خبر
عمران و معماری  

برگزاری دوره آموزش تلفیقی سیستم‌های اجرای نمای آجری برای مربیان حوزه معماری و ساختمان سراسر کشور

می متالز - دوره آموزش تلفیقی سیستم‌های اجرای نمای آجری برای مربیان حوزه معماری و ساختمان سراسر کشور در مرکز تربیت مربی برگزار شد.

به‌ گزارش می متالز به‌ نقل از روابط عمومی مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، با همت اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان در تعامل با کارخانه آجر نماچین اصفهان و با همکاری دپارتمان صنایع ساختمان مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، دوره آموزش تلفیقی سیستم‌های اجرای نمای آجری در محل کارخانه آجر نماچین از تاریخ سوم لغایت پنجم مهرماه 98 با شرکت 44 نفر از مربیان حوزه معماری و ساختمان سراسر کشور، برگزار شد.

بنابر این گزارش: از خصوصیات منحصر به فرد این دوره آموزشی برگزاری درمحل کارخانه یکی از برترین برندهای تولید آجر نما در کشور و فرصت آشنایی با تکنولوژی‌های روز این حوزه بود. در طول این دوره آموزشی مهارت محور، فراگیران با انواع سیستم‌های اجرای نما از جمله سیستم کرتکس، نمای خشک، نمای تر و اجرا با چسب آشنا شدند.

با توجه به اینکه ارتقاء مهارت، یکی از راه‌های ایجاد اشتغال در جامعه بوده و افزایش مهارت شاغلان حوزه ساختمان، منجر به تولید ساختمان‌های ایمن و با کیفیت می‌شود. صنایع فعال کشور در حوزه ساختمان با همکاری مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای و مرکز تربیت مربی می‌توانند از طریق تشکیل زنجیره تأمین مهارت در این حوزه، وظایف و مسئولیت‌های اجتماعی خود را به خوبی به انجام برسانند.

این دوره آموزشی اولین دوره از بسته آموزشی "مربی اجرای نماهای مدرن و سنتی آجری" بود که با هدف تربیت مربیان ماهر در زمینه اجرای انواع نماهای آجری، برگزار گردید و در ادامه، سایر دوره‌های این بسته آموزشی با همکاری اداره کل استان اصفهان، کارخانه آجر نما چین و دپارتمان صنایع ساختمان مرکز تربیت مربی برگزار خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ادغام معماری و زیست‌شناسی

می متالز - با ادغام زیست‌شناسی و معماری می‌توان ترکیب شهرها را از نو ساخت و به زندگی طرحی تازه بخشید. همچنین لازم است که معماران و طراحان برای پیشرفت جوامع خود و پاسخگویی به نیازهای روزافزون، به طرح‌های نو بیندیشند.
 

فناوری دماسنج دوفلزی در صنعت ساختمان

می متالز - بخش طراحی و معماری، در حال توسعه و گسترش مواد جدید و مهیج، به منظور کاهش انرژی مورد استفاده در یک ساختمان است. یکی از این متریال‌های جدید که در معماری برای رسیدن به هدف مذکور به کار گرفته شده، دماسنج دو فلزی (Thermo Bimetals) است.
 

تغییر تاریخ برگزاری دومین نمایشگاه و همایش نما (طراحی، اجرا، مصالح و صنایع وابسته)

می متالز - با توجه به اهمیت بحث نمای ساختمان‌ها در ایجاد سیما و منظر شهری مطلوب، یکی از مهمترین فعالیت‌های مجتمع رسانه‌ای راه ‌و ساختمان از سال 97 پیگیری رفع چالش‌ها و ضعف‌های مربوط به حوزه نما با همکاری و تعامل نهادها و دستگاه‌های ذیربط بوده است.
 

تلاش «آمود» برای احیای شهرها

می متالز - صنعت ساختمان و ساخت‌وساز از صنایع اصلی و اثرگذار در اقتصاد ملی است که در برهه‌هایی ۳۰ درصد تولید ناخالص داخلی را بر عهده داشت، اما این صنعت در حال حاضر با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو است.
 

شرط اتمام مسکن ملی در زمان مقرر

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت بخش زیادی از وظایف و مسوولیت خود را برای شروع طرح اقدام ملی مسکن انجام داده و از این به بعد سرعت اجرا و زمان تحویل واحدها، بستگی زیادی به آورده متقاضیان دارد.
 

پایش مستمر سازمان‌های نظام‌مهندسی ساختمان توسط وزارت راه و شهرسازی

می متالز - سرپرست دفتر توسعه مهندسی وزارت راه و شهرسازی بر پایش مستمر سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان توسط وزارت راه و شهرسازی طبق قانون نظام مهندسی ساختمان تأکید کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما