خبر
حمل و نقل  
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد؛

هدف‌گذاری برای ترانزیت ۵۰ میلیون تن کالا از ایران

می متالز - معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که با استفاده از دیپلماسی فعال‌تر حمل و نقل می‌توان ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های ترانزیت کالایی را تا حدود ۵۰ میلیون تن افزایش داد که البته میزان دقیق و فنی آن به زودی اعلام می‌شود.

به گزارش می متالز، شهرام آدم نژاد اظهار کرد: ایران به عنوان یک بخش جغرافیایی محل تلاقی دو کریدور مهم بین المللی شمال- جنوب و شرق- غرب است که می‌توان از این پتانسیل و ظرفیت برای افزایش میزان ترانزیت کالا در سال استفاده کرد. افزایش ترانزیت نه تنها در آمدزایی بیشتری برای ایران به همراه خواهد داشت، بلکه میزان اشتغال سهم جی دی پی (تولید ناخالص داخلی) از ترانزیت کالایی میزان مبادلات و تعاملات بین المللی امنیت روانی و غیره نیز رشد قابل توجهی نسبت به گذشته خواهد داشت.

وی افزود: هم اکنون ظرفیت حدود ۱۲ میلیون تنی ترانزیت در کشور وجود دارد که سالانه تقریباً به همین میزان کالا در کشور ترانزیت می‌شود اما عددهای زیادی به عنوان هدف‌گذاری مشخص شده که از حدود ۳۰ میلیون تن در سال تا ۵۰ میلیون تن متفاوت است و ما هم اکنون در حال بررسی فنی و تخصصی پتانسیل‌های ترانزیتی کشور هستیم و به زودی عدد دقیق آن را اعلام می‌کنیم.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه قطعاً رسیدن به ۳۰ میلیون تن ترانزیت در سال راحت تر از ۵۰ میلیون تن است، گفت: تلاش می‌کنیم میزان هدف‌گذاری دقیق و فنی برای ارتقاء و رشد ترانزیت کالایی در کشورمشخص کرده و  زمینه‌ها و بستر آن را نیز فراهم کنیم که این مسئله با دیپلماسی حمل و نقل فعال‌تر قابل تحقق است.

آدم نژاد همچنین از راه‌اندازی چند کریدور دیگر در کشور مانند کریدور افغانستان- ایران- ترکیه خبر داد و گفت: این کریدورها می‌توانند به افزایش ترانزیت کالایی در کشور کمک کنند و تمام هدف‌گذاری وزارت راه و شهرسازی در این زمینه در راستای افزایش ترانزیت کالایی است.

کد خبر: 60737
تاریخ: 1398/07/15 - 11:44
منبع: بورس کالای ایران

حمل و نقل  شهرام آدم نژاد  ترانزیت کالایی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان کشور:

حمل سیمان به تن کیلومتر قابل اجرا نیست/ افزایش ۴۰ درصدی نرخ سیمان در کشور

می متالز - دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان کشور از افزایش ۴۰ درصدی نرخ سیمان نسبت به ابتدای سال در کشور خبر داد.
 

وضعیت ویژه ناوگان اتوبوسرانی برای زوار

می متالز - معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای می‌گوید در روزهای 25 تا 28 مهرماه ناوگان اتوبوسی 100 درصد افزایش پیدا می‌کند. اما واقعا دلیل این مساله چیست؟
 وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

کمیته مشترک دائمی برای رفع موانع همکاری‌های ایران و ترکمنستان تشکیل شد/ توافق ایران و ترکمنستان برای توسعه حمل و نقل هوایی، دریایی و ریلی

می متالز - وزیر راه و شهرسازی گفت: درخصوص موانع به وجود آمده بر سر راه توافق طرفین و کاستی‌هایی که برای همکاری‌های مشترک دو کشور ایران و ترکمنستان ایجاد شده، توافق شد تا کمیته مشترکی تشکیل شود و به صورت دائمی فعالیت کند و موانع سر راه همکاری‌های افتصادی دو کشور را برطرف کند.
 

پایانه‌های مرزی مملو از اتوبوس شد / آغاز بازگشت زائران از فردا

می متالز - معاون حمل و نقل سازمان راهداری گفت: هر ۴ پایانه مرزی مهران، خسروی، چذابه و شلمچه مملو از اتوبوس است.
 

حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی در مسیر بهره وری قرار دارد

می متالز - انتشار آمار ۶ ماه نخست سال جاری در حوزه حمل و نقل عمومی کالا و مسافر در جاده های خراسان رضوی نشانگر استفاده بهتر از ظرفیت این ناوگان و بهره وری در این حوزه است.
 

پلیس تخصصی راه آهن در همدان مستقر شد

می متالز - به منظور تامین امنیت مسافران، پلیس تخصصی راه آهن در خط ریلی همدان مستقر شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما