خبر
گمرک  
رئیس کل گمرک ایران:

ارزش تجارت خارجی كشور از 42 میلیارد دلار گذشت

می متالز - مهدی میراشرفی رئیس کل گمرک ایران اعلام کرد: حجم تجارت خارجی کشور در شش ماهه نخست سال‌جاری از 42 میلیارد دلار گذشت.

به گزارش می متالز، سهم صادرات قطعی کالاهای غیرنفتی کشور (به استثنای نفت خام، نفت کوره و نفت سفید و همچنین بدون احتساب صادرات از محل تجارت چمدانی) در این مدت بالغ بر 70 میلیون تن به ارزش 20 میلیارد و 948 میلیون دلار بود.

این گزارش می‌افزاید، پنج کشور عمده مقصد صادراتی ایران طی مدت مذکور به ترتیب چین، عراق، ترکیه، امارات متحده عربی و افغانستان بوده‌اند که 75 درصد از ارزش کل صادرات ایران را به خود اختصاص دادند.

بنابراین گزارش در این مدت 16 میلیون 567 هزار تن کالا به ارزش 21 میلیارد و 221 میلیون دلار وارد کشور شده است.

براساس این گزارش، کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه، هند و آلمان 5 کشور عمده صادرکننده کالا در شش ماهه سال 1398 بودند که 70 درصد از ارزش کل واردات کشورمان را دارا بودند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیر سرمایه‎گذاری شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد

تسهیم حداکثری ریسک و منافع در اجرای پروژه‎های فرآورش نفت خام

می متالز - مدیر سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار شرکت ملی نفت ایران به تشریح چارچوب سرمایه‌گذاری در پروژه‌های فرآورش نفت خام با استفاده از تجهیزات سریع‌الاحداث کارخانه‌ای و در قالب قراردادهای ساخت، بهره‌برداری و مالکیت (B.O.O) پرداخت و گفت: توجه حداکثری شرکت ملی نفت ایران به تسهیم متعادل منافع و ریسک پروژه بین کارفرما و سرمایه‎گذار، از مزیت‎های چارچوب تدوین‎شده است.
 

کاهش اقتدار صادر کنندگان خاورمیانه با افت قیمت نفت به ۴۰ دلار

می متالز - ادامه کاهش قیمت نفت تا ۴۰ دلار در هر بشکه میزان اقتدار صادرکنندگان خاورمیانه را پایین می آورد.
 

ترس از ویروس کرونا باز هم قیمت نفت را پایین آورد

می متالز - قیمت شاخص نفت خام برنت در ساعت ۴ و ۵۱ دقیقه امروز (دوشنبه، ۲۸ بهمن‌ماه) به ۵۶ دلار و ۹۹ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۵۱ دلار و ۹۲ سنت رسید.
 

وعده تسهیل در مراودات اقتصادی

می متالز - چهل و یکمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی با حضور محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری برگزار شد. در این نشست ۸ دستور کار در حوزه‌های حل مشکلات نقل‌وانتقال ارز، اعطای کارت بازرگانی، تقسیط مطالبات امور مالیاتی و تامین اجتماعی، مالیات ارزش‌افزوده، رسیدگی به مشکلات دامداران، راه‌اندازی بازار صادرات گوشت قرمز و همچنین بخشش اصل سود تسهیلات دامداران موردبررسی و تبادل‌نظر قرار گرفت.
 

محموله ۵۰ میلیون دلاری نفت پس از یک سال سرگردانی به ونزوئلا بازگشت

می متالز - محموله‌ ۹۵۰ هزار بشکه ای نفت خام ونزوئلا با ارزش ۵۰ میلیون دلار به دلیل کشمکش های سیاسی حدود یک سال در دریا سرگردان بود و بالاخره در بندر جوز ونزوئلا لنگر انداخت.
 

حجم ذخیره‌ سازی‌های نفت خام آمریکا افزایش یافت

می متالز - مؤسسه نفت آمریکا (API) اعلام کرد که حجم ذخیره‌ سازی‌های راهبردی نفت خام آمریکا در هفته گذشته افزایش یافت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما