خبر
محیط زیست   سرب و روی  
استاندار زنجان:

درآمد حاصل از ساماندهی پسماند روی صرف جبران آسیب‌ها می‌شود

می متالز - استاندار زنجان گفت: درآمد حاصل از ساماندهی پسماند روی صرف جبران آسیب‌های جسمی و روحی وارد شده به مردم زنجان از ناحیه فعالیت این صنعت می‌شود.

به گزارش می متالز، فتح الله حقیقی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: بخشی از درآمدها نیز صرف بهبود وضعیت محیط زیست در استان خواهد شد. 

وی از اختصاص ردیف بودجه برای هزینه کرد پیرامون تعیین تکلیف و ساماندهی پسماند روی در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: رقم اختصاص یافته در این خصوص هزینه شده است و گزارش آن به اطلاع شهروندان می‌رسد. 

حقیقی افزود: همچنین از محل ساماندهی پسماند روی شهرک صنعتی روی زنجان، رقم پنج میلیارد تومان برای توسعه ورزش در این استان اختصاص یافته است.

 پسماند صنعتی روی در مکان کنونی شهرک صنعتی تخصصی روی در ۱۵ کیلومتری جنوب شهر زنجان انبار شده است که به گفته کارشناسان، بزرگترین خطر زیست محیطی در این استان محسوب می‌شود.

به دنبال ایجاد دغدغه و نگرانی عمومی مردم زنجان در خصوص تبعات و مضرات پسماندها، از چند سال گذشته موضوع ساماندهی و جابجایی این پسماندها مطرح شده و در دستور کار مسوولان قرار گرفته است.

شهرک صنعتی تخصصی روی زنجان با فعالیت بیش از ۶۰ واحد صنعتی، ۷۰ درصد روی کشور را تولید می‌کند.
روزانه ۲ هزار تن پسماند روی در این شهرک صنعتی تولید می‌شود.

بر اساس برآوردهای اولیه بالغ بر هفت میلیون تن پسماند روی در محدود شهرک صنعتی روی زنجان انبار شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اعلام جرم محیط زیست علیه پیمانکار آزادراه تهران-شمال

می متالز - مدیرکل محیط زیست البرز در خصوص مرگ ماهی‌های خال قرمز در رودخانه کرج گفت: سیمان مورد استفاده برای مقاوم سازی پایه پلی که در مسیر این بزرگراه قرار دارد، وارد رودخانه شده و باعث تلف شدن تعدادی از قزل آلاهای خال قرمز شده است.
 

سیمان نهاوند به عنوان واحد سبز استان انتخاب شد

می متالز - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: امسال ۱۰ واحد تولیدی به عنوان نامزد دریافت لوح واحد سبز معرفی شدند که در نهایت سیمان نهاوند به عنوان واحد سبز استان انتخاب شد.
 

۷۰میلیارد تومان پروژه زیست محیطی در شرکت توسعه آهن و گل گهر سیرجان

می متالز - مدیر ایمن بهداشت و محیط زیست شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر سیرجان گفت: این شرکت با سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد تومان در پروژه های زیست محیطی توسعه متوازن طرح های صنعتی را همگام با الزامات محیط زیست در اولویت کاری قرار داده است.
 بت کلیا:

موازی‌کاری دستگاه‌ها مانع از کنترل آلودگی هوای پایتخت شده است

می متالز - عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس، نبود موفقیت در کنترل آلودگی هوای تهران را ناشی از موازی‌کاری دستگاه‌های مربوطه اعم از شهرداری، پلیس راهنمایی و رانندگی و حتی خودروسازان در این حوزه دانست.
 

سامانه کنترل آلودگی هوای کارخانه فولاد در فریمان با حضور معاون رئیس جمهوری افتتاح شد

می متالز - سامانه کنترل آلودگی هوای کارخانه فولاد کاویان در شهرک صنعتی فریمان با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور افتتاح شد.
 وزیر صمت تاکید کرد:

رعایت الزامات زیست محیطی جزو اولویت های وزارت صمت است، توسعه معدنی و صنایع معدنی کشور نیازمند همکاری سایر دستگاه هاست

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه همایش توسعه فعالیت های اکتشافی ایران و در گفت و گو با خبرنگاران گفت: توسعه بخش معدن و بهره برداری مناسب از معادن موجود نیازمند برخی مقتضیات از جمله شناسایی، اکتشاف، تجهیز و بهره برداری و همچنین توسعه صنایع معدنی است که قطعاً نیازمند همراهی و همکاری دستگاه های مختلف و ذیربط در این حوزه می باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما