خبر
اقتصاد   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  
معاون سازمان بنادر در واکنش به جوسازی رسانه‌های بیگانه

انبارهای بندر امام پر است

می متالز - معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی می‌گوید: برخلاف ادعای برخی رسانه‌های خارجی، انبارهای بندر امام خمینی (ره) از کالاهای اساسی پر شده و هیچ مشکلی در نقل‌وانتقال ارز نداریم.

به گزارش می متالز، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از پر شدن انبارهای بندر امام خمینی (ره) از کالاهای اساسی خبر داد و گفت: برخلاف ادعای برخی رسانه‌های خارجی هیچ مشکلی در نقل‌وانتقال ارز نداریم و صف بستن کشتی‌های منتظر تخلیه و بارگیری در بنادری مانند بندر امام خمینی ارتباطی به تبادلات مالی ندارد.

محمدعلی حسن‌زاده اظهار کرد: گزارشی که برخی رسانه‌های خارجی تهیه کرده بودند و مدعی شده بودند که برخی کشتی‌ها در بندر امام خمینی (ره) حدود یک سال است که در صف ایستاده‌اند و به دلیل مشکل در تبادلات مالی نمی‌توانند بار کشتی را تخلیه کنند، کارشناسی و صحیح نیست و در نوبت و صف قرار گرفتن کشتی‌ها برای ورود و خروج از بنادر رویه‌ای معمول است که البته در بدترین حالت یک کشتی که ممکن است به دلایل مختلف در صف تخلیه بنادر بماند، حداکثر زمان انتظار آن یک ماه است نه یک سال.

وی افزود: یکی از دلایلی که کشتی‌ها در صف تخلیه قرار می‌گیرند و نمی‌توانند بارشان را خالی کنند پر بودن انبارهای بنادر بوده که این اتفاق برای بندر امام خمینی رخ داده و انبار بندر امام خمینی از کالای اساسی کاملاً پر است و تا بار از بندر خارج نشود و جا برای تخلیه کشتی‌ها نباشد، امکان تخلیه وجود ندارد.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: یکی از راهکارهای حل این مشکل این است که صاحب کالا مجوز حمل یکسره را از گمرک بگیرد و در این صورت می‌تواند بار را از پای کشتی از بندر خارج کرده و به مقصد مورد نظرش ببرد. دلیل دیگر که کشتی در آنجا در صف می‌ایستد، این است که به دلیل وجود رویه‌های معمول سابق، هنوز کالایش ثبت سفارش نشده است. در گذشته چنین قانونی وجود داشت که در مناطق ویژه اقتصادی نیازی به ثبت سفارش کالا نبود و صاحب کالا می‌توانست بدون ثبت سفارش، کالای خود را به این بنادر وارد کرده و می‌تواند قبل یا بعد از تبدیل آن به کالای نهایی، برای صادرات مجدد یا واردات کالای خود به کشور اقدام کند که این عملیات اسنادی ممکن است زمان ببرد.

حسن‌زاده اضافه کرد: البته چنین قانونی هم‌اکنون وجود ندارد و بانک مرکزی اعلام کرده که در راستای مدیریت بازار ارز هر واردکننده‌ای در ابتدا و قبل از اقدام به واردات کالا، باید بانک مرکزی را در جریان قرار دهد، اما همچنان برخی واردکنندگان این کار را انجام می‌دهند.

وی همچنین درباره میزان صفوف کشتی‌های در انتظار تخلیه و بارگیری در بنادر کشور به‌ویژه بندر امام خمینی (ره)، اعلام کرد: تعداد کشتی‌ها در بندر امام خمینی در برخی روزها از کمتر از ۱۵ کشتی تا بیش از ۴۰ کشتی است که صفوف انتظار قرار می‌گیرند و یکی از دلایل اصلی آن افزایش واردات کالاهای اساسی بوده که بنا به تصمیم دولت این اتفاق در بنادر رخ داده است و هم‌اکنون حدود ۲۲ کشتی در لنگرگاه بندر امام خمینی (ره) منتظر هستند و ممکن است هفته آینده پنج کشتی عملیات اسنادی و مالی‌شان انجام شود و در بندر پهلوگیری کنند اما ممکن است که چند کشتی نیز به این تعداد اضافه شوند.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر اینکه فرآیند تخلیه و بارگیری کشتی‌ها در بنادر کشور پویاست، اظهار کرد: اتفاقی که باید بیافتد این است که برخی انبارهای کشور توسط واردکنندگان شناسایی و انتخاب شوند و این محموله‌ها به داخل کشور حمل شوند اما ازآنجاکه تعرفه‌های انبارداری در بنادر کشور حتی در صورت افزایش تصاعدی بسیار پایین‌تر از هزینه‌های انبارداری معمول در کشور است، صاحب کالا انگیزه‌ای برای خروج کالایش از بنادر ندارد و اینجاست که ضمن افزایش هزینه‌های انبارداری در بنادر باید صاحبان کالایی که محصولشان را تعمداً در بنادر نگه می‌دارند جریمه کنیم تا جلوی این اتفاق را بگیریم که البته هشدار آن را به واردکنندگان کالا داده‌ایم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 گام چهارم «ومعادن» در طرح های زیربنایی:

سرمایه گذاری پنج هزار میلیارد تومانی برای توسعه حمل و نقل معدنی اجرایی شد/ واگذاری زمین به شرکت همراه برای اجرای طرح با همراهی پیمانکاران داخلی

می متالز - در شرایطی که صادرات مواد معدنی در شرایط کنونی تحریم ها، تبدیل به یکی از منابع اصلی ارزآوری کشور شده، بیش از هر چیز وجود یک پایانه اختصاصی تمام مکانیزه برای ایجاد مزیت های رقابتی در صادرات و واردات مواد معدنی و محصولات فولادی برای این منظور اهمیتی دوچندان یافته است.
 

ساخت اولین قایق استاندارد غواصی کشور با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه صنایع دریایی

می متالز - اولین قایق استاندارد غواصی کشور با حمایت تسهیلاتی صندوق توسعه دریایی و نظارت سازمان بنادر و دریانوردی و حمایت ها معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش به دست صنعتگران جزیره کیش تولید و به بهره برداری رسید.
 مدیرکل توافقنامه‌ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد :

تهیه نسخه پیشنهادی ایران برای ارائه در کمیته پیگیری موافقتنامه چابهار

می متالز - مدیرکل توافقنامه‌ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی از تهیه نسخه پیشنهادی ایران برای ارائه در کمیته پیگیری موافقتنامه چابهار خبر داد.
 

رایزنی با رئیس سازمان بنادر و دریانوردی برای حمایت از هپکو

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نشستی با حضور رئیس بنادر و دریانوردی کشور خواستار حمایت این سازمان از شرکت هپکو در راستای حمایت از تولید ملی شد.
 

برنامه‌ریزی هند برای سرمایه‌گذاری ۲۳۵ میلیون دلاری در بندر چابهار

می متالز - مدیرکل توافقنامه ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی از برنامه‌ریزی هند برای سرمایه‌گذاری ۲۳۵ میلیون دلاری در بندر چابهار برای خرید و تامین تجهیزات بندری در زمینه عملیات تخلیه و بارگیری خبر داد.
 در نشست مشترک رئیس کل گمرک ایران و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی مطرح شد:

فرآیندهای موازی بین بندر و گمرک حذف می شود/ تسهیل در برقراری ارتباط سیستمی و تامین و مبادله اطلاعات اسنادی

می متالز - در نشست مشترک مهدی میراشرفی؛ رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران و محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بر "تسهیل در برقراری ارتباط سیستمی و تامین و مبادله اطلاعات اسنادی" و "تسریع در طراحی و اجرای سیستم تجارت فرامرزی" تاکید شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما