خبر
حمل و نقل  
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد؛

هدف‌گذاری برای ترانزیت ۵۰ میلیون تن کالا از ایران

می متالز - معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که با استفاده از دیپلماسی فعال‌تر حمل و نقل می‌توان ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های ترانزیت کالایی را تا حدود ۵۰ میلیون تن افزایش داد که البته میزان دقیق و فنی آن به زودی اعلام می‌شود.

به گزارش می متالز، شهرام آدم نژاد اظهار کرد: ایران به عنوان یک بخش جغرافیایی محل تلاقی دو کریدور مهم بین المللی شمال- جنوب و شرق- غرب است که می‌توان از این پتانسیل و ظرفیت برای افزایش میزان ترانزیت کالا در سال استفاده کرد. افزایش ترانزیت نه تنها در آمدزایی بیشتری برای ایران به همراه خواهد داشت، بلکه میزان اشتغال سهم جی دی پی (تولید ناخالص داخلی) از ترانزیت کالایی میزان مبادلات و تعاملات بین المللی امنیت روانی و غیره نیز رشد قابل توجهی نسبت به گذشته خواهد داشت.

وی افزود: هم اکنون ظرفیت حدود ۱۲ میلیون تنی ترانزیت در کشور وجود دارد که سالانه تقریباً به همین میزان کالا در کشور ترانزیت می‌شود اما عددهای زیادی به عنوان هدف‌گذاری مشخص شده که از حدود ۳۰ میلیون تن در سال تا ۵۰ میلیون تن متفاوت است و ما هم اکنون در حال بررسی فنی و تخصصی پتانسیل‌های ترانزیتی کشور هستیم و به زودی عدد دقیق آن را اعلام می‌کنیم.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه قطعاً رسیدن به ۳۰ میلیون تن ترانزیت در سال راحت تر از ۵۰ میلیون تن است، گفت: تلاش می‌کنیم میزان هدف‌گذاری دقیق و فنی برای ارتقاء و رشد ترانزیت کالایی در کشورمشخص کرده و  زمینه‌ها و بستر آن را نیز فراهم کنیم که این مسئله با دیپلماسی حمل و نقل فعال‌تر قابل تحقق است.

آدم نژاد همچنین از راه‌اندازی چند کریدور دیگر در کشور مانند کریدور افغانستان- ایران- ترکیه خبر داد و گفت: این کریدورها می‌توانند به افزایش ترانزیت کالایی در کشور کمک کنند و تمام هدف‌گذاری وزارت راه و شهرسازی در این زمینه در راستای افزایش ترانزیت کالایی است.

کد خبر: 60737
تاریخ: 1398/07/15 - 11:44
منبع: بورس کالای ایران

حمل و نقل  شهرام آدم نژاد  ترانزیت کالایی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

طرح ترافیک از امروز در تهران اجرا می شود؟ + تکذیبیه

می متالز - از امروز طرح ترافیک تهران اجرا می شود.
 

آغاز واردات خودرو‌های ناوگان حمل و نقل با عمر ۳ سال

می‌متالز - وزیر راه و شهرسازی گفت: از امروز طرح واردات خودروهای ناوگان حمل و نقل با عمر سه سال اجرا می‌شود.
 

ایمنی در شبکه حمل و نقل سبز را چه چیز تهدید می‌کند؟

می متالز - یک هفته پس از هشدار مدیرعامل شرکت راه‌آهن نسبت به برخورد با مدیرانی که در منطقه آنها سوانح ریلی رخ دهد، قطار مسافری در محور همدان - مشهد از ریل خارج شد.
 وزیر راه و شهرسازی:

هیچ واگن غیر استانداردی تا سال ۱۴۰۰ نباید در راه آهن باشد

می متالز - اسلامی گفت: تا سال ۱۴۰۰ هیچ واگن غیر استانداردی نباید در مسیر ریلی وجود داشته باشد.
 در نشست تسهیل تجارت ایران و ارمنستان مطرح شد

افزایش تجارت ایران و ارمنستان با وجود شیوع کرونا

می‌متالز - نشست تسهیل تجارت با ارمنستان، با حضور سفیر ایران در ارمنستان، معاون امور بین‌الملل اتاق ایران، روسای کمیسیون‌های حمل و نقل و توسعه صادرات غیر نفتی اتاق ایران، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ارمنستان و نماینده وزارت امور خارجه و گمرک ایران به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.
 رئیس جمهور:

۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار طرح‌های زیرساختی تامین شود

می‌متالز - رییس جمهوری به رییس سازمان برنامه و بودجه کشور دستور داد تا ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای اجرای طرح‌های زیرساختی کشور به ویژه در حوزه حمل و نقل تا پایان خرداد ماه تامین شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما