خبر
گمرک  
رئیس کل گمرک ایران خبر داد:

42 میلیارد دلار حجم تجارت خارجی کشور در شش ماهه نخست سال

می متالز - رئیس کل گمرک ایران اعلام کرد: حجم تجارت خارجی کشور در شش ماهه نخست سال‌جاری از 42 میلیارد دلار گذشت.

به گزارش می متالز و به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، سهم صادرات قطعی کالاهای غیرنفتی کشور (به استثنای نفت خام، نفت کوره و نفت سفید و همچنین بدون احتساب صادرات از محل تجارت چمدانی) در این مدت بالغ بر 70 میلیون تن به ارزش 20 میلیارد و 948 میلیون دلار بود.

این گزارش می‌افزاید، پنج کشور عمده مقصد صادراتی ایران طی مدت مذکور به ترتیب چین، عراق، ترکیه، امارات متحده عربی و افغانستان بوده‌اند که 75 درصد از ارزش کل صادرات ایران را به خود اختصاص دادند.

بنابراین گزارش در این مدت 16 میلیون 567 هزار تن کالا به ارزش 21 میلیارد و 221 میلیون دلار وارد کشور شده است.

براساس این گزارش، کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه، هند و آلمان 5 کشور عمده صادرکننده کالا در شش ماهه سال 1398 بودند که 70 درصد از ارزش کل واردات کشورمان را دارا بودند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش 20.7 درصدی وزن صادرات کالاهای غیرنفتی و رشد تولید 30 کالای منتخب در 10 ماهه امسال/ پرداخت 2447 میلیارد تومان در قالب تسهیلات برنامه تولید و اشتغال به 423 واحد تولیدی

می متالز - معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت چکیده شاخص‌ها و اهم اقدامات این وزارتخانه در ده ماهه سال ۹۸ را اعلام کرد.
 

کاهش هزینه‌ها و تسریع در ترخیص اقلام وارداتی از گمرک برای شرکت‌های تولیدی

می متالز - سازمان سرمایه‌گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران: «کاهش هزینه ها و تسریع در ترخیص اقلام وارداتی از گمرک برای شرکت های تولیدی اعم از سرمایه گذاری های داخلی و یا خارجی»
 

آمارهای جدید از مدل تهاتری صادرات

می متالز - داده‌های جدید وزارت صمت نشان می‌دهد که با عملیاتی شدن مدل تهاتر برای صادرات، بیش از ۱۲ میلیارد دلار تفاهم‌نامه و ۵/ ۱ میلیارد دلار قرارداد منعقد و ۱۷ هزار میلیارد تومان کالا نیز مبادله شد.
 

۱۷۰ میلیون دلار کالا از قم صادر شده است؛ عراق و هند اصلی‌ترین مقاصد

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: صادرات استان بر اساس میزان مبدأ تولید تا پایان آذرماه به ارزش ۱۷۰ میلیون دلار و با وزن ۲۰۱ هزار تن بوده است.
 رئیس کل گمرک ایران می‌گوید:

صادرات غیر نفتی ایران سال آینده کاهش می‌یابد

می متالز - رئیس کل گمرک ایران می‌گوید: چنانچه تحریم‌ها در سال آتی ادامه داشته باشد بین هفت تا ۱۰ درصد صادرات غیرنفتی به سایر کشورها کاهش خواهد یافت.
 پیش‌گشایش؛

وضعیت دوگانه "بورس"

می متالز - به نظر می‌رسد همان گونه که در پیش بینی‌های روز‌های گذشته نیز بیان شد، بازار سرمایه در وضعیت دو گانه‌ای قرار گرفته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما