خبر
اقتصاد   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  
معاون سازمان بنادر در واکنش به جوسازی رسانه‌های بیگانه

انبارهای بندر امام پر است

می متالز - معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی می‌گوید: برخلاف ادعای برخی رسانه‌های خارجی، انبارهای بندر امام خمینی (ره) از کالاهای اساسی پر شده و هیچ مشکلی در نقل‌وانتقال ارز نداریم.

به گزارش می متالز، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از پر شدن انبارهای بندر امام خمینی (ره) از کالاهای اساسی خبر داد و گفت: برخلاف ادعای برخی رسانه‌های خارجی هیچ مشکلی در نقل‌وانتقال ارز نداریم و صف بستن کشتی‌های منتظر تخلیه و بارگیری در بنادری مانند بندر امام خمینی ارتباطی به تبادلات مالی ندارد.

محمدعلی حسن‌زاده اظهار کرد: گزارشی که برخی رسانه‌های خارجی تهیه کرده بودند و مدعی شده بودند که برخی کشتی‌ها در بندر امام خمینی (ره) حدود یک سال است که در صف ایستاده‌اند و به دلیل مشکل در تبادلات مالی نمی‌توانند بار کشتی را تخلیه کنند، کارشناسی و صحیح نیست و در نوبت و صف قرار گرفتن کشتی‌ها برای ورود و خروج از بنادر رویه‌ای معمول است که البته در بدترین حالت یک کشتی که ممکن است به دلایل مختلف در صف تخلیه بنادر بماند، حداکثر زمان انتظار آن یک ماه است نه یک سال.

وی افزود: یکی از دلایلی که کشتی‌ها در صف تخلیه قرار می‌گیرند و نمی‌توانند بارشان را خالی کنند پر بودن انبارهای بنادر بوده که این اتفاق برای بندر امام خمینی رخ داده و انبار بندر امام خمینی از کالای اساسی کاملاً پر است و تا بار از بندر خارج نشود و جا برای تخلیه کشتی‌ها نباشد، امکان تخلیه وجود ندارد.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: یکی از راهکارهای حل این مشکل این است که صاحب کالا مجوز حمل یکسره را از گمرک بگیرد و در این صورت می‌تواند بار را از پای کشتی از بندر خارج کرده و به مقصد مورد نظرش ببرد. دلیل دیگر که کشتی در آنجا در صف می‌ایستد، این است که به دلیل وجود رویه‌های معمول سابق، هنوز کالایش ثبت سفارش نشده است. در گذشته چنین قانونی وجود داشت که در مناطق ویژه اقتصادی نیازی به ثبت سفارش کالا نبود و صاحب کالا می‌توانست بدون ثبت سفارش، کالای خود را به این بنادر وارد کرده و می‌تواند قبل یا بعد از تبدیل آن به کالای نهایی، برای صادرات مجدد یا واردات کالای خود به کشور اقدام کند که این عملیات اسنادی ممکن است زمان ببرد.

حسن‌زاده اضافه کرد: البته چنین قانونی هم‌اکنون وجود ندارد و بانک مرکزی اعلام کرده که در راستای مدیریت بازار ارز هر واردکننده‌ای در ابتدا و قبل از اقدام به واردات کالا، باید بانک مرکزی را در جریان قرار دهد، اما همچنان برخی واردکنندگان این کار را انجام می‌دهند.

وی همچنین درباره میزان صفوف کشتی‌های در انتظار تخلیه و بارگیری در بنادر کشور به‌ویژه بندر امام خمینی (ره)، اعلام کرد: تعداد کشتی‌ها در بندر امام خمینی در برخی روزها از کمتر از ۱۵ کشتی تا بیش از ۴۰ کشتی است که صفوف انتظار قرار می‌گیرند و یکی از دلایل اصلی آن افزایش واردات کالاهای اساسی بوده که بنا به تصمیم دولت این اتفاق در بنادر رخ داده است و هم‌اکنون حدود ۲۲ کشتی در لنگرگاه بندر امام خمینی (ره) منتظر هستند و ممکن است هفته آینده پنج کشتی عملیات اسنادی و مالی‌شان انجام شود و در بندر پهلوگیری کنند اما ممکن است که چند کشتی نیز به این تعداد اضافه شوند.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر اینکه فرآیند تخلیه و بارگیری کشتی‌ها در بنادر کشور پویاست، اظهار کرد: اتفاقی که باید بیافتد این است که برخی انبارهای کشور توسط واردکنندگان شناسایی و انتخاب شوند و این محموله‌ها به داخل کشور حمل شوند اما ازآنجاکه تعرفه‌های انبارداری در بنادر کشور حتی در صورت افزایش تصاعدی بسیار پایین‌تر از هزینه‌های انبارداری معمول در کشور است، صاحب کالا انگیزه‌ای برای خروج کالایش از بنادر ندارد و اینجاست که ضمن افزایش هزینه‌های انبارداری در بنادر باید صاحبان کالایی که محصولشان را تعمداً در بنادر نگه می‌دارند جریمه کنیم تا جلوی این اتفاق را بگیریم که البته هشدار آن را به واردکنندگان کالا داده‌ایم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اعلام حکم پنج شرکت متخلف نمایندگی کشتیرانی

می متالز - معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در جلسه کمیسیون صدور مجوز نحوه فعالیت شرکت‌های نمایندگی کشتیرانی، تصمیمات درباره اقدامات غیرمتعارف ۵ شرکت نمایندگی کشتیرانی اتخاذ شد و هفته آینده حکم مربوط به ۵ شرکت متخلف اعلام می‌شود.
 

رییس صندوق بازنشستگی سازمان بنادر منصوب شد

می متالز - امروز (16 مهرماه) با حضور محمد راستاد، رییس صندوق بازنشستگی سازمان بنادر و دریانوردی منصوب شد.
 معاون امور بندری سازمان بنادر مطرح کرد؛

احداث سه شهر لجستیکی در بندر شهید رجایی

می متالز - حسن زاده گفت: سه شهر لجستیکی در بندر شهید رجایی احداث می‌شود که یکی از آن‌ها در قالب احداث پایانه مواد معدنی به بهره‌برداری می‌رسد.
 

قرارداد ۵۰۰۰ میلیارد تومانی بخش‌ خصوصی با بندر رجایی امضا شد

می متالز - معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از امضای قرارداد پنج هزار میلیارد تومانی سازمان بنادر و دریانوردی با بخش خصوصی برای احداث بزرگترین ترمینال مکانیزه مواد معدنی در بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: بیش از ۵۰ میلیون تن ظرفیت نهایی این ترمینال است که در سه فاز معادل ۱۸۰ هکتار تعریف شده است.
 معاون بندری سازمان بنادر:

امکان پهلوگیری کشتی‌های حامل مواد معدنی 150 هزار تنی در بندر شهید رجائی/ صف کشتی‌های مواد معدنی برای بارگیری را کاهش می‌دهیم

می متالز - در حال حاضر در بندر شهید رجائی ظرفیت پهلودهی شناورها در بخش مواد معدنی 60 هزار تن است که با احداث و توسعه ترمینال جدید، شناورهای 150 هزار تنی امکان پهلوگیری خواهند داشت.
 معاون وزیر راه خبر داد:

قرارداد سرمایه گذاری ۵ هزار میلیارد تومانی در بندر رجایی امضا شد

می متالز - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از امضای قرارداد سرمایه گذاری ۵ هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی برای احداث ترمینال مکانیزه مواد معدنی در بندر شهید رجایی خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما