبر
آهن و فولاد   اقتصاد  
نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:

توافق اوراسیا فرصتی مناسب برای صادرات فولاد

می متالز - نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: اتحادیه اوراسیا می تواند فرصت مناسبی برای صادرات کالا و معادن از ایران مانند فولاد و نفت و انرژی باشد و با قانونی که مجلس تصویب کرده هم اکنون بستر مناسب برای فعالیت ایران فراهم است.

به گزارش می متالز، محمد رضا منصوری عضو فراکسیون توسعه صادرات مجلس شورای اسلامی درباره موضوع ظرفیت بازار ۴۰۰ میلیارد دلاری اوراسیا برای ایران، با اشاره به تصویب قوانین اولیه گفت: قوانین درباره توافق نامه اورسیا به تصویب رسیده و در حال حاضر بستر و فضا برای این بازار فراهم شده است.

منصوری با بیان اینکه ایران در گذشته سهم کمی از این بازار را به خود اختصاص داده بود تصریح کرد: با توجه به امکان صادرات بیشتر و آسانتر به کشورهای همسایه قطعا می توانیم ورود بهتری به این پیمان داشته باشیم به ویژه در حوزه فولاد و گروه های شیشه و پتروشیمی که بازار خوبی در منطقه دارند.
عضو فراکسیون توسعه صادرات مجلس با تاکید بر اینکه کاهش قیمت دلار برای صادرات شاید تا حدودی کار صادرات را برای ما سخت تر کند افزود: دولتی ها باید پای خود را کنار بکشند و در گمرکات اذیت نکنند. این کار در ایران فراوان انجام می شود که یک مسوول می تواند کاری را ۱۰ تا ۱۵ روز عقب بیندازد و وقتی هم که با هزار پارتی و نفوذ کار فرد راه بیفتد دیگر زمان گذشته و فایده ای ندارد.
منصوری در ادامه گفت: صادرات را برای بهبود وضعیت معیشت مردم و ثبات نرخ دلار در ایران ضروری می دانم.

وی در ادامه افزود: اتحادیه اوراسیا می تواند فرصت مناسبی برای صادرات کالا و معادن از ایران مانند فولاد و نفت و انرژی باشد و با قانونی که مجلس تصویب کرده هم اکنون بستر مناسب برای فعالیت ایران فراهم است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 سال 2018 حدود 0.3 درصد از واردات کشورهای اوراسیا از ایران بوده است

شمارش معکوس برای پیوستن ایران به اوراسیا

می متالز - ایران از چهارم آبان امسال رسماً عضو اتحادیه اوراسیا می‌شود و ۵۰۲ قلم کالا از ایران بدون تعرفه صادر خواهد شد.
 سازمان ملی استاندارد اعلام کرد؛

انتخاب گروه ملی صنعتی فولاد ایران به عنوان واحد نمونه کیفیت

می متالز - با اعلام رسمی سازمان ملی استاندارد و در پی بررسی ها و ممیزی های انجام شده، ‌شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران به عنوان واحد نمونه کیفیت انتخاب گردید.
 حجت الاسلام حسن روحانی:

حرکت اقتصاد رو به جلو است

می متالز - رئیس جمهور گفت: ملت بزرگ ایران بعد از یک سال و نیم فشار مداوم اقتصادی از هر روز دیگر قوی‌تر شده است.
 روحانی:

گسترش روابط تجاری با ارمنستان

میی متالز - رئیس جمهور ضمن اعلام آمادگی ایران برای تامین نیازمندی‌های ارمنستان در حوزه انرژی تصریح کرد: قرارداد تهاتر گاز و برق بین دو کشور می‌تواند در حوزه کالا و خدمات نیز توسعه یابد.
 در دیدار با رئیس کل گمرک ایران اعلام شد:

آمادگی مركز یكپارچه‌سازی اطلاعات اوراسیا برای توسعه همكاری‌های گمركی با ایران

می متالز - مدیر مرکز تحقیقات یکپارچه‌سازی اطلاعات اتحادیه اوراسیا در دیدار با رئیس کل گمرک ایران از آمادگی این مرکز برای تسهیل مبادله اطلاعات به منظور افزایش صادرات کالاهای ایرانی و توسعه روابط اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران خبر داد.
 دبیر بین‌المللی سازمان توسعه تجارت خبر داد:

تبدیل شدن اتحادیه اوراسیا به قطب‌های اقتصادی جهان

می متالز - حاجی کریمی گفت: اتحادیه اقتصادی اوراسیا از لحاظ شاخص‌های اقتصادی و حجم تجارت قابلیت تبدیل شدن به یکی از مهمترین قطب‌های اقتصادی جهان را دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما